REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Do końca minionego roku miały być wymienione trzy windy na stacji metra Kabaty. Plan udał się w dwóch trzecich. Z jedną windą wciąż jest problem.

  Mieszkańcy, którzy korzystają z wind przy stacjach metra od lat narzekali na wiecznie psujące się dźwigi na Kabatach. Montowane były one w latach 90. poprzedniego stulecia. Nic dziwnego, że po latach użytkowania aż prosiły się o wymianę. W tym roku Metro Warszawskie zdecydowało się wreszcie przystąpić do tej inwestycji. Wszystkie trzy windy na południowym wyjściach ze stacji miały być gotowe do końca grudnia. Co się okazało? Że plan udało się zrealizować w 2/3.

  Dwie windy działają, trzecia jeszcze nie

  Czynna jest już nowa winda przy południowo-wschodnim wyjściu (po stronie kawiarni Costa Coffee), którą zjedziemy na antresolę stacji, czyli poziom "minus 1". Działa też dźwig zjeżdżający na poziom peronu, a więc ten przy bramkach biletowych. Oba dźwigi są szybkie (działają dużo szybciej niż poprzednie) i nowoczesne. Oddane zostały do użytku tuż przed Nowym Rokiem.

  Wciąż trwają roboty po drugiej stronie alei KEN, czyli przy południowo-zachodnim wejściu (przy NASK). Jak informuje firma Schindler, która wygrała przetarg na montaż trzech nowych dźwigów, ostatnia winda ruszy dopiero po 10 stycznia. Stosowne informacje widnieją przy wejściach do tej windy.

  W czwartek pracownicy ekipy remontowej przeprowadzali ostatnie prace montażowe i sprawdzali jak działa nowy dźwig w praktyce. Dopiero w przyszłym tygodniu winda zostanie przetestowana i dopuszczona do użytku przez Metro Warszawskie, a przede wszystkim Urząd Dozoru Technicznego.

  "To nie lot w kosmos!"

  Mieszkańcy zmuszeni do korzystania z wind narzekają, że wymiana trwa bardzo długo - zbyt długo. Przypomnijmy, rozpoczęła się pod koniec listopada.

  - Cały grudzień nie wystarczył na wymianę? Przecież to winda, a nie lot w kosmos! - oburza się pani Marta, która - jako matka z dzieckiem w wózku - korzysta z dźwigów na Kabatach niemal codziennie.

  Szczególnie uciążliwa w trakcie remontu wind była wycieczka na peron z poziomu -1. Ta winda została wyłączona już w pierwszym etapie prac. Ale też, wykonawca uruchomił ją w pierwszej kolejności, razem z tą przy południowo-wschodnim wyjściu. 

  W planach metra jest wymiana wind także na innych ursynowskich stacjach. W ciągu trzech najbliższych lat wymienione zostaną wszystkie dźwigi na stacjach od Kabat do Ratusz-Arsenał wyprodukowane przed rokiem 2000. Które są w następnej kolejności? O tym Metro Warszawskie zadecyduje jeszcze w styczniu.

  ZOBACZ NOWE WINDY NA STACJI KABATY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wek 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Autor/autorka widzi dwa wyjścia południowo-wschodnie: jedno przy Kawiarni drugie przy NASK. Tymczasem to pierwsze to północno-wschodnie, a drugie północno-zachodnie. Wyjście południowo-wschodnie jest od strony Tesco (przy jego ogrodzeniu)!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Przy NASK to nie jest południowo wschodnie wejście.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to dopiero bareizm! 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Artykuł opisuje windę przy południowo-wschodnim wyjściu jako czynną i jednocześnie jako nieczynną...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolińczyk 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Redakcja mogłaby też poruszyć temat windy na Natolinie. W zasadzie nie ma tygodnia ( czasem nawet 2 razy w tygodniu) jak jest zepsuta winda od strony pasażu przy poczcie. Wniosek prosty - windy są więcej jak kiepskie także do wymiany jak i firma, która od lat nie jest w stanie opanować sytuacji i zapewnić mieszkańcom bezpiecznego użytkowania wind. Życzymy sobie aby nie doszło do sytuacji jak w Karczewie pod W-wą gdzie w urzędzie interesanci korzystający z windy mieli połamane nogi, uszkodzony kręgosłup bo winda spadła z nimi z impetem kilka metrów w przyśpieszonym tempie. RATUSZ NIECH COŚ Z TYM WRESZCIE ZROBI- KTO WEŻMIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ GDYBY COŚ TAKIEGO BYŁO U NAS???... lat

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 8 miesięcy temuocena: 88% 

   To jest lot w kosmos. Wszystko co dotyczy komunikacji jest robione z maksymalnymi utrudnieniami dla mieszkańców. Przy okazji dywersanci z UDzielnicy zasłupkują lub zamienią parę miejsc parkingowych na trawniki.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   POPRAWKA: winda przy wyjściu południowo-wschodnim była nieczynna przynajmniej OD POŁOWY LISTOPADA.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3301 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020