REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ciszewskiego obecnie urywa się tuż za Kiedacza

  Ciszewskiego obecnie urywa się tuż za Kiedacza (SK)

  REKLAMA

  Rosnowskiego oddana do użytku. W planach są kolejne połączenia drogowe pomiędzy Ursynowem a Wilanowem. Budowa najważniejszego z nich - przedłużenia ul. Ciszewskiego do Miasteczka Wilanów, być może ruszy w przyszłym roku.

  Połączenie Powsina z Kabatami budzi emocje, bo układ komunikacyjny południowej części Ursynowa - zdaniem krytyków tej drogi - nie jest gotowy na przyjęcie dodatkowych aut z Wilanowa. Dzielnica uważa, że armagedonu nie będzie, bo na Ursynów przyjadą ci sami kierowcy, którzy przyjeżdżali do nas już wcześniej. Różnica jest tylko taka, że pojadą komfortową ulicą.

  Z punktu widzenia ursynowian dużą ważniejszym połączeniem dwóch dzielnic byłoby położone bardziej na północ przedłużenie ulicy Ciszewskiego aż do Miasteczka Wilanów. Pomiędzy ulicą Kiedacza a aleją Rzeczypospolitej brakuje zaledwie 1,4 km.

  W czerwcu tego roku radni przyznali pieniądze wykup niezbędnych gruntów (5,7 mln złotych) a wcześniej Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który odpowiada za tę inwestycję, zamówił projekt ulicy. W planach inwestycyjnych miasta Ciszewskiego-bis zapisana jest na lata 2020-2023. Burmistrzowie Ursynowa i Wilanowa starają się, by przesunąć te pieniądze już na przyszły rok.

  Najpierw jednak musi się zakończyć procedura wydawania decyzji środowiskowej dla nowej inwestycji. Ulica będzie bowiem przebiegać przez skarpę ursynowską - obszar chronionego krajobrazu, w sąsiedztwie obszaru Natura 2000.

  - Jesteśmy na etapie postępowania ws. wydania deyzji środowiskowej. Mam nadzieję, że ta decyzja będzie wydana na początku przyszłego roku, co z kolei - jeśli nie będzie odwołań i się uprawomocni - otworzy drogę do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i realizacji samej inwestycji. Na połączenie ulicy Ciszewskiego i naszej ulicy Oś Królewska na pewno więc jeszcze trochę poczekamy - mówi Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa.

  Większym optymistą jest burmistrz Ursynowa. - Na chwilę obecną idzie wszystko w miarę sprawnie. My jako burmistrzowie będziemy starali się doprowadzić do przesunięcia środków finansowych na wcześniejsze lata. Wszystko wskauzje na to, że termin rozpoczęcia w 2018 roku jest realny - przekonuje Robert Kempa.

  Ciszewskiego-bis będzie ulicą kategorii lokalnej, z jedną jezdnią o szerokości 7 metrów (z dwoma pasami ruchu), po jednej stronie powstanie ścieżka rowerowa, a po obu - chodniki, odwodnienie oraz oświetlenie.

  Niewykluczone więc, że Ciszewskiego szybciej połączy Ursynów z Wilanowem niż planowana w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy ulica Płaskowickiej-bis, która ma powstać razem w obwodnicą - do 2020 roku. Rada dzielnicy Ursynów w poprzednich kadencjach aż 9 razy występowała do miasta z wnioskiem o budowę Ciszewskiego-bis w pierwszej kolejności, przed innymi połączeniami. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Klikacz 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak już mają robić przedłużenie Ciszewskiego to niech je zrobią ale po dwa pasy w każdym kierunku, tak jak to jest na Ursynowie a nie wąską uliczkę z jedną jezdnią w dwóch kierunkach na której będą wieczne korki.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okoliczniak 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   "być może ruszy w przyszłym roku" Uwierzę jak zobaczę koparki.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klara 5 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Nareszcie coś się zaczęło dziać na naszym kochanym Ursynowie !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Mam nadzieję że budowa Ciszewskiego nie zostanie zaprojektowana prosto w mogile Powstańców Warszawy i stojąca nad nią wierzbe płacząca. Swoją drogą mogiła jest chyba coraz bardziej zapomniana.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

   To nie jest mogiła.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz 2 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Korek z dolinki przejdzie na Ciszewskiego, jak nic

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klara 1 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Jasneeeeeee. Mordor będzie skręcał na Ursynów, żeby wrócić do Trasy Siekierkowskiej ? Bez czarnowidztwa !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1303 sekundy
  REKLAMA