REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2018, 09:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zapewne słyszałeś o możliwości uzupełnienia ubytków zębowych w naturalnym uzębieniu pacjenta dzięki implantom stomatologicznym. Czym powinien charakteryzować się dobry implant zębowy? Najlepiej, żeby był wytrzymały i funkcjonalny, a przy tym nie powinno dać się go odróżnić od reszty zębów, dlatego w miarę możliwości musi mieć identyczny kolor. Jakie są rodzaje implantów? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

  Rodzaje implantów zębowych

  Implantologia to nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu. Praktykuje się ją od lat. W tym czasie powstały różne rodzaje implantów. Do najpopularniejszych zaliczamy implanty z tytanu – metalu obojętnego dla organizmu człowieka. Są one bardzo wytrzymałe, dlatego są wykorzystywane jako baza dla protez.

  Na rynku są też implanty cyrkonowe, doskonale imitujące ludzki ząb. Implant wykonany z cyrkonu jest odporny na ścieranie i w żaden sposób nie oddziałuje na niego zmiana temperatury w obrębie jamy ustnej.

  Implantolog dzieli implanty także ze względu na fazowość zabiegu. Wszczepianie implantów jednofazowych zajmuje około godziny, natomiast proces wszczepiania implantów dwufazowych wymaga czasu.

  Wszczepianie implantów zębowych – co trzeba wiedzieć?

  Pacjentów najbardziej zawsze interesuje czas trwania zabiegu i czy będzie bolało. Dentysta może wszczepiać implanty, w zależności od ich liczby, w czasie od 30 minut do nawet 2 godzin. Każdy przypadek jest indywidualny. Nie ma mowy o żadnym bólu – zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a w bardziej skomplikowanych przypadkach stosowane jest znieczulenie ogólne.

  Przeciwwskazania do wykonania implantów

  Na wizycie stomatolog z pewnością przeprowadzi z pacjentem wywiad, aby dowiedzieć się czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli podczas rozmowy wyjdzie na jaw, że pacjent ma paradontozę, cukrzycę, nowotwór, zaburzenia układu krzepnięcia lub AIDS, zabieg nie będzie możliwy do przeprowadzenia. Na drodze do pięknego uśmiechu może też stanąć ciąża i młody wiek.

  Szukasz profesjonalistów z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej w Warszawie? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest Medessence – centrum stomatologii i medycyny estetycznej. Gabinet stomatologiczny to miejsce, w którym zadbasz o swój uśmiech a obok, w gabinecie medycyny estetycznej, zrobisz botox i nie tylko. Już dziś umów się na wizytę.

  Artykuł załadowany: 0.2945 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019