REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  W ursynowskich rodzinach coraz więcej przemocy. W 2020 roku założono o 30% więcej "niebieskich kart" niż w ubiegłych latach. Zdaniem specjalistów bezpośrednią przyczyną takiego wzrostu jest izolacja, spowodowana koronawirusem.

  Przemoc nie jest rzadkim zjawiskiem w domach, jednak nowa sytuacja ją spotęgowała. Ofiary zostały zamknięte ze swoimi oprawcami, co zaogniło dotychczasowe konflikty. Sytuacja pandemiczna przyczyniła się także do powstania nowych ognisk przemocy w rodzinach.

  O 30% więcej "niebieskich kart"

  Rośnie liczba zakładanych w rodzinach "niebieskich kart" czyli wszczynanych procedur związanych z przemocą. W 2019 roku założono ich 101, natomiast w 2020 było ich o 30% więcej - 131. I kwartał 2021 roku zapowiada kolejny wzrost, gdyż podjęto w tym czasie 31 procedur.

  - Śmiało możemy zaryzykować tezę, że przyczynia się do tego na ogół kwestia izolacji społecznej i zamknięcia w środowisku domowym - tłumaczył Bogumił Bącal z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Ursynów podczas posiedzenia komisji zdrowia w radzie dzielnicy.

  Specjalistów bardzo niepokoi podwojenie liczby dzieci dotkniętych przemocą w rodzinie.

  - To są dzieci, które mają różnego typu diagnozy, najczęściej jest to Zespół Aspergera, ADHD czy Zaburzenia Pozycyjno-Buntownicze. Ewidentnie z naszych obserwacji wynika, że rodzice mają różnego rodzaju deficyty wychowawcze i brak umiejętności zajmowania się dziećmi z tymi zaburzeniami - powiedziała Ewa Korcyka, przewodnicząca zespołu.

  "Niebieskia karta" to procedura interwencyjno-pomocowa. Ma za zadanie zatrzymać przemoc i stworzyć plan pomocy dla rodziny. Zdaniem grup roboczych jest interdyscyplinarność, czyli spotykanie się przedstawicieli różnych instytucji (m. in. pomoc społeczna, dzielnicowy, przedstawiciele szkoły czy przedszkola, poradnia psychologiczno-pedagogiczna) i spotkanie z ofiarami przemocy. Podczas tych spotkań budowany jest realny program pomocowy.

  Pary, które zmagają się z trudnościami, mogą skorzystać z telefonu, który uruchomiła Fundacja Blisko Rodziny. Telefon Zaufania dla Małżeństw jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19:00-22:00. Aby skorzystać z pomocy, należy zadzwonić pod numer: 22 112 00 36. Wsparcie jest bezpłatne i anonimowe.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Indira 5 miesiąc temu

   Dodajmy tylko, że to pomoc dla katolików, jak ktoś jest wierzący, to niech tam dzwoni. A jak nie, to raczej bym się zastanowiła. Jest szereg innych organizacji, które nie są przy okazji prokościelne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Błąd 4 miesiąc temuocena: 67% 

   "Zaburzenia Pozycyjno-Buntownicze" ? Nie ma czegoś takiego, są zaburzenia opozycyjno- buntownicze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henry66 3 miesiąc temuocena: 40% 

   To slumsy to co się dziwić?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 2 miesiąc temuocena: 27% 

   Zamiast bić żonę lepiej przypie**** jakiejś **** urzędniczej w Połomski ryj zawszony

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 1 miesiąc temuocena: 75% 

   I kwartał 2021 nie zapowiada żadnego wzrostu, bo jeśli w 2020 założono 130 kart, to w 2021 - jeśli przyjmiemy, że kolejne kwartały będą podobne do pierwszego (31) - będzie ich najpewniej mniej niż 130 (4 x 31 = 124). Danych z I kwartału 2020 z kolei nie znamy, więc trudno porównywać kwartał z kwartałem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3558 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021