REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020, 19:56 komentarzy 55
  Planowany

  Planowany "Ogród na skarpie" - wizualizacja (mat. prasowe (Echo Investment))

  Ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych planuje w swojej inwestycji na Kabatach deweloper Echo Investment. Ta skala przeraża sąsiadów. Podobnie jak trzy podziemne kondygnacje obiektu.

  Nowy właściciel działki z Tesco na Kabatach chce wyburzyć blaszak i postawić wielofunkcyjne centrum usługowo-handlowo-rozrywkowe z dwoma blokami mieszkaniowymi i "ogrodem na skarpie". Wizualizacje przedstawione przez dewelopera spodobały się ponad 70% głosujących w ankiecie Haloursynow.pl.

  Sąsiedzi z bloków po obu stronach alei KEN, którzy dwa lata temu doprowadzili do utrącenia projektów wybudowania przez Tesco gigantycznej Galerii Kabaty, żądają przedstawienia szczegółów przez nowego inwestora. Podczas środowego spotkania konsultacyjnego w internecie domagali się odpowiedzi na pytania m.in. o skalę planowanego obiektu.

  Mieszkańcy: Będziemy bardzo nieustępliwi

  Deweloper, zgodnie z przepisami, nie wlicza trzech podziemnych kondygnacji do wskaźnika intensywności zabudowy, a właśnie o jego ograniczenie chodziło mieszkańcom. Tesco planowało galerię o powierzchni użytkowej ok. 60 tys. metrów kwadratowych. Echo unika odpowiedzi na pytanie ile wynosi całkowita powierzchnia użytkowa ich centrum.

  - Powierzchnia całkowita tej zabudowy niewiele różni się od tej w inwestycji Tesco. A to było naszym zasadniczym problemem, bo z tym wiąże się liczba wentylatorów, hałas i natężenie ruchu. Niestety, ta skala nas nie satysfakcjonuje. Będziemy bardzo nieustępliwi. Nie chcemy, aby ten obiekt nas przytłaczał - mówiła mieszkanka z Inicjatywy Kabaty, która grupuje sąsiadów przyszłej inwestycji.

  Mieszkańcy skupieni w Inicjatywie zarzucali Echu, że tworząc skarpę, na której ma powstać ogród, deweloper chce sztucznie zaniżyć współczynniki zabudowy. Przypomnijmy, plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale bez podziemi, co sugeruje, że skala obiektu będzie dużo większa niż widać na wizualizacjach.

  - Niczego nie chcemy ukrywać. Liczymy te wskaźniki tak, jak mówi prawo. Wydaje nam się to świetnym pomysłem, by nieatrakcyjne części chować pod ogrodem - odpowiadał Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za kabacki projekt.

  Dodawał, że obecne Tesco ma ok. 20 tys. m.kw. powierzchni handlowej, a nowe centrum będzie jej miało ok. 9 tys. z przypisanymi do niej 760 miejscami parkingowymi.

  Część miejsc parkingowych - dla mieszkańców

  Deweloper - zgodnie z zapisami planu miejscowego - liczy osobno miejsca parkingowe dla każdej funkcji przyszłego obiektu. W sumie ma być ich ponad 1,8 tys. a więc ponad dwa razy więcej niż dziś ma Tesco na parkingu przez swoim blaszakiem. 

  Te liczby budziły wątpliwości i pytania mieszkańców. - Czym de facto będzie się różnił ten obiekt od poprzedniego planowanego przez Tesco? Nie chcemy mieć tu centrum regionalnego, tylko centrum lokalne, ale nie widzimy tej lokalności. Świadczy o tym traffic do molocha z 1,8 tys. miejsc postojowych - niepokoił się mieszkaniec Kabat, Robert Wróblewski.

  Mieszkańcy obawiali się również likwidacji bezpłatnego obecnie parkingu przy Tesco. - Jeśli nie będzie parkingu publicznego, to będziemy mieli - na moje oko - ok. 300 samochodów, które gdzieś muszą zaparkować - mówił Krzysztof Poniatowski.

  Marcin Materny z Echo uspokajał, że pewna pula bezpłatnych miejsc parkingowych jest przewidziana i jest to przedmiotem negocjacji z miastem.

  Burmistrz Ursynowa Robert Kempa dodawał, że dzielnica zachęca inwestora do zorganizowania P&R w obrębie planowanego obiektu. Wspomniał, że miasto planuje też postawienie parkingu "Parkuj i Jedź" na granicy Konstancina-Jeziornej i dzielnicy Wilanów oraz toczy bardzo wstępne rozmowy na temat wykorzystania terenu Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie na nieduży parking.

  "Przesunęliście wejście do metra"

  Mieszkańcy pytali właściciela działki nie tylko o skalę inwestycji. Zwracali uwagę, że na wizualizacjach prawie hektarowy Plac Kabacki, który deweloper chciałby wybudować przy wejściu do metra Kabaty, nie znajduje się na działce dewelopera, tylko miasta.

  - Czy jest jakaś umowa, że miasto Wam ten teren sprzeda? - dopytywał zaniepokojony Jeremi Czarnecki z organizacji Wygra Warszawa.

  Okazuje się, że już na etapie wstępnych rozmów na temat projektu "Echo - Kabaty" władze miasta i dzielnicy zażądały włączenia do rewitalizacji terenów wokół inwestycji, będących w posiadaniu samorządu.

  - To nasza oferta "offsetu" dla miasta i dla mieszkańców, który zaprojektujemy z mieszkańcami - mówił Marcin Materny z Echo Investment. Zapowiedział wkrótce warsztaty z udziałem mieszkańców. 

  Kiedy inwestycja mogłaby ruszyć? Część mieszkaniowa - wzdłuż bloków przy Sępa-Szarzyńskiego jesienią przyszłego roku, po uzyskaniu wszystkich zgód. Ich budowa potrwałaby maksymalnie 12 miesięcy. Część komercyjna - z zieloną skarpą, budynkiem biurowym od strony Wąwozowej oraz mniejszymi i niższymi budynkami usługowo-handlowymi - ruszy później, po uzyskaniu zgód, decyzji środowiskowej (o którą deweloper już wystąpił) oraz końcowego pozwolenia na budowę.

  Burmistrz: Ryzyko odszkodowań

  Wielu mieszkańców na czacie spotkania domagało się wprowadzenia zmian w planie miejscowym dotyczącym m.in. działki z Tesco. Chodzi o formalne zmniejszenie wskaźnika zabudowy, który w 2008 roku uchwalili radni miejscy.  Miasto niedawno ruszyło z procedurą zmiany planu, co ma być środkiem nacisku na dewelopera, by porozumiał się z sąsiadami.

  Burmistrz Kempa studził te zapędy, przypominając, że dyskusja o tym, co może powstać na prywatnej działce w sercu Kabat, mogła mieć miejsce kilkanaście lat temu. 

  - Dziś chodzi też o to, by nie narazić podatników na ryzyko wypłaty odszkodowań dla właściciela, które mogą sięgnąć nawet 160 - 400 mln złotych. Przypomnę, że budowa kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby to 40 mln złotych. Jeśli ktoś ma oczekiwania, że miasto będzie płacić właścicielowi tego terenu odszkodowanie za wpisanie w tym miejscu trawy lub terenu zielonego, to takich planów nie ma - stwierdził burmistrz.

  Również inwestorowi nie jest po drodze ze zmianami w planie. Marcin Materny przyznał, że rozpoczęcie inwestycji wydłużyłoby się wówczas do 4-5 lat, co oznacza, że przez taki czas działałby jeszcze stary blaszak Tesco.

  W interesie mieszkańców, miasta oraz inwestora jest więc dogadanie się i zaprojektowanie miejsca, które zadowala wszystkich. Temu mają służyć warsztaty projektowe dla chętnych, które na przełom listopada i grudnia zapowiedziało Echo. Powstanie też makieta koncepcji centrum, która ma dać lepsze wyobrażenie o jego skali.

  ZOBACZ: Zapis spotkania konsultacyjnego z Echo Investment

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  55Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Skarpa ma ukryć prawdę 55 7 dni temuocena: 58% 

   Usypując skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH. To pokazuje jakie są prawdziwe intencje dewelopera.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jimi 54 7 dni temuocena: 38% 

   A może chcecie bazarek??? mały schludny, działa tylko w wekendy ... Jak dobrze pamiętam po wpisach - sporo osób jeździ z kabat i jeszcze mówiły że u Was nie ma...

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 53 7 dni temuocena: 83% 

   przecież my mamy bazarek, kiedyś był mały i schludny, obecnie nie jest, ale korzystamy

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 52 10 dni temuocena: 74% 

   Beznadziejny kloc, po którym będzie hulał wiatr, jak hula po biurowcu dawnego chyba edbudu(cały czas góra do wynajęcia a i doły straszą), ustytuowany też jakoś średnio, nie idzie do skrzyżowania tylko w stronę wąwozowej. blok na palach - wiecie, kto będzie pod blokiem? już teraz jest w tamtej zieleni nocowanko bezdomnych, to teraz zyskają jeszcze dach nad głową, i będą nie do wyrugowania (ale w zamyśle, na wizce chodzi o możliwość łatwego przejscia pieszo do centrum, bo przecież marzymy by tam siedzieć całe dnie...) to ponoć nie jest supermarket - czy to znaczy, że będzie tam czynne również w niedzielę? teraz, po zamknięciu tesco w niedzielę jest czym oddychać, można łatwo przejść przez ulicę, bo ustał powód, dla którego warto pchać się autem pod las, lepej by tak zostało terenu zielonego ja tam nie widzę, może by sie inwestor wybrał do heritaga albo antich na kawę i się podszkolił z projektowania placu (cisza, drogi panie, cisza jest ludziom potrzebna przy rozmowie)

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 51 11 dni temuocena: 50% 

   Ojej ojej ilu oburzonych mieszkańców Kabat. Szkoda, że nie byliście tak oburzeni a wręcz przeciwnie odnosiliście się z pogardą i wysoką zarozumiałością do ludzi protestujących przeciwko molochom jakie powstawały w zamkniętych przestrzeniach jak Leclerc czy centrum handlowe Auchan i jego usługowe okolice (kiedyś pod inna nazwa). Tam też nawet byliście jako mieszkańcy Kabat krzycząc głośno do protestujących co osobiście pamiętam "ze gdzieś supermarkety na Ursynowie musza być" i "takie są koszty życia w wielkim mieście". No więc drodzy mieszkańcy Kabat...TAKIE SĄ KOSZTY ŻYCIA W MIEŚCIE. Ha tfu. Mam nadzieję, że mam postawią tam tyle co niemiara.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 50 11 dni temuocena: 74% 

   ~Marcin napisał: "Mam nadzieję, że mam postawią tam tyle co niemiara". Czy to jakiś sfrustrowany mieszkaniec Śródmieścia?

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 49 10 dni temuocena: 71% 

   Leclerc???!!! Przecież on stoi na Ursynowie od bodajże 1996? Były jakieś protesty?

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NieTrollujcie 48 9 dni temuocena: 24% 

   Marcin - nie jest ich dużo! Polecam posprawdzać pod komentarzem i kliknąć opcję WPISY TEJ OSOBY. Zobaczysz w ramce komentarze zgłoszone z jednego komputera. I nagle widać, że niektórzy przeciwnicy się roztroili albo nawet są w i 5 osobach. A ludźmi z rozdwojeniem jaźni nie wypada się przejmować w dyskusji gdyż nie wiedzą co mówią. I tyle! A projekt bardzo ładny, wraz z rewitalizowaną ulicą Wąwozową stworzy ładne, reprezentacyjne miejsce. Dobrze, że Ursynow coraz bardziej nam pięknieje.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 47 9 dni temuocena: 82% 

   Marcinie, ja nie pamiętam, by były protesty w sprawie leclerca, ta martwa sciana hali wzdłuż kenu razi bardzo, wystarczyło nieco przeszklić, wstawić witryny na wystawy, gdzie nie gdzie zrobić wnęki, by było miejsce na ogródek i z betonowego chodnika zrobiłby się ciekawszy pasaż(coś jak przy multikinie, gdzie jest miejsce i na parasole, i na ogródki). ta bryła to przykład jak nie budować, niemniej jednak - nie kojarzę protestów, próby konsultacji itd. kabaty są rzeczywiście nieźle zorganizowane i ogarnięte, mają moce przerobowe i siły intelektualne, no i chęć działania(ale jak się buli 20% więcej za mieszkanie niż gdzie indziej, to jest to zrozumiałe). ciekawe, czy inicjatywa kabaty ma otworzoną jakąś zbiórkę na potrzeby walki z inwestorem, myślę, że kabaciarze by się zrzucili jakby było trzeba.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad27 46 11 dni temuocena: 82% 

   Niektórzy tutaj mówią, że wizualizacje są ładne i chcą takiej realizacji. Szkoda tylko, że nie zdają sobie sprawy, że inwestor nie poinformował, że najwięcej drzew zasadził na terenie miejskim, który będzie przeznaczony na parking i zajezdnię autobusową (tj obecnie), czyli na terenie do którego nie ma żadnych praw! Taka MAŁA manipulacja...

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Po co ta skarpa? 45 11 dni temuocena: 87% 

   Po co w ogóle ta skarpa? Usypując skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH. To pokazuje jakie są prawdziwe cele tego dewelopera.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZwyklyObywatel 44 11 dni temuocena: 73% 

   Jestem ZA: likwidacją blaszaka Tesco; ideą różnorodnej zabudowy; włączeniem tego terenu w jakiś naprawdę dobry koncept z Lasem Kabackim w tle. Jestem PRZECIW: regionalnej skali inwestycji; paraliżowi komunikacyjnemu; proporcji zabudowy do (faktycznej, a nie pozornej jak w obecnej propozycji) wielkości terenu zielonego. A wyrażanie swojej opinii/zdania i nie zawsze zgadzanie się ze zdaniem innych (tu: inwestora/autora projektu) nie jest przejawem krytykanctwa ale - "krytycznego myślenia". Polecam niektórym z poniżej podpisanych zapoznać się z tym pojęciem.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 43 11 dni temuocena: 88% 

   Szkoda, że zapis spotkania konsultacyjnego z Echo jest bez czatu. Bo wczoraj na czacie mieszkańcy zgłaszali bardzo trafne i mądre uwagi. I warto je pokazać.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 42 11 dni temuocena: 83% 

   A to tylko kłopoty oznacza dla inwestora, więc pytanie - czemu nie widzimy?

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jimmy 41 11 dni temuocena: 19% 

   @alisterkabat wszystkie pytania z czatu zostały zadane ustnie. Niektórzy mieli problemy ze sformułowaniem pytania, ale to już inna sprawa. Na kilka pytań projektant nie odpowiedział, ale zobowiązał się zebrać dane, o które pytano i wrócić do tematu.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 5 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 40 11 dni temuocena: 83% 

   Dodam jeszcze, że i tak obecnie na rogu Wąwozowej i KEN mamy często przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza. A taki moloch zwiększy o wiele bardziej ilość spalin.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 39 11 dni temuocena: 79% 

   Jako mieszkanka bloku przy Tesco obawiam się tej skali inwestycji, a głównie dużej liczby wentylatorów na dachach i związanego z tym hałasu i drgań. Życzyłabym sobie mniejszej skali inwestycji. Ponadto trzeba pamiętać o Lesie Kabackim. To jest przecież rezerwat. I jakiś szacunek należy mu się. I ochrona tych pięknych miejsc jest potrzebna. Im większe zabetonowanie okolic lasu, tym gorsza gospodarka wodna okolicznych terenów.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Randy 38 12 dni temuocena: 40% 

   Na miejscu Tesco wybudujmy kiosk. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~YUT 37 10 dni temuocena: 89% 

   ~Randy Po co ta ironia? Nie chcemy kiosku, ani tym bardziej betonowego kloca o wysokości 34 metrów, stojącego na tzw. skarpie, w której ukryto kolejne 3 kondygnacje (na parkingi i magazyny). Nie przejdzie ani kiosk ani betonowy kloc, bo tu po prostu nie jest ich miejsce.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mqc 36 12 dni temuocena: 52% 

   a gdzie są radni którzy tak chętnie planują widoki mieszkańcom na bazar? Brak analogicznej aktywności żeby inna grupa miała widoki na kompleks handlowo - mieszkalny? Może są równi i równiejsi i zaraz mieszkańców z Kabat zaczną bronić przed komercyjnym sąsiadem , a równolegle mieszkańcom z okolic Natpollu będą wpychać pod okna brudne namioty i sznur samochodów?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wektor22 35 12 dni temuocena: 75% 

   UKRYWANIE KUBATURY i 3 pięter pod ziemią i nie wliczanie tego do wskaźnika gęstości zabudowy, który rzekomo się obniżył - to zwykła nieuczciwość!

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oburzony 34 11 dni temuocena: 90% 

   taka mała kolejna manipulacja inwestora. Przecież jest z tego znany.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wektor22 33 12 dni temuocena: 77% 

   "O" dyskusji! "INNI WIEDZĄ ZAWSZE LEPIEJ" - taka mentalność gubi Polaków od zawsze. Bo jak Polak nie łyka tego, co mu na tacy podadzą, bo jak próbuje szukać najlepszej i najmądrzejszej opcji, pytać, wyjaśniać, oczekiwać korekty kursu - to od razu jest spychany na margines: wroga i ludożercy - tak jest i z TESCO i ze szczepionkami i kwestiami LGBT. Próbuje się zdusić wszelką merytoryczną debatę! Nikt tu nie chce blaszka TESCO, mieszkańcy sami wnosili o przedłużenie konsultacji i sami, pierwsi skontaktowali się z inwestorem, zadali mu merytoryczne pytania na piśmie! SKALA TEJ INWESTYCJI maksymalizuje zyski inwestora kosztem mieszkańców, lasu i i tak już wiecznie zakorkowanych ulic na Kabatach!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 32 12 dni temuocena: 80% 

   ~NieTrollujcie NAPISAŁ: "Trzeba liczyć się z dużym ruchem.... Po takiej rewitalizacji ceny m2 w okolicy wzrosną". Czyli jak RUCH SAMOCHODOWY w okolicy Lasu Kabackiego WZROŚNIE, to mieszkania na spokojnych dotąd Kabatach ZYSKAJĄ na wartości. Przecież to bzdura!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty40 31 12 dni temuocena: 38% 

   A ja wyobraź sobie mieszkam na Kabatach z widokiem na Tesco. I zdecydowanie jestem za rewitalizacją. Nie boje się większego ruchu, chcę fajnego placu miejskiego z zabudową. Sąsiedzi inwestycji Spire tez pewnie byli przeciw. Powstały biurowce ale obok i między nimi fajny skwer z roślinami i fontanna dla wszystkich. To jest miasto!

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WARSAW SPIRE II na Kabatach 30 12 dni temuocena: 70% 

   do "~Kabaty40" Świetny pomysł. Może faktycznie na Kabatach warto postawić drugi wieżowiec "Warsaw Spire". Ma 180 metrów wysokości i będzie rzucał cień aż do Belgradzkiej. To się nazywa PRAWDZIWE MIASTO!!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty40 29 12 dni temuocena: 31% 

   Spire był tylko przykładem protestu, realizacji i ciejawego terenu zielonego - otwórz się trochę szerzej

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 11 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Park, a nie biurowiec 28 11 dni temuocena: 87% 

   do "~Kabaty40" Proponuję jako obrazowy przykład podać Central Park. Oaza zieleni w centrum wielomilionowego miasta. Jako wzór do planowania inwestycji pod Lasem Kabackim to central Park jest lepszym wzorcem niż jakiś banalny biurowiec.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NieTrollujcie 27 12 dni temuocena: 45% 

   A ja jestem BARDZO ZA REALIZACJĄ i TRZYMAM KCIUKI! Widzę też, że już antypostępowe trolle się zleciały - niby przeciwnicy o nickach "Proszę pisać na temat", "Manipulacja ze skarpą", "Z Kabat", "Zaniepokojony", "Ursynowianin", "Kabatczyk" to jedna i ta sama osoba, mająca to samo IP (polecam wybrać pod komentarzem opcję "wpisy tej osoby" a sami to zobaczycie). Zabieg ma na celu wywołanie sztucznej dyskusji i pokazanie jak to dużo niby jest przeciwników rewitalizacji i zabudowy tego miejsca. W rzeczywistości to jedna zamiast 6 osób. Większość jest za przebudową, która uczyni to miejsce wreszcie ładnym, centralnym placem Kabat. To miasto, a więc trzeba liczyć się z dużym ruchem itp. - nie udawajcie zdziwionych. Po takiej rewitalizacji ceny m2 w okolicy wzrosną. Dziwię się też redakcji, że nie usuwa komentarzy tych roli, którzy trollują nawet z jednego, tego samego IP.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 26 12 dni temuocena: 71% 

   - Nie Trollujcie A może Ty reprezentujesz interesy developera? Nie należy kneblować dyskusji na forum, bo po to ono jest. Co do meritum: jest marketingowy rozmach, piękne wizki, ale zbyt duża, przytłaczająca bryła od ulicy Wąwozowej, wciąż wiele niewiadomych i uchylanie się od konkretnych odpowiedzi przez Echo I. Docisnąć.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 34 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 25 12 dni temuocena: 71% 

   do "~NieTrollujcie" Nie ma znaczenia ILE osób zabiera głos w dyskusji. Ważne, żeby wyraźnie pokazać, pokazać próby MANIPULOWANIA DANYMI przez DEWELOPERA, co ewidentnie miało miejsce na wtorkowej prezentacji on-line. Zresztą to wyraźnie opisano w artykule powyżej. Trzymajmy się więc FAKTÓW i nie dajmy się zwieść BAJECZNYM WIZUALIZACJAMI dewelopera!

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 30 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty40 24 12 dni temuocena: 44% 

   @ZKabat - a właśnie, że „NieTrollujcie” prawdę napisał. Pisanie z wielu nickow przez jedną osobę to właśnie jest manipulacja. Może jeszcze niech taki troll sam sobie odpowie i dyskutuje sam ze sobą albo raczej wspiera co? To nie jest manipulacja??

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z emokah bram 23 12 dni temuocena: 19% 

   Czarne chmury to dopiero beda jak ktos sie wkur... i podpali te bude. Czego by nie zrobili to i tak Polakowi nie dogodzisz. Najlepiej niech Zreba postawi tam meczet dla wyznawcow allaha, ktorych tak ochoczo jego partia zapraszala do naszego kraju., wtedy wszyscy beda zadowoleni???

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Proszę pisać na temat! 22 12 dni temuocena: 82% 

   do "~Z emokah bram" - to komentarz nie na temat. I proszę nie mieszać polityki do problemu zagospodarowania Kabat!

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MANIPULACJA ze SKARPĄ 21 12 dni temuocena: 68% 

   "Wizualizacje przedstawione przez dewelopera spodobały się ponad 70% głosujących w ankiecie Haloursynow". Bo dopiero we wtorkowej dyskusji okazało się PO CO MA BYĆ TA SKARPA. Tworząc skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 20 12 dni temuocena: 75% 

   Na parkingu przed TESCO jest teraz ok. 500 miejsc parkingowych. Deweloper chce zbudować 1 823 miejsca w centrum i ok. 450 pod budynkiem mieszkalnym. To daje RAZEM 2 300 miejsc. To jest PRAWIE PIĘĆ RAZY WIĘCEJ niż obecnie. Jednocześnie Deweloper twierdzi, że po wybudowaniu tego Centrum RUCH POJAZDÓW SIĘ ZMNIEJSZY. Przecież to ABSURD!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 19 12 dni temuocena: 79% 

   Szanowni Państwo - żadne to wszystko przecież zaskoczenie. Deweloper zawsze ma jeden i tylko jeden interes - swój. I tak też jest i będzie w tym przypadku. Nie należy oczekiwać niczego więcej niż tylko pozorowany dialog z mieszkańcami, który zostanie wykorzystany do celów marketingowych.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 18 12 dni temuocena: 74% 

   Niestety, rzeczywiście możemy liczyć tylko na DIALOG POZOROWANY. Najlepszy przykład: na wczorajszej prezentacji Deweloper zaproponował mieszkańcom odbycie WARSZTATÓW na temat JAKIE ROŚLINY POSADZIĆ NA SKARPIE. Przecież to ewidentne spychanie dyskusji na sprawy błahe, nieistotne z punktu widzenia INTERESU MIESZKAŃCÓW!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 25 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 17 12 dni temuocena: 75% 

   Dlaczego deweloper nalega na budowę na warunkach obecnego Planu Zagospodarowania, a nie zgodnie z planem, KTÓRY JEST WŁAŚNIE TERAZ KONSULTOWANY z mieszkańcami? Odpowiedź jest oczywista.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 12 dni temuocena: 76% 

   Oczywiście dlatego, że projekt planu jest tylko projektem planu, nie obowiązuje i nie wiadomo kiedy zostanie uchwalony i czy na końcu wojewoda go nie uchyli.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 15 12 dni temuocena: 73% 

   Deweopler jako pierwszą cechę projektu wymienił jego LOKALNY CHARAKTER. Budynek biurowy o wysokości 34 metrów NIE JEST ELEMENTEM ZGODNYM Z CHARAKTEREM KABAT i najbliższym otoczeniem (Las Kabacki, Aleja Kasztanowa, Rezerwat Natoliński). W interesie MIESZKAŃCÓW nie leży budowa BIUROWCA w tej okolicy.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 14 12 dni temuocena: 58% 

   "Będziemy bardzo nieustępliwi" - tak jasne, Echo postawi co będzie chciało. Już wszystko jest ustalone i szczerze mówiąc, jeżeli zachowają to co na wizualizacji (z czym może być różnie) to nie jest tak źle. Trochę wygląda na to, że mieszkańcy chcieliby tam parku i nic im nie pasuje.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 13 12 dni temuocena: 52% 

   mijaja lata i jak widac grupka osob ktorym wszystko przeszkadza potrafi zablokowac dosc skutecznie kazda inwestycje - Robcie tak dalej a developer wystapi z odszkodowaniem i nie pozbieramy sie od pieniedzy jakie bedziemy musieli mu zaplacic za brak mozliwosci korzystania z jego terenu. Mtro przeszkadza, Lotnisko i podchodzace z nad Kabat czasami samoloty takze, Tesco zle - puknijcie sie w glowe - Kupujac mieszkania osiedlajac sie tu widzieliscie jak wyglada okolica.. Developwer jak sie wkurzy ogrodzi teren i dostaniecie wielkie g a nie miejsca parkingowe i tereny zielone. Bedziecie mogli wtedy kierowac swoje zale do miasta/dzielnicy i do protestujacych .

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kapralwojtek 12 12 dni temuocena: 53% 

   Mam szczerą nadzieję, że te protesty upadną. Czas zagospodarować po miejsku ten obskurny wygon. Wiadomo, sąsiedzi woleliby żeby dalej hulał wiatr. Ignorować.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 11 12 dni temuocena: 52% 

   Moloch. Mam nadzieję, że nigdy nie powstanie. I nie mieszkam na Kabatach.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ordy 10 12 dni temuocena: 47% 

   Żałosne są te protesty. Naprawdę kupując mieszkania nie zauważyliście Tesco obok? Przecież kupując mieszkanie mając obok molocha dostaje się dzięki temu odpowiedni rabat w cenie zakupu. Trzeba było kupić mieszkania poza miastem i mieć tam ciszę i spokój. Jak się mieszka w mieście to są obok ulice, ruch, galerie handlowe itd. I trzeba z tym żyć.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 9 12 dni temuocena: 48% 

   bredzisz

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 20 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 12 dni temuocena: 53% 

   Wszystko prawda - oprócz rabatu :-)

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 7 11 dni temuocena: 86% 

   Dokładnie tak. Rabat jest ale też niezła zwyżka za metro.. wszystkie mieszkania blisko metra są dużo droższe.. krótko mówiąc cena, którą płacisz za mieszkanie jest wypadkową wszystkich za i przeciw... A protesty nie są żałosne.. po prostu są i dobrze, że są bo dzięki nim władze, inwestorzy muszą się z nimi liczyć i dążyć do kompromisu.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bicyce 6 12 dni temuocena: 85% 

   Pula bezpłatnych miejsc parkingowych. A niby dlaczego nie płatnych?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 5 12 dni temuocena: 86% 

   Tym bardziej, że od dłuższego czasu parking przy Tesco zapchany jest przez samochody spoza Warszawy. Były czasy, że człowiek przyjechał na zakupy i nie było miejsc, żeby zaparkować. Niby dlaczego ci dojeżdżający do metra mają mieć darmowy parking kosztem mieszkańców? Nie mówiąc o zapychaniu kabackich i ursynowskich ulic.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 4 12 dni temuocena: 72% 

   Czyli najlepiej by było, żeby zostało jak jest. Ruch umiarkowany, brak dogęszczenia. Tylko niestety nierealne. A projekt chyba pięknie wygłąda, ale będzie takie dogęszczenie budynkami i wzrost ruchu, że strach.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lanciego 3 12 dni temuocena: 64% 

   Mi sie podoba. Tylko gdzie jest powierzchnia handlowa oznaczona w mpzp? Nie bedzie normalnych sklepow jak sa w tesco?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3441 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020