REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tak na dziś wygląda budowany dom kultury przy Gandhi

  Tak na dziś wygląda budowany dom kultury przy Gandhi (AŁ)

  Budynek, który wyrósł na tyłach ratusza, z zewnątrz wygląda na prawie skończony i intryguje mieszkańców. Ci, którzy wiedzą, że to Ursynowskie Centrum Kultury, są bardzo ciekawi co znajdzie się w środku i pytają kiedy otwarcie. Zwłaszcza, że miało nastąpić w ubiegłym roku.

  Gotowy projekt przeleżał w szufladach ursynowskiego ratusza aż 10 lat. Pieniądze na budowę ośrodka kultury przy Gandhi udało się znaleźć dopiero w 2016 roku, rok później ruszyła budowa. Już w trakcie budowy zmieniła się koncepcja na elewację. Zamiast szarej, kamiennej powstanie nowoczesna "pofałdowana". A po uzyskaniu w styczniu kolejnych 8 mln złotych z budżetu miasta, jest szansa na otwarcie placówki w tym roku.

  Co znajdzie się w środku? Przede wszystkim sala teatralna na 350 osób. Dzięki dodatkowym funduszom scena zostanie wydłużona, co umożliwi zamontowanie większej liczby sprzętów, które zdecydowanie zwiększą możliwości techniczne sali widowiskowej.

  - Obecnie, w związku z powyższymi zmianami, projektant wprowadza poprawki do koncepcji. Jak tylko dostaniemy gotowe dokumenty, będziemy ruszali z dalszymi pracami – mówi Klaudiusz Ostrowski, wiceburmistrz Ursynowa.

  Tak będzie wyglądało Ursynowskie Centrum Kultury przy Gandhi:

  W Ursynowskim Centrum Kultury znajdą się także: sala ok. 150 m2 z ruchomymi siedzeniami na ok. 100 osób, 100-metrowa sala wielofunkcyjna oraz 5 mniejszych sal warsztatowych, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie czy rzeźbiarskie.

  Przewidziane jest także miejsce na wystawy oraz zaplecze gastronomiczne, jak również parking na 107 miejsc. Ciekawym pomysłem jest budowa przed obiektem niewielkiej sceny plenerowej, która będzie używana podczas imprez na świeżym powietrzu, np. na potrzeby popularnych koncertów "Muzycznego lata na Ursynowie".

  O tym, co dokładnie będzie działo się w UCK, zadecydują mieszkańcy. Władze dzielnicy już teraz zapowiadają, że we wrześniu odbędą się konsultacje, podczas których zainteresowani powiedzą czego oczekują w nowym dzielnicowym przybytku kultury.

  A kiedy otwarcie? Stworzenie przestrzeni teatralnej z prawdziwego zdarzenia, która ma stać się zapleczem dla stołecznych scen, wydłuży czas budowy. Nie wiadomo dokładnie o ile, ale optymistyczne założenia mówią o otwarciu 1 grudnia tego roku. Początkowo dzielnica planowała, że drugi (po DOK przy Kajakowej) samorządowy dom kultury na Ursynowie zostanie otwarty jeszcze w 2018 r.

  VIDEO: Wmurowanie aktu węgielnego pod budowę Ursynowskiego Centrum Kultury - 13.11.2017 r.


  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ElZa 17 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Kolejna intratna synekura dla kolegów burmistrza? Wstyd.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mim 16 6 miesięcy temu

   Dla szerokiej publiczności , jaka gromadziła się na występach plenerowych i nieplenerowych w salach rozrzuconych w różnych rejonach Ursynowa NOWY DOM KULTURY będzie udostępniał salę z około 100 miejscami. To znaczy , że będą 4 rzędy po 25 krzeseł . W informacji podkreślono, że będzie około 100 krzeseł ruchomych ! Po co ruchomych ? Żeby można było przysypiać ? Oj ciemno widzę przyszłość odpowiedzialnego za tą decyzję . W tym miejscu w takie COŚ zainwestować ?!? Dramat na wiele lat.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec zapszaniec 15 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Jako mieszkańca i podatnika nie interesuję mnie los ani przyszła działalność tej instytucji. Odkąd została upubliczniona historia konkursu na dyrektora DOK Ursynów na ulicy Kajakowej oraz wspomnianym dyrektorem została osoba tak wielce kontrowersyjna, była posłanka, aktywny polityk partii która obecnie rządzi dzielnicą nie mam złudzeń. Instytucję tę powstają wyłącznie w celu zapewnienia godnie życia kolegom z partii oraz ich rodzinie i znajomym. Niestety takie wnioski płyną zarówno z dyskursu prowadzonego na łamach prasy jak i z obserwacji. Nie mam podstaw by sądzić, że w Ursynowskim Centrum Kultury będzie tak samo.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 14 6 miesięcy temuocena: 93% 

   Imprezy plenerowe gromadzą naogół więcej widzów niż imprezy w obiekcie zamkniętym. A tu jest odwrotnie. Będzie parking na 137 aut i NIEWIELKA SCENA PLENEROWA ?!? Zdumienie !Skąd ta "innowacyjność"? "Planowana jest budowa przed Domem Kultury niewielkiej sceny plenerowej, która będzie używana podczas imprez na świeżym powietrzu, np. na potrzeby popularnych koncertów "Muzycznego lata na Ursynowie"."

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ile to kosztuję?! Czy redakcja jest w stanie dotrzeć do danych zawierających pełny dotychczasowy i przewidywany koszt tej inwestycji? Chciałbym wiedzieć ile rocznie kosztuję nas też DOK carycy z tej miejscowości pod Skierniewicami?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~osa 12 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Niestety to brzydki projekt, kiepska architektura!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zett 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Brzydkie i nie harmonizuje z otoczeniem. Nawet z urzedem, nie mowiac o reszczie. Masakra. Wrzask przestrzeni.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wernychora z Kazury 10 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Jakiem prorok przepowiadam wam za prawdę konkurs ogłoszony na dyrektora uczciwie wygra Beata Rusinowska. Amen.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fugazizi 9 6 miesięcy temuocena: 97% 

   Komenda Policji napewno by się przydała na Ursynowie. Może można zmienić przeznaczenie budyneku jeszcze. Ursynów nie stać na ten dom kultury. Dlatego budowa się tak ciagnie, będzie się ciągnąć dalej. Bo oto chodzi by budować a nie wybudować.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABACIARA 8 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Jeżeli dyrektorem zostanie persona w rodzaju Rusinowskiej carycy to lepiej byłoby tam zrobić Urząd Skarbowy albo Komendę Policji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miszczuj 7 6 miesięcy temuocena: 97% 

   ależ ten budynek jest brzydki!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maniek 6 6 miesięcy temuocena: 95% 

   To nie budynek. To bunkier wielofunkcyjny, dlatego (jesli to prawda) "Gotowy projekt przeleżał w szufladach ursynowskiego ratusza aż 10 lat", bo nikt nie był zainteresowany takim prymitywnym projektem.To trzeba pokazać na filmie o dziejach Ursynowa. Skrawek ziemi na placyk zabaw dla dzieci, skrawek ziemi pod płotem na rekreacyjny wypoczynek (3 ławkowy ), reszta to parking domu kultury, obok dwóch parkingów ratusza - podziemnego i naziemnego , parkingu przy kościele i parkingu osiedlowego sąsiadujących bloków . Genialnie ! Jeden wielki parking, (będzie kasa). Dalej obwodnica bez filtrów , a nad nią bazarek - też kasa . To jest troska o mieszkańców .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładnie! Troska o mieszkańców to pusty frazes. Wewnątrz osiedla przy Kazury, na małej polanie buduje się po trzydziestu latach żłobek o kubaturze 2X większej od pierwotnych planów, wycina się kilkanaście (!) drzew bo "kolidują" z inwestycją, na dzień dobry projekt, bez konsultacji z mieszkańcami, obejmuje kilkadziesiąt miejsc postojowych pod samymi oknami mieszkańców i obok popularnego placu zabaw, a od ponad roku na skutek protestu mieszkańców do dzisiaj Burmistrz nie zajął oficjalnego stanowiska w kwestii zmiany obsługi komunikacyjnej, uzgodnionej przez SMW i mieszkańców.... O niszczeniu osiedlowej zieleni i infrastruktury drogowej, brudzie i błocie na ciągach wokół płotu budowy tego żłobka nie wspominając.... Czy ktoś to w ogóle nadzoruje i kontroluje????

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 4 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Kiepsko ten budynek wygląda. Z drugiej strony co się dziwić, jeśli wyciąga się projekt sprzed 10 lat i go pudruje. Przykro, że miasta powiatowe na Mazowszu budują ładniejsze obiekty. Niech przykładem będzie Raszyn, Pruszków, Kutno. Może warto było na nowy projekt jakąś sumę odżałować?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kulturalna 3 6 miesięcy temuocena: 73% 

   Nie będzie źle, źle to było jak zaczęli to budować na początku tę szarą trumnę :P

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z_Ursynowa 2 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Pruszków? ładniejszy!? Owszem, Ursynowskie Centrum Kultury zapowiada się raczej tak sobie (pod względem architektonicznym). Jednak porównując je z pruszkowskim "krematorium", "sarkofagiem" czy "Titanikiem" - bo takie nazwy słyszałem, odkąd w Pruszkowie pracuję i codziennie mijam ten absurdalnie drogi budowlany koszmar - na szczęście nie ma porównania.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   OK, budynek w Pruszkowie jest kontrowersyjny, ale chociaż ma jakiś (może zbyt mocny) wyraz. Wieża Eiffla też miała być rozebrana by nie szpecić Paryża. Ale z czasem "wyładniała". Ursynowski DK jest trochę bez wyrazu i wątpie by czas działał na jego korzyść, co może mieć jednak miejsce w Pruszkowie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2613 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO