REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UM Warszawa)

  Nie ma jeszcze umowy między wojewodą a prezydentem Warszawy w sprawie przyspieszenia budowy Szpitala Południowego. Placówka ma rozpocząć działalność w lutym, jako trzeci w stolicy szpital covidowy. Trwają prace wykończeniowe i wyposażanie obiektu.

  W tym tygodniu miała zostać podpisana umowa między miastem a wojewodą dotycząca Szpitala Południowego. Rząd miałby sfinansować przyspieszenie budowy, aby już w lutym mogło tu trafić nawet 300 pacjentów z koronawirusem. Pytany przez naszą redakcję na konferencji prasowej prezydent Rafał Trzaskowski stwierdził, że umowy wciąż nie ma.

  - Trwają rozmowy z wojewodą. Rządzący zapowiadają, że wezmą na siebie ociążenia finansowe. Przyspieszamy oddawanie szpitala do użytku - mówił prezydent.

  Rząd dołoży, ale ile?

  Wojewoda zapowiadał wcześniej, że w szpitalu covidowym na Ursynowie powstanie minimum 300 łóżek, w tym 80 wyposażonych w respiratory. Potwierdzał, że rząd dołoży pieniędzy do budowy ursynowskiego szpitala.

  - Miasto ma być zobowiązane m.in. do: wykonania prac projektowych, planistycznych  i innych niezbędnych do uruchomienia szpitala tymczasowego; wykonania zestawienia kosztów niezbędnych do jego uruchomienia; określenie szczegółowych wymagań w zakresie:  ilości niezbędnych pomieszczeń i ich powierzchni oraz elementów infrastruktury technicznej - poinformował urząd wojewody.

  Przyspieszenie prac budowlano-wykończeniowych ma zostać sfinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wojewoda wesprze też - ze środków budżetu państwa - wyposażenie szpitala tymczasowego.

  Trwa wykańczanie wnętrz

  A co z personelem? Dziś Rafał Trzaskowski odpowiadając na pytanie naszej redakcji stwierdził, że to największy problem.

  - Jest problem z personelem, bo jest on podkupywany z warszawskich szpitali przez szpital na Stadionie Narodowym. Mam nadzieję, że wypracujemy razem z wojewodą wspólną strategię zapewnienia temu Szpitalowi Południowemu odpowiedniego personelu - powiedział Trzaskowski.

  Miasto kończy budowę szpitala u zbiegu ul. Gandhi i Pileckiego, która trwa już od końcówki 2016 roku. Trwa wykańczanie wnętrza obiektu.

  - Przygotowujemy sale, trwają już odbiory instalacji. W szpitalu są już dwa tomografy, czekamy na kolejne dostawy sprzętu medycznego - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

  ZOBACZ AKTUALNE ZDJĘCIA ZE ŚRODKA SZPITALA POŁUDNIOWEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sławek 3 2 miesiące temuocena: 90% 

   "- Jest problem z personelem, bo jest on podkupywany z warszawskich szpitali przez szpital na Stadionie Narodowym." Rafał nie daj się podkupuj z Narodowego... to przecież twoje miasto!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zagmatwana sprawa 2 2 miesiące temuocena: 60% 

   Kto jest inwestorem , a kto beneficjentem? Szpital Solec spółka z o.o. ( powstała w 2010r ) dostanie nowozbudowany, doinwestowany zespół budynków szpitalnych , z lądowiskiem. Kto im wyremontuje stary budynek szpitala na ul. Solec? Kto go sprzeda? lub wynajmie ? "Nie ma jeszcze umowy między wojewodą a prezydentem Warszawy w sprawie przyspieszenia budowy Szpitala Południowego.”

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 1 2 miesiące temuocena: 78% 

   Bzdurne decyzje, to powinien byc normalny szpital.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3635 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021