REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2019, 18:01 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Akumulatory znajdują zastosowanie w urządzeniach elektrycznych oraz w pojazdach. Najczęściej wykorzystywane są akumulatory żelowe ołowiowe oraz kwasowo-ołowiowe. Każda bateria, tak i akumulator, ma określony czas przydatności, po czym zużywa się. Zasobniki energii, szczególnie te wykorzystywane w samochodach, zawierają substancje, które w razie wycieku są bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego.

  Jak rozpoznać zużyty akumulator?

  Zużyty akumulator należy oddać w odpowiednie ręce, gdzie zostanie on zutylizowany lub poddany recyklingowi. Urządzenie, które już nie nadaje się do użytku, będzie dawało różne symptomy. Wymiana akumulatora konieczna jest przy spadku napięcia znamionowego oraz nieosiągania właściwych poziomów naładowania. Powodem takiego stanu rzeczy jest zasiarczenie ogniw sprzętu. O zużyciu akumulatora świadczy niski stan elektrolitu, w wyniku czego wysychają płyty ołowiane. W takim przypadku sprzęt nie nadaje się do naprawy, gdyż akumulator wchodzi w stan głębokiego rozładowania, co jest nieodwracalne. Wyraźnym sygnałem zużycia jest pęcznienie obudowy urządzenia. Dzieje się tak w przypadkach, kiedy bateria pracuje bardzo długo na wysokim napięciu. Wyeksploatowana jednostka ładująca nie będzie wykazywała napięcia, a brak napięcia świadczy o zerwaniu łącznika pomiędzy ogniwami akumulatora. Nieodwracalne w skutkach jest także rozsypanie się płyt akumulatorowych, co dzieje się w efekcie przeładowania. Wysłużone jednostki powinny zostać wymienione i oddane do przetworzenia lub utylizacji.

  Nieprawidłowe składowanie akumulatorów, a bezpieczeństwo środowiska

  We wnętrzu akumulatorów znajdują się niebezpieczne i bardzo szkodliwe substancje, takie jak: kwas siarkowy, ołów, rtęć czy kadm. Obudowa sprzętu wykonana jest z odpowiednio przetworzonych surowców, przez co jednostka nie jest niebezpieczna dla człowieka. W przypadku zużycia i nieprawidłowego składowania, trujące pierwiastki mogą trafić do środowiska. Składowanie zużytych akumulatorów na wysypiskach komunalnych powoduje przedostawanie się szkodliwych związków do gleby, czego efektem może być poważne skażenie. Substancje te mają bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmów żywych, zaburzają procesy zachodzące w środowisku wodnym oraz zakłócają rozwój roślin. Należy zatem unikać ryzyka powstania wycieku. Związki wykorzystywane w akumulatorach poddają się recyklingowi i posiadają, często sporą wartość. Przekazanie zużytych baterii czy akumulatora w celu jego utylizacji lub przetworzenia pozwala chronić środowisko oraz występujące naturalne złoża danego surowca. Każdy użytkownik korzystający z akumulatorów bierze pełną odpowiedzialność, a szkodliwe dla natury pozbycie się akumulatora jest niezgodne z przepisami. Urządzenia te, zgodnie z prawem (Ustawa o akumulatorach i bateriach z dnia 24 kwietnia 2009 roku) muszą być odpowiednio gromadzone, poddawane utylizacji lub przetwarzane.

  Na czym polega recykling akumulatorów?

  Recykling akumulatorów umożliwia odzyskanie surowców wykorzystanych w ich produkcji. Pierwszym etapem recyklingu jest zbiórka i segregacja wyeksploatowanych jednostek ze względu na ich rodzaj i występujące wewnątrz związki chemiczne. Następnie wykonywane są działania mające na celu odzyskanie pierwiastków. Po otwarciu obudowy akumulatora wykonywane są specjalne procesy technologiczne umożliwiające odzyskanie cennych pierwiastków i substancji. Recykling prowadzony jest z wykorzystaniem różnych metod. W metodzie mechanicznej następuje rozdrobnienie odpadów w specjalnych młynach a następnie oddzielenie od nich odzyskiwanych surowców. Wykorzystując metody hydrometalurgiczne realizowane są działania, w których następuje rozpuszczanie związków. W odzyskiwaniu stosuje się także metody termiczne, w których metale zostają wytapiane z całości urządzenia. Pozostałości oddawane są na złom. Recykling akumulatorów może być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów i przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Przetwarzanie to korzyść dla człowieka i środowiska naturalnego.

  Skup akumulatorów. Za ile można sprzedać zużyty akumulator?

  Przepisy prawa klasyfikują zużyte oraz zniszczone akumulatory jako złom. Dotyczy to przede wszystkim akumulatorów wykonanych z ołowiu. Nie łatwo samodzielnie ustalić dokładnie, ile ołowiu lub innego metalu zawarte jest w akumulatorze, jednakże każde urządzenie zawiera kilka kilogramów tego surowca. Ostateczna cena złomu akumulatorowego będzie uzależniona od ilości cennego metalu zawartego w urządzeniu. Każdy skup złomu skupujący akumulatory posiada swoją stawkę za kilogram danej jednostki. Cena będzie nieznacznie różnić się w zależności, czy będzie to stary akumulator kwasowy ołowiany czy żelowy ołowiany, a także od ilość zawartych w akumulatorze cennych metali. Dobra cena za kilogram ustalana jest dla płytek akumulatorowych. Zużyty akumulator warto oddawać wyłącznie do sprawdzonych skupów, które uczciwie zawartość wartościowych surowców, zaoferują dobre ceny oraz zapewnią profesjonalną obsługę.

  Gdzie oddać stary akumulator?

  Składowanie zużytych akumulatorów jest nie tylko niewygodne, ale także stwarza niebezpieczeństwo, dlatego też warto jak najszybciej pozbyć się niepotrzebnego sprzętu. Z uwagi na fakt, że w akumulatorze znajdują się cenne pierwiastki, oddając go do skupu, można także na tym zarobić. Skup akumulatorów, który oferuje bardzo atrakcyjne ceny za stare akumulatory to P.U.H. DAN-KON http://www.zlomwarszawa.pl/skup-akumulatorow.html. Firma posiada dwa punkty skupu w mieście Warszawa i skupuje różne rodzaje jednostek (ołowiowe, żelowe, kwasowo-ołowiowe). Przedsiębiorstwo oferuje również odbiór akumulatorów od klienta oraz negocjację atrakcyjnych stawek w przypadku dużej ilości urządzeń. Przedsiębiorstwo P.U.H. DAN-KON to profesjonalny skup akumulatorów oraz innego rodzaju złomu, który dba o środowisko naturalne oraz zadowolenie każdego klienta.

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Konrad 5 4 miesiące temu

   AAAA to nie jest tak że, jak oddajesz stary to nowy jest tańszy? Jak kupuję nowy, bez oddania starego to płacę kilka ztotych drożej. Eksploatuję mniejszej, o mniejszej pojemności.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drut 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   zareklamuj bardziej firemkę gryzipiórku

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Walcie sie 3 4 miesiące temu

   Trzeba byc debilem by pisac co trzeba zrobic z akumulatorem zuzytym...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   P.....ć do lasu ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jak to co, ugotować na nim zupę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2535 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019