REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2020, 09:06 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Już wczoraj rodzice tłumnie donosili wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola

  Już wczoraj rodzice tłumnie donosili wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola (MSO)

  Szkoły, przedszkola i żłobki są zamkniete, nadal trwa jednak proces rekrutacyjny do przedszkoli i podstawówek. Rodzice pytają co mają robić i czy można przynosić wnioski do placówek? Dyrektorzy odpowiadają, że na razie pracują bez zmian, a Biuro Edukacji zezwala na przesyłanie dokumentów pocztą.

  Do 25 marca zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Na Ursynowie do szkół w czwartek przyszło zaledwie 606 uczniów z ok. 15 tys.

  Sytuacja nie wpłynęła na razie na trwający od 3 marca proces rekrutacji. Rodzice nadal mogą wypełniać wnioski za pośrednictwem platformy internetowej i przynosić je do szkół i przedszkoli pierwszego wyboru. Wg harmonogramu należy je złożyć do 20 marca.

  - Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy, przygotowują właśnie materiały, które będą mogli przesłać uczniom przez dziennik elektroniczny. Natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę – mówi Joanna Parfianowicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Sarabandy, placówki do której wczoraj nie przyszedł żaden uczeń. - Jesteśmy gotowi na przyjmowanie dokumentów, póki co sekretariat jest otwarty – dodaje.  

  Podobnie sytuacja wygląda w przedszkolach. Administracja pracuje normalnie, a wnioski są przyjmowane w godzinach, które można sprawdzić telefonicznie lub na stronach internetowych poszczególnych placówek

  Ale już w czwartek, mając wizję zamknięcia przedszkoli i szkół, rodzice przynosili wypełnione wnioski. Wielu z nich złożyło wnioski w przedszkolu przy Puszczyka.

  -  Ja przyjmuję bez zmian. Nie mamy na razie precyzyjnych informacji, proces rekrutacji nie jest przedłużony i na tę chwilę przebiega w normalnym trybie - mówiła w czwartek rano Grażyna Sajnóg, dyrektor przedszkola nr 283.

  Jak podało Biuro Edukacji m.st.Warszawy rekrutacja trwa, a wnioski i zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole lub szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową o wysyłce dokumentów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~niezniszalna 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Administracja to gorszy sort. Wszystkie firmy ograniczają wpuszczanie osób z zewnątrz, cóż my pewnie mamy jakiś immunitet na wirusy. Proszę , żeby w tv powiedzieć głośno, że w szkołach pracują woźne, administracja, dyrektorzy i ich zastępcy , bo rodziny nam nie wieżą, podejrzewają o nadgorliwość.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KK 1 3 miesiące temu

   w szkołach pracują woźne, administracja, dyrektorzy i ich zastępcy - prawda

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3232 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020