REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2018, 15:39 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Od rana dzień jest mglisty, ale od popołudnia mgła zamiast ustępować robi się coraz gęstsza. Czy to smog czy zwykła mgła?

  Rośnie wilgotność, spada temperatura, a wiatru prawie nie ma. Nic dziwnego, że od rana na Ursynowie i w całej Warszawie widoczność jest ograniczona do ok. 100 metrów. Nikt się jednak nie spodziewał, że po południu zamglenie będzie narastać. Czy to zwykła mgła czy też smog? - pytają nasi czytelnicy.

  Odpowiedź brzmi: zwykła mgła, przy podwyższonych wskaźnikach zanieczyszczeń. Tym razem nowy rok nie przyniósł - tak jak w 2017 roku - dużego smogu.

  Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu (PM 10 i PM2,5) najwyższe było na Ursynowie o godz. 9:00 i wyniosło 72,3 mikrogramów na metr sześcienny w przypadku PM10 oraz 49,3 mikrogramów na m3 w przypadku PM2,5. Później wskaźniki na stacji pomiarowej przy ul. Wokalnej zaczęły spadać, więc nie ma powodu do niepokoju. Niemniej norma średniogodzinowa w ostatnich 8 godzinach została przekroczone (tak liczy się stopień zagrożenia smogiem w Polsce), i osoby wrażliwe oraz chore powinny unikać długiego przebywania na powietrzu oraz wietrzenia mieszkań.

  powyżej: wykres poziomów zanieczyszczenia powietrza na Ursynowie - 2 stycznia 2018 - źródło: stacja pomiarowa przy ul. Wokalnej

  - Sama mgła wynika z dużej wilgotności powietrza i wyraźnie zmniejszonego przepływu powietrza - komentuje Krzysztof Piasecki z profilu Pogoda w stolicy jak i okolicy. I zapowiada, że po północy mgły powinny ustąpić.

  - Zacznie wtedy rosnąć prędkość wiatru, zmieni się także tego kierunek, więc mgła powinna zanikać - dodaje.

  W środę wzrośnie prędkość wiatru, pojawią się rozpogodzenia a temperatura w Warszawie osiągnie 3-4°C. Późnym popołudniem i wieczorem umiarkowane i dość intensywne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. 

  A co ze smogiem? Wg prognoz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, jutro będą jeszcze nieduże przekroczenia norm stężenia pyłów. Ale w czwartek sytuacja będzie już dobra - żadna z warszawskich stacji pomiarowych nie pokaże smogu.

  Śledź pomiary smogu na Ursynowie:

  Dostępne są także aplikacje na smartfony - z wiarygodnymi danymi:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1322 sekundy
  REKLAMA