REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2021, 15:23 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Prawie 2,3 tysiąca uczniów z Ursynowa przebywa na kwarantannie. Sytuacja w szkołach i przedszkolach nie chce wrócić do normalności. Każdego dnia dzielnica zawiesza działalność kilku-kilkunastu klas.

  Nowy wariant koronawirusa "Omikron" sieje panikę w Europie. W Polsce na razie oficjalnie go nie stwierdzono. Eksperci twierdzą jednak, że to tylko kwestia czasu. Na razie dominuje u nas wariant "Delta", który zamyka wciąż mnóstwo oddziałów w szkołach i przedszkolach. Na szczęście w ostatnim tygodniu sytuacja nieco się ustabilizowała.

  - Liczba zachorowań oraz liczba zawieszeń zajęć utrzymuje się na tym samym poziomie - poinformował nas ursynowski ratusz. Na kwarantannie przebywa obecnie ok. 2,3 tys. uczniów z ursynowskich placówek oświatowych. W ostatnich dniach przyczyną zawieszeń w 49 przypadkach była choroba ucznia, zaś w 18 choroba nauczyciela.

  Wciąż prawo i zalecenia ministerialne nie dopuszczają możliwości organizowania zajęć stacjonarnych dla uczniów zaszczepionych, dlatego nawet w szkołach ponadpodstawowych całe klasy idą na zdalne nauczanie w przypadku wykrycia choćby jednego przypadku zachorowania.

  "Balansujemy na granicy wytrzymałości"

  Najwięcej zakażeń jest w szkołach podstawowych. W poniedziałek najwięcej wniosków o zawieszenie zajęć złożyła dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego. Aż 39 klas w tej największej ursynowskiej placówce zostało wysłanych na zdalne nauczanie. 

  - Praktycznie nie ma dnia, aby nie trzeba było zgłaszać kolejnych klas. I tak jest już od wielu tygodni. Balansujemy na granicy wytrzymałości. Nie mamy kim zastępować chorych nauczycieli, chorych nie tylko na Covid-19, bo pamiętajmy, że mamy sezon "grypowy" - mówi nam jedna z dyrektorek podstawówek.

  Denerwują się także rodzice, którzy z dnia na dzień dowiadują się o wprowadzeniu zdalnego nauczania. Przy młodszych dzieciach wiąże się to z wzięciem urlopu w pracy, bądź koniecznością znalezienia opiekuna.

  - Najgorsza jest ta nieprzewidywalność. Człowiek nie wie, kiedy dziecko może nie pójść do szkoły, a często nie da się zorganizować wolnego w pracy bądź zdalnego tak ad hoc. Mam duży żal do rodziców niezaszczepionych, którzy lekceważą pandemię. To oni są winni, że wciąż w tym siedzimy i mamy tyle problemów - mówi Marta, mam dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

  ZUS poinformował, że rodzice młodszych dzieci - w wieku do 8 lat - mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy. Zakład zmienił interpretację przepisów - prawo do zasiłku przysługuje już nie tylko w przypadku zamknięcia całej szkoły lub całego przedszkola. 

  W tym tygodniu zajęć nie ma kilkadziesiąt klas w ursynowskich szkołach. Ich wykaz publikujemy poniżej. Źródło: Urząd dzielnicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mamuśka 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Ta lista jest niepełna w 16 jest 6 klas na zdalnym a piszecie że 3 dlaczego takie zaniżanie danych?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziuta 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Szkoda, że w tej statystyce nie uwzględniane są żłobki, bo w tych placówkach również dzieci chorują.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 2 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Kolejny taki artykuł i kolejny raz przedszkole 412 pominięte (a powinno być)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic xyz 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Lista nie pełna przedszkole na Małcużyńskiego 2 lub 3 grupy na kwarantannie

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3326 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022