REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Odcinek trasy S7 otwarty, ale to jeszcze nie koniec ważnych inwestycji drogowych na Zielonym Ursynowie. Tuż przy węźle Zamienie powstaje parking P&R Jeziorki. Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że będzie gotowy już za pół miesiąca. 

  138 samochodów i 40 rowerów - tyle zmieści się w budowanym Parkuj i Jedź PKP Jeziorki. Parking powstaje od kilku miesięcy przy ul. Karczunkowskiej. Kierowcy będą parkować tuż obok linii kolejowej oraz Puławskiej-bis i wygodnie przesiadać się do komunikacji zbiorowej. 

  Inwestycja już na starcie zaliczyła poślizg. Miała być gotowa wiosną tego roku. Przedłużyło się uzyskiwanie pozwoleń. Potem wykonawca - firma Delta - miał problem z wejściem w teren. Kłopotliwa okazała się „struktura własnościowa terenu”, jak tłumaczy ZTM. Dziś jednak budowa parkingu jest już na ostatniej prostej.

  - Gotowe jest ogrodzenie i ciągi piesze. Trwa wykańczanie budynku oraz montaż wiaty rowerowej. W przyszłym tygodniu planowane jest układanie nawierzchni asfaltowej - mówi rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

  Zarząd nie przewiduje też żadnych kolejnych niespodzianek ani opóźnień. Nowy parking ma być gotowy 15 września. Później nastąpią odbiory i otwarcie. Będzie służył mieszkańcom części Zielonego Ursynowa oraz Piaseczna, a także Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziornej, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli. 

  Teraz tylko czekać na całą S7

  P&R Jeziorki zapewne zyska na popularności dopiero po otwarciu całej trasy S7. Pierwotnie miała być gotowa w marcu 2021 roku. Tymczasem dopiero we wtorek otwarto odcinek Lotnisko-Lesznowola i cały czas trwa budowa środkowego fragmentu - od Lesznowoli do Tarczyna. 

  Budowany za 5,9 mln złotych parking będzie naszpikowany technologią. Automatyczny system informacji podpowie kierowcom, czy znajdą dla siebie miejsce. Nie będzie też standardowych biletów. Kamery będą sczytywać tablice rejestracyjne pojazdów.

  Zamontowane zostaną przeróżne systemy zarządzania parkingiem. Poinformują między innymi o awariach, ale także pozwolą na zdalne sterowanie oświetleniem. Pojawić się mają również systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji pożaru czy informacji o włamaniu. Wszystko ma być podłączone do Centrum Zarządzania Parkingami przy Węźle Komunikacyjnym Młociny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Teodor 1 3 miesiące temuocena: 80% 

   Pytanie: czy wiadukt został oficjalnie oddany do użytku? Ledwo zipie i się raczej zawali , lub zacznie jeszcze bardziej pękać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.463 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023