REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/Bajdewind)

  Żeglarskie melodie, żeglarski klimat, żeglarska zabawa. Seniorzy z Ursynowa popłyną w prawdziwie morską podróż! W rejs z okazji Tygodnia Seniora zabierze ich szantowy zespół Bajdewind.

  Czy w naszej dzielnicy jest gdzie pożeglować? Niestety nie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by i tutaj poczuć się jak na pełnym morzu. A okazja już dzisiaj. Ulica Kajakowa zamieni się na chwilę w przyjazną przystań, a żeglarski klimat zapewni zespół Bajdewind, który wystąpi na Zielonym Ursynowie z okazji Tygodnia Seniora.

  Zabawa dla każdego!

  Chociaż wydawać by się mogło, że na pokład wejść będą mogły tylko wilki morskie, to nic bardziej mylnego. Do portu przy Kajakowej zawinąć mogą także młodsi żeglarze. Mile widziane są też szczury lądowe. Bo nie trzeba wcale żeglować, by w szantach znaleźć coś dla siebie.

  - Szanty, a raczej piosenki żeglarskie, nazywane też "piosenkami zakrapianymi wodą", mówią nie tylko o żeglarstwie i morzu. Mówią także o życiu, o trudnościach i ich pokonywaniu, ale także zabawie czy przyjaźni. W naszych utworach staramy się oddać to, co nam gra w duszy i tak płyniemy razem przez życie - mówi Tomasz Pisarek z zespołu Bajdewind.

  Mimo tego, że zespół powstał zaledwie pod koniec lutego tego roku, to jego członkowie - bracia Tomasz i Marcin Pisarek, Mikołaj Zwierz oraz Błażej Kalinowski i Zuzanna Matysek - spotkali się już kilka lat temu podczas warsztatów muzycznych "Szanty we Włochach". Od tamtej pory muzycy grali co jakiś czas razem, a ostatnio ich pasja przybrała formę szantowego zespołu. A co szykują dla słuchaczy z Ursynowa?

  - Oczywiście zaśpiewamy trochę klasyków i piosenek, które znają wszyscy, ale najwięcej będzie naszych utworów. Pod tym względem mamy całkiem płodne grono - troje z nas pisze własne piosenki - wszyscy gramy na różnych instrumentach, wymieniamy się nimi cały czas. Wspólne granie i komponowanie sprawia nam ogromną frajdę i radochę. Mam nadzieję, że sprawimy ją też wszystkim słuchaczom podczas koncertu i razem z nami będą śpiewać, tańczyć i dobrze się bawić - dodaje Pisarek.

  Jeszcze więcej atrakcji

  Wygląda na to, że na Kajakowej szykuje się prawdziwy sztorm - co najmniej 10 w skali Beauforta! O pomyślne wiatry zadbają organizatorzy z ursynowskich Miejsc Aktywności Lokalnej - bez nich imprezy by nie było.

  - Koncert "Razem dla seniorów" to nasze wspólne działanie. Pomysł zagrania szantowego koncertu dla starszych ursynowian narodził się w MAL na Kłobuckiej, a my pomagamy w jego organizacji - mówi Marzena Zientara z MAL na Kajakowej.

  Nie pozostaje nic innego, jak postawić żagle i obrać kurs na Miejsce Aktywności Lokalnej przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów na Kajakowej 12b. Koncert rozpocznie się we wtorek, 28 września o godzinie 17.00 na dużej scenie w DOK. Wstęp bezpłatny.

  Warto też zacumować na trochę dłużej, bo już weekend ciąg dalszy atrakcji dla seniorów. W sobotę, 2 października na ursynowian czeka Międzypokoleniowa Milonga, podczas której będą mogli puścić wodze tanecznej fantazji. Natomiast w niedzielę, 3 października posłuchają zespołu Katapetasma, który podczas koncertu ,,Ikona dźwiękiem śpiewana” zaprezentuje utworu zainspirowane cerkiewną tradycją.

  W oczekiwaniu na koncert utwór zespołu Bajdewind "Wieloryba ślad":

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~joanna7 1 24 dni temu

   Koncert wspaniały. Bardzo mi się podobało i czekam na następne.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3635 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021