REKLAMAA1 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Kapkazy Szkoła Wrażliwości)

  Wyjście do teatru dla czteroosobowej rodziny to koszt od 100 do 400 złotych. Może właśnie dlatego cykl „Bajki na trawie” jest tak popularny na Ursynowie? Spektakle są bezpłatne, a liczba miejsc naprawdę nieograniczona. Najbliższe przedstawienie już w niedzielę!

  W wakacje dzielnica znów zaprosi dzieci na spektakle przeznaczone tylko dla nich. Tym razem - ze względu na koronawirusa - trawa zamienia się w wygodny domowy fotel, a liczba miejsc będzie naprawdę nieograniczona. Przedstawienia będą bowiem transmitowane przez internet.

  - Od 12 lipca do końca sierpnia w każdą niedzielę o godz. 17:00 nadamy dla naszych dzieci łącznie 4 bajki, a na ich kanwie przeprowadzimy 4 warsztaty - informuje ursynowski ratusz.

  - Niezmiernie cieszę się, że w wakacje możemy zaproponować naszym najmłodszym coś naprawdę fajnego i mądrego - mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski, odpowiedzialny za kulturę.

  Bajki transmitowane będą na stronie internetowej urzędu dzielnicy oraz na profilu facebookowym dzielnicy. Propozycja dla maluchów cieszy wszystkich rodziców. Dla nich zajęcie dzieci czymś ciekawym przez choćby godzinę to nie lada wyzwanie!

  - Szkoda, że nie udało się zorganizować bajek na wolnym powietrzu, ale z chęcią zaproponuję dzieciom transmisję internetową. Zobaczymy czy będzie równie dużo emocji, co na spektaklach w ubiegłym roku - mówi Malwina, mama sześciolatka i dziewięciolatki.

  Spektakle odbywać się będą w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Rozkład jazdy wygląda następująco:

  • 12 lipca - Teatrzyk Raz-dwa-trzyk - „O gęsim jaju”, z którym wybierzemy się na wspólną wędrówkę. Kogo jajo spotka po drodze i dokąd zawędruje dowiemy się oglądając spektakl lalkowo-muzyczny w wykonaniu grupy artystycznej Teatrzyk Raz-dwa-trzyk, zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu.
  • 19 lipca - WARSZTAT - Lalka teatralna – nawiązując do bajki „O gęsim Jaju” zrobimy na nim lalkę teatralną z przedmiotów użytku domowego.
  • 26 lipca - Teatr Echa przedstawi „Zaczarowany pierścień” -  baśń malarsko-muzyczną, której bohaterem jest chłopiec o wrażliwym na cierpienie zwierząt sercu.
  • 2 sierpnia - WARSZTAT - Teatr Kamishibai  zaprosi nas do budowy własnego teatrzyku.
  • 9 sierpnia - Kapkazy Szkoła Wrażliwości - „Bajka o Diable i Babie”, czyli  opowieść o tym, jak pewna mądra kobieta oszukała diabła.
  • 16 sierpnia - WARSZTAT - Figurki ceramiczne - tym razem dowiemy się jak ulepić figurki kury i koguta.
  • 23 sierpnia - Jaworowi Ludzie - „Mądra dziewczyna” - pradawna baśń z omszałych zapisków etnografa Oskara Kolberga; baśń o młodej dziewczynie, która nie lęka się stanąć po stronie słabszych.
  • 30 sierpnia - WARSZTAT - Taniec zając, czyli nauka skocznego tańca i piosenki.

  Dziś, 7 lipca ruszyły z kolei inne spektakle teatralne dla dzieci - tym razem na wolnym powietrzu, ale tylko dla maluchów pow. 5. roku życia. 

  Organizowane przez Teatr "Scena 96" Dziecięce Lato Teatralne potrwa do 29 sierpnia. Na Ursynowie odbędą się jeszcze trzy spektakle - 14 lipca - "O słodkiej królewnie i pięknym księciu", 21 lipca - "Bajka Samograjka" oraz 28 lipca - "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak". Każde z tych przedstawień rozpocznie się o godz. 11:00 na terenie przed DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12b. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak ze względów bezpieczeństwa konieczna jest rezerwacja wejściówek. Należy wysłać maila na adres: teatrscena96gmail.com i podać w temacie hasło: Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Eeewa 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Kiedyś było Lato w Mieście w domu kultury na naszym osiedlu. Teraz mam jechać do Piaseczna na Kajakowa z małym dzieckiem? Kiedyś były koncerty i wydarzenia u nas. Teraz nie ma niczego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka33 1 4 miesiące temu

   Do Eeewa - ale wiesz, że od marca mamy pandemię? Nie wszystko może być tak jak kiedyś. Dobrze, że coś jest organizowane. Z tego się ciesz. A jeśli już nie chcesz pójść czy pojechać - obejrzysz w domu ze strony.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4231 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020