REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Schody przy wyjściu ze stacji metra Stokłosy w stronę ul. ZWM wreszcie zostaną naprawione. Obiecał to mieszkańcom w korespondencji Zarząd Dróg Miejskich. Historia walki o naprawę kilkunastu stopni przypomina komedię Barei.

  Są źle wyprofilowane, nierówne, mają mnóstwo ubytków i potykają się na nich seniorzy. Schody przy wschodnim wyjściu ze stacji metra Stokłosy od dłuższego czasu budzą grozę wśród pieszych.

  Wiosną ubiegłego roku Sławomir Litwin, mieszkaniec okolicy, działacz Ursynowskiej Rady Seniorów w zaledwie godzinę zebrał 90 podpisów pod petycją w sprawie remontu zejścia. Uzyskał też niezależną opinię stanu technicznego schodów, sporządzoną przez rzeczoznawcę budownictwa drogowego. Wnioski były jednoznaczne: w tym miejscu prędzej czy później ktoś może stracić zęby, i oby tylko na tym się skończyło...

  Wyremontowali schody, ale nie te

  Na wniosek mieszkańców drogowcy przystąpili do remontu schodów, ale... nie tych, o które chodziło. Przez pomyłkę wyremontowano schody przy al. KEN 86/88, a na południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra ekipy już się nie pojawiły.

  Sławomir Litwin postanowił więc dalej walczyć o naprawę niebezpiecznych schodów. Wysyłał pismo za pismem, interweniował gdzie się da. Ostatecznie niedawno przyszła odpowiedź, na którą czekali mieszkańcy. Zarząd Dróg Miejskich obiecał, że remont będzie.

  Drogowcy przyznali, że schody prowadzące do ul. Bacewiczówny wymagają nie tylko remontu, ale całkowitej przebudowy, bo zostały wybudowane niemal 30 lat temu.

  - Infrastruktura drogowa budowana w tamtym okresie odbiegała od standardów dostępności obowiązujących obecnie. Wiele miejsc na terenie m.st. Warszawy, gdzie występują bariery architektoniczne, dostosowuje się do aktualnych wytycznych związanych z dostępnością dla osób niepełnosprawnych, starszych oraz prowadzących wózki dziecięce - przyznaje Mikołaj Pieńkos, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w ZDM.

  Urząd zapowiada, że w drugiej połowie tego roku zleci dostosowanie schodów do obowiązujących standardów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 4 29 dni temuocena: 0% 

   Swoją drogą to omawiane wejście do metra to ciekawa konstrukcja - wodołap zapewniający ozdrowieńcze zalewanie stacji. Tak jak wylewy Nilu, hi, hi. Jakoś Burmistrz, Metro, ZDM nie dostrzega paradoksu? Bo to nie jest paradoks. Zresztą to nie jedyna stacja wyposażona w takie, gospodarskie, przemyślane rozwiązania.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 3 29 dni temuocena: 17% 

   O to, to, Bereja, hi, hi. Ale w filmie to głupota była a teraz to sabotaż, słupkowanie, krawężnikowanie (30cm), trawnikowanie (likwidacja parkingów) idzie pełną parą, bez zbędnej zwłoki, a coś pożytecznego nie może się przebić, hi, hi. Znają się na dywersyjnej robocie.

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gwiazda 2 29 dni temuocena: 50% 

   ,,Przez pomyłkę wyremontowano schody przy al. KEN 86/88" - ktoś głupoty mówi i nie ma żadnej wiedzy, mieszkańcy sami wnioskowali do ZDM o remont tych schodów, więc pomyłką jest pisanie nieprawdy. Żadnej pomyłki nie było, proszę nie wprowadzac ludzi w błąd!!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 29 dni temuocena: 50% 

   No to już drugi raz je naprawią. Brawo!

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4837 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020