REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2021, 14:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Choinka to nieodzowny element świąt Bożego Narodzenia. Choinki żywe cieszą się coraz większą popularnością. Jak wybrać najlepszą? Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki. To drzewka, które za każdym razem dodają niezwykłego klimatu świąt. Uwielbiają je dzieci, a dorośli wracają dzięki nim wspomnieniami do okresu dzieciństwa. Jak wybrać najlepsze świąteczne drzewko i czemu coraz więcej polaków decyduje się na żywą choinkę?

  Żywe choinki mają niezwykły urok i wprowadzają w klimat świąt

  Choinki żywe mają przewagę nad choinkami sztucznymi, ponieważ pięknie pachną i tworzą niezwykłą atmosferę. Chyba każdy, kto raz zdecydował się na naturalną wersję drzewka świątecznego, docenia te walory. Ponadto regularnie podlewana roślina potrafi cieszyć nasze oko przez wiele tygodni. Najpopularniejsze gatunki to jodła kaukaska i świerk srebrny. Ogromną popularnością cieszą się również świerki pospolite.

  Czy żywe choinki są ekologiczne?

  Jeszcze wiele lat temu popularne było stwierdzenie, że sztuczne drzewko jest bardziej ekologiczne. Niestety należy obalić ten popularny mit. Rozkład plastikowej choinki może trwać nawet 400 lat, a sama produkcja sztucznego drzewka wytwarza wiele szkodliwych związków chemicznych. Szkodliwe jest również myślenie, że wycinanie naturalnych choinek doprowadza do dewastacji lasów i jest szkodliwa dla środowiska. Nic bardziej mylnego. Większość żywych choinek świątecznych pochodzi z plantacji. Oczywiście przed zakupem naturalnego drzewka warto jest sprawdzić legalność źródła z jakiego pochodzi choinka.

  Sprawdzone plantacje choinek

  Plantacje choinek nie doprowadzają do dewastacji lasów. Zawsze warto zapytać sprzedawcę o stosowny dokument potwierdzający legalność źródła.
  W ofercie sprzedawców jest wiele różnorodnych gatunków drzewek. Oczywiście najpopularniejsze są jodły i świerki. Przy zakupie żywej choinki warto zwrócić uwagę na jej kolor, a także to, czy posiada pożółkłe igły.

  Choinki żywe to również... aromaterapia!

  Sztuczna choinka nigdy nie nada takiego klimatu, jak naturalne drzewko. Co więcej, naturalne iglaki posiadają również zbawienne działanie na nasze zdrowie. Każde żywe drzewko iglaste wytwarza olejki aromatyczne eteryczne. Intensywnie pachnące drzewka korzystnie oddziałują na  samopoczucie. Na przykład olejek sosnowy ma działanie pobudzające i wzmacniające.

  Z pewnością warto zdecydować się na żywą choinkę do domu. Piękne drzewko nada wyjątkowego klimatu. Pamiętaj, że coraz więcej firm ma w swojej ofercie możliwość dostarczenia drzewka bezpośrednio do naszego domu czy mieszkania. Warto postawić na sprawdzoną plantację i cieszyć się wszystkimi walorami naturalnego drzewka świątecznego.

  Artykuł załadowany: 0.3538 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022