REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Śpiewy, tańce i wspaniała zabawa podczas kolejnej odsłony Muzycznego Lata na Ursynowie. Tym razem to Teresa Mirga i jej zespół Kałe Bała zabrali słuchaczy w podróż po cygańskim muzycznym świecie.

  Taniec przy zachodzącym słońcu, a w tle skoczne i zmysłowe cygańskie melodie. Trzecia odsłona tegorocznego Muzycznego Lata na Ursynowie zdecydowanie miała w sobie coś czarodziejskiego.

  W podróż po "Magicznym Świecie Cyganów" słuchaczy zabrała w niedzielę Teresa Mirga wraz z zespołem Kałe Bała, czyli Czarne Włosy. Świętujący w tym miesiącu swoje 30-lecie zespół przekazał zebranym w parku Przy Bażantarni uczestnikom niesamowitą dawkę pozytywnej energii. A było komu ją przekazywać. Ludzi było tyle, że wielu musiało stać za rosnącym wzdłuż parku żywopłotem i stamtąd oglądać koncert. 

  Podobny tłok panował na ustawionym tuż przed sceną parkiecie. Można było zobaczyć na nim tancerzy w każdym wieku. Wszyscy musieli być przygotowani na stale zmieniającą się muzykę. Raz bawili się i szaleli do skocznych dźwięków, a już za chwilę musieli nieco zwolnić i dostosować swoje taneczne kroki do nieco spokojniejszych melodii. 

  Śpiew, muzyka, taniec

  Niezależnie od rytmu wokalistka za każdym razem raczyła słuchaczy swoim silnym i zarazem delikatnym głosem. Urodzona w Spiszu artystka śpiewa zarówno po polsku, jak i po romsku. Podczas koncertu można było usłyszeć głównie ten drugi język. I chociaż dla większości słuchaczy raczej nie był zrozumiały, to piosenki wokalistki przemawiały do wszystkich.

  Koncert nie był jedyną atrakcją wieczoru. W pewnym momencie wokalistka poprosiła, by bawiący się na parkiecie zrobili na nim miejsce. Wówczas pojawili się na nim młodzi tancerze i tancerki, którzy pokazali uczestnikom nieco cygańskich ruchów. W zamian otrzymali gromkie brawa.

  W nadchodzący weekend, w niedzielę, 31 lipca uczestnicy będą mogli posłuchać bardziej klasycznych melodii. W parku im. Jana Pawła II o godzinie 18 wystąpi wówczas Marek Bracha, który zagra koncert pod tytułem „Władysław Szpilman - Pianista Warszawy”. Będzie to już półmetek tegorocznej edycji Muzycznego Lata na Ursynowie.

  Kolejne koncerty odbędą się:

  • 7 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Pozytywna energia prosto z gór - Kapela góralska NA OBYRTKE (dechy do tańca)
  • 14 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej – MILENA LANGE i WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA  
  •  21 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Żywiołowa muzyka folkloru żydowskiego - zespół KLEZMAFOUR (dechy do tańca)
  •  28 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu – VINYL STRING QUARTET

  Patronat nad wszystkimi sprawuje portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4117 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022