REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Wielu rodziców zastanawia się co zrobić z dziećmi, które nie pójdą do szkoły. Dzielnica przygotowała na ten tydzień bezpłatne zajęcia sportowe i kulturalne. Ale tylko dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Zajęć dla młodszych będzie mało.

  Część rodziców, wiedząc już, że w przyszłym tygodniu nie poślą dzieci do szkoły wzięła wolne w pracy. Dla nich dzielnica przygotowała ofertę zajęć pozaszkolnych w placówkach kulturalnych i sportowych.

  - Na razie skupiliśmy się na zajęciach w pierwszych dniach planowanego strajku nauczycieli, a więc między 8 a 12 kwietnia - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Pewnym ograniczeniem są zasady uczestnictwa w zajęciach. Okazuje się, że wraz z dzieckiem musi przyjść rodzic, bo prowadzący zajęcia nie mają uprawnień pedagogicznych. Nie jest to więc rozwiązanie dla osób, które muszą iść do pracy, a raczej urozmaicenie dni wolnych, spowodowanych protestem w oświacie.

  Bezpłatne zajęcia będą prowadzone w bibliotekach Ursynoteki, w obiektach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy Kajakowej, Miejscu Aktywności Lokalnej przy Kłobuckiej oraz przez Caritas i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Będą to zajęcia z nauki pływania, seanse filmowe, zajęcia teatralne czy plastyczne. Zapisywać się można na nie telefonicznie lub mailowo. Liczba miejsc jest ograniczona, więc trzeba się spieszyć. (szczegóły w tabeli pod artykułem)

  W poniedziałek odbędą się też otwarte zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego w nowym miasteczku rowerowym na skwerku przy ul. Kazury, gdzie nie trzeba się zapisywać. Dzieci muszą przyjść z własnym rowerem, dla dorosłych jednoślad zapewnią organizatorzy. Impreza potrwa od 9:00 do 15:00. 

  W Multikinie w poniedziałek o 11:00 rozpoczyna się bezpłatny seans dla dzieci w wieku 7-15 lat filmu "Robaczki z zaginionej dżungli". We wtorek o tej samej godzinie seans "Manu, uwierz w siebie". Organizatorzy proszą o wysyłanie dzieci w grupach pod opieką jednej osoby - wówczas skorzysta więcej dzieci. Nie trzeba się zapisywać. W sali zmieści się ok. 500 osób.

  PEŁNA LISTA ZAJĘĆ ZE SZCZEGÓŁAMI ZAPISÓW:

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2406 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019