REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2019, 17:01 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Prawie 170 osób ćwiczyło wspólnie jogę, niosąc pomoc bezdomnym zwierzętom

  Prawie 170 osób ćwiczyło wspólnie jogę, niosąc pomoc bezdomnym zwierzętom (MSO)

  40 minut ćwiczenia w skupieniu, a potem eksplozja radości, kiedy po powtórzeniu 108 „Powitań słońca”, okazało się, że do schroniska w Celestynowie trafi 5,5 tony karmy dla psów i kotów. To finał ursynowskiej akcji „Robimy dobro, karma wraca. Ćwiczymy jogę dla bezdomnych zwierząt”.

  W niedzielę, w samo południe w hali USCiR „Hawajska” przy Dereniowej zebrało się 166 osób, które przyszły ćwiczyć jogę i pomagać „bezdomniakom”. Akcja została zorganizowana w ciągu niespełna dwóch miesięcy z potrzeby serca, przez ludzi o wielkich sercach... dla zwierząt

  Róbmy dobro!

  Za inicjatywą stoi Aneta Awtoniuk – kobieta petarda, znana behawiorystka zwierząt i trenerka psów z Ursynowa. Jednocześnie ambasadorka jogi w Polsce, która od ponad 12 lat zajmuje także pomocą bezdomnym psom i kotom.

  fot. Aneta Awtoniuk już mówi o kolejnej akcji

  Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie Aneta rzuciła wyzwanie producentom karm dla zwierząt i firmom zoologicznym i znalazła sponsora – firmę Mars Petcare, która zadeklarowała, że przekaże pokaźny worek karmy za każdą osobę, która podejmie próbę wykonania 108 "Powitań słońca".

  Karma wraca

  W hali przy Dereniowej zebrało się 166 osób. Niektóre z nich nigdy wcześniej nie ćwiczyły, były także osoby praktykujące na co dzień, a także instruktorzy różnych szkół jogi z całej Warszawy. Przez prawie godzinę wszyscy powtarzali w skupieniu sekwencję kilku pozycji.

  Kiedy padło „108” przedstawicielka sponsora oficjalnie ogłosiła, że dzięki zaangażowaniu 166 osób, do schroniska w Celestynowie trafi 5,5 tony karmy. – Jesteście niesamowici, jesteście niemożliwi! Zrobiliście to! – krzyczała ze sceny przejęta Aneta Awtoniuk, zapowiadając jednocześnie, że za rok na pewno odbędzie się powtórka akcji.

  Nie udało się, co prawda, pobić rekordu Polski we wspólnym ćwiczeniu jogi, ale wszyscy uczestnicy wyjątkowych zajęć, wychodzili z uśmiechem na ustach. Wydarzenie nie miało limitu wiekowego, więc na sali nie zabrakło też najmłodszych joginów. Wszyscy, wychodząc mogli wybrać upominek od sponsora – karmę i inne smakołyki dla psa lub kota.

  – Było super, zebraliśmy karmę do schroniska, dostałyśmy w nagrodę karmę dla naszych kotków, poćwiczyliśmy i spędziliśmy razem czas! Same fajne rzeczy – podsumowała siedmioletnia Ninka. I trudno się z nią nie zgodzić.

  W GALERII ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEJ AKCJI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 99

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3842 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021