REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020, 19:56 komentarzy 66
  Planowany

  Planowany "Ogród na skarpie" - wizualizacja (mat. prasowe (Echo Investment))

  Ponad 1,8 tys. miejsc parkingowych planuje w swojej inwestycji na Kabatach deweloper Echo Investment. Ta skala przeraża sąsiadów. Podobnie jak trzy podziemne kondygnacje obiektu.

  Nowy właściciel działki z Tesco na Kabatach chce wyburzyć blaszak i postawić wielofunkcyjne centrum usługowo-handlowo-rozrywkowe z dwoma blokami mieszkaniowymi i "ogrodem na skarpie". Wizualizacje przedstawione przez dewelopera spodobały się ponad 70% głosujących w ankiecie Haloursynow.pl.

  Sąsiedzi z bloków po obu stronach alei KEN, którzy dwa lata temu doprowadzili do utrącenia projektów wybudowania przez Tesco gigantycznej Galerii Kabaty, żądają przedstawienia szczegółów przez nowego inwestora. Podczas środowego spotkania konsultacyjnego w internecie domagali się odpowiedzi na pytania m.in. o skalę planowanego obiektu.

  Mieszkańcy: Będziemy bardzo nieustępliwi

  Deweloper, zgodnie z przepisami, nie wlicza trzech podziemnych kondygnacji do wskaźnika intensywności zabudowy, a właśnie o jego ograniczenie chodziło mieszkańcom. Tesco planowało galerię o powierzchni użytkowej ok. 60 tys. metrów kwadratowych. Echo unika odpowiedzi na pytanie ile wynosi całkowita powierzchnia użytkowa ich centrum.

  - Powierzchnia całkowita tej zabudowy niewiele różni się od tej w inwestycji Tesco. A to było naszym zasadniczym problemem, bo z tym wiąże się liczba wentylatorów, hałas i natężenie ruchu. Niestety, ta skala nas nie satysfakcjonuje. Będziemy bardzo nieustępliwi. Nie chcemy, aby ten obiekt nas przytłaczał - mówiła mieszkanka z Inicjatywy Kabaty, która grupuje sąsiadów przyszłej inwestycji.

  Mieszkańcy skupieni w Inicjatywie zarzucali Echu, że tworząc skarpę, na której ma powstać ogród, deweloper chce sztucznie zaniżyć współczynniki zabudowy. Przypomnijmy, plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale bez podziemi, co sugeruje, że skala obiektu będzie dużo większa niż widać na wizualizacjach.

  - Niczego nie chcemy ukrywać. Liczymy te wskaźniki tak, jak mówi prawo. Wydaje nam się to świetnym pomysłem, by nieatrakcyjne części chować pod ogrodem - odpowiadał Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialny za kabacki projekt.

  Dodawał, że obecne Tesco ma ok. 20 tys. m.kw. powierzchni handlowej, a nowe centrum będzie jej miało ok. 9 tys. z przypisanymi do niej 760 miejscami parkingowymi.

  Część miejsc parkingowych - dla mieszkańców

  Deweloper - zgodnie z zapisami planu miejscowego - liczy osobno miejsca parkingowe dla każdej funkcji przyszłego obiektu. W sumie ma być ich ponad 1,8 tys. a więc ponad dwa razy więcej niż dziś ma Tesco na parkingu przez swoim blaszakiem. 

  Te liczby budziły wątpliwości i pytania mieszkańców. - Czym de facto będzie się różnił ten obiekt od poprzedniego planowanego przez Tesco? Nie chcemy mieć tu centrum regionalnego, tylko centrum lokalne, ale nie widzimy tej lokalności. Świadczy o tym traffic do molocha z 1,8 tys. miejsc postojowych - niepokoił się mieszkaniec Kabat, Robert Wróblewski.

  Mieszkańcy obawiali się również likwidacji bezpłatnego obecnie parkingu przy Tesco. - Jeśli nie będzie parkingu publicznego, to będziemy mieli - na moje oko - ok. 300 samochodów, które gdzieś muszą zaparkować - mówił Krzysztof Poniatowski.

  Marcin Materny z Echo uspokajał, że pewna pula bezpłatnych miejsc parkingowych jest przewidziana i jest to przedmiotem negocjacji z miastem.

  Burmistrz Ursynowa Robert Kempa dodawał, że dzielnica zachęca inwestora do zorganizowania P&R w obrębie planowanego obiektu. Wspomniał, że miasto planuje też postawienie parkingu "Parkuj i Jedź" na granicy Konstancina-Jeziornej i dzielnicy Wilanów oraz toczy bardzo wstępne rozmowy na temat wykorzystania terenu Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie na nieduży parking.

  "Przesunęliście wejście do metra"

  Mieszkańcy pytali właściciela działki nie tylko o skalę inwestycji. Zwracali uwagę, że na wizualizacjach prawie hektarowy Plac Kabacki, który deweloper chciałby wybudować przy wejściu do metra Kabaty, nie znajduje się na działce dewelopera, tylko miasta.

  - Czy jest jakaś umowa, że miasto Wam ten teren sprzeda? - dopytywał zaniepokojony Jeremi Czarnecki z organizacji Wygra Warszawa.

  Okazuje się, że już na etapie wstępnych rozmów na temat projektu "Echo - Kabaty" władze miasta i dzielnicy zażądały włączenia do rewitalizacji terenów wokół inwestycji, będących w posiadaniu samorządu.

  - To nasza oferta "offsetu" dla miasta i dla mieszkańców, który zaprojektujemy z mieszkańcami - mówił Marcin Materny z Echo Investment. Zapowiedział wkrótce warsztaty z udziałem mieszkańców. 

  Kiedy inwestycja mogłaby ruszyć? Część mieszkaniowa - wzdłuż bloków przy Sępa-Szarzyńskiego jesienią przyszłego roku, po uzyskaniu wszystkich zgód. Ich budowa potrwałaby maksymalnie 12 miesięcy. Część komercyjna - z zieloną skarpą, budynkiem biurowym od strony Wąwozowej oraz mniejszymi i niższymi budynkami usługowo-handlowymi - ruszy później, po uzyskaniu zgód, decyzji środowiskowej (o którą deweloper już wystąpił) oraz końcowego pozwolenia na budowę.

  Burmistrz: Ryzyko odszkodowań

  Wielu mieszkańców na czacie spotkania domagało się wprowadzenia zmian w planie miejscowym dotyczącym m.in. działki z Tesco. Chodzi o formalne zmniejszenie wskaźnika zabudowy, który w 2008 roku uchwalili radni miejscy.  Miasto niedawno ruszyło z procedurą zmiany planu, co ma być środkiem nacisku na dewelopera, by porozumiał się z sąsiadami.

  Burmistrz Kempa studził te zapędy, przypominając, że dyskusja o tym, co może powstać na prywatnej działce w sercu Kabat, mogła mieć miejsce kilkanaście lat temu. 

  - Dziś chodzi też o to, by nie narazić podatników na ryzyko wypłaty odszkodowań dla właściciela, które mogą sięgnąć nawet 160 - 400 mln złotych. Przypomnę, że budowa kompleksu oświatowego przy ul. Zaruby to 40 mln złotych. Jeśli ktoś ma oczekiwania, że miasto będzie płacić właścicielowi tego terenu odszkodowanie za wpisanie w tym miejscu trawy lub terenu zielonego, to takich planów nie ma - stwierdził burmistrz.

  Również inwestorowi nie jest po drodze ze zmianami w planie. Marcin Materny przyznał, że rozpoczęcie inwestycji wydłużyłoby się wówczas do 4-5 lat, co oznacza, że przez taki czas działałby jeszcze stary blaszak Tesco.

  W interesie mieszkańców, miasta oraz inwestora jest więc dogadanie się i zaprojektowanie miejsca, które zadowala wszystkich. Temu mają służyć warsztaty projektowe dla chętnych, które na przełom listopada i grudnia zapowiedziało Echo. Powstanie też makieta koncepcji centrum, która ma dać lepsze wyobrażenie o jego skali.

  ZOBACZ: Zapis spotkania konsultacyjnego z Echo Investment

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 104

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 36
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  66Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bój w chucie 66 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Kolejna pieprzona betonoza !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  • ~jacek 65 ponad rok temuocena: 50% 

   Wszyscy chcą tylko zarabiać na mieszkańcach Kabat. Kabaty mają jednak problem z wykolejoną młodzieżą: dealerzy, prostytucja, narkomania, nuda i brak zainteresowań. Gmina udaje, że problemu nie ma i serwuje kolejne ośrodki konsumpcji. Dobrze wygląda na wizualizacjach, można też się nabrać będąc tu przejazdem. Brak myślenia w kategoriach budowania stabilnych i kreatywnych społeczności lokalnych (Wilanów?) Skandalem jest brak biblioteki publicznej z prawdziwego zdarzenia, miejsca gdzie można popracować, pouczyć się, pomyśleć, wymienić opiniami, pomarzyć (o startupie...). Współczesnego miejsca ikony, gdzie można porozmawiać na poważnie o biznesie, wysłuchać dobrego koncertu, obejrzeć ambitne kino alternatywne (Multikino + popcorn już mamy). Kabaty opuszczają ludzie, którzy chcą czegoś więcej niż konsumpcja. Zastąpią ich ci z wyobrażeniami o "grubych rybach" , wraz z zakapturzonymi dilerami i galeriankami, wysiadującymi wieczorami na bajkowym "Ogrodzie na Skarpie".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~ursynow 64 ponad rok temuocena: 25% 

   Standardowo. Każdy chce kupić kolejne mieszkanie (dla dziecka, matki, żony czy kochanki) na Ursynowie, ale broń Boże, żeby było wybudowane obok jego bloku. Wyobraźcie sobie, że ludzie też chcą gdzieś mieszkać. Niech PIS wprowadzi podatek kastralny od 2 mieszkania i skończy się cwaniakowanie i kupowanie po zaniżonych cenach od spółdzielni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~Agnieszka już tu nie mieszka 63 ponad rok temuocena: 67% 

   Mieszkam tu 24 lata. Przed Tesco był tu niemiecki market HIT. Miasto wtedy mówiło, że dlatego jest taki obskurny blaszak, bo to jest tylko tymczasowe. Obiecywano nam, że na tym terenie i dalej w stronę STP będą obiekty sportowe i tereny rekreacyjne, zielone. Potem wprowadzono w 2008 MPZP i sprzedano działkę deweloperowi EdBud. Gdyby nie walka mieszkańców o zmniejszenie gęstości zabudowy (proszę zobaczyć na stronie UM przy tym planie ile jest wyroków WSA) i gdyby nie kłopoty finansowe Tesco mielibyśmy drugą Galerię Mokotów. Obiecywano parking Parkuj i Jedź - chociażby dla przyjeżdżających ze strony Konstancina i co? Same kłamstwa ze strony M. St. i UD Ursynów. A teraz straszy się nas odszkodowaniami a deweloper mając już wszystko przyklepane z dzielnicą chce nas przekonywać do projektu. Rzeczywiście w Polsce jest patodeweloperka a urzędnicy i samorządy reprezentują interesy deweloperów a nie mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Mieszkaniec kabat od 2 dekad 62 ponad rok temuocena: 63% 

   Mieszkam przy Wankowicza 1, brałem udział w spotkaniu, nie chce żadnego bazarka, blota, i blaszaka tylko nowoczesnej inwestycji na miarę nowoczesnej dzielnicy realizującej potrzeby mnie jako mieszkańca i Mi osobiście TEN PROJEKT BARDZO SIE PODOBA JAKO MIESKZNACOWI KABAT OD CZASU BUDOWY DZIELNICY. Mam nadzieje ze zostani3 jak najszybciej zrealizowany w całości, (szczeg9lnie częściej usługowej), jedyny apel do ivwestowa by rozważyl więcej cieków wodnych l, czy minifontann bo wody nigdy za wiele:)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby
  • ~Skarpa ma ukryć prawdę 61 ponad rok temuocena: 53% 

   Usypując skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH. To pokazuje jakie są prawdziwe intencje dewelopera.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby
  • ~jimi 60 ponad rok temuocena: 38% 

   A może chcecie bazarek??? mały schludny, działa tylko w wekendy ... Jak dobrze pamiętam po wpisach - sporo osób jeździ z kabat i jeszcze mówiły że u Was nie ma...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby
  • volta2 59 ponad rok temuocena: 89% 

   przecież my mamy bazarek, kiedyś był mały i schludny, obecnie nie jest, ale korzystamy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • volta2 58 ponad rok temuocena: 67% 

   Beznadziejny kloc, po którym będzie hulał wiatr, jak hula po biurowcu dawnego chyba edbudu(cały czas góra do wynajęcia a i doły straszą), ustytuowany też jakoś średnio, nie idzie do skrzyżowania tylko w stronę wąwozowej. blok na palach - wiecie, kto będzie pod blokiem? już teraz jest w tamtej zieleni nocowanko bezdomnych, to teraz zyskają jeszcze dach nad głową, i będą nie do wyrugowania (ale w zamyśle, na wizce chodzi o możliwość łatwego przejscia pieszo do centrum, bo przecież marzymy by tam siedzieć całe dnie...) to ponoć nie jest supermarket - czy to znaczy, że będzie tam czynne również w niedzielę? teraz, po zamknięciu tesco w niedzielę jest czym oddychać, można łatwo przejść przez ulicę, bo ustał powód, dla którego warto pchać się autem pod las, lepej by tak zostało terenu zielonego ja tam nie widzę, może by sie inwestor wybrał do heritaga albo antich na kawę i się podszkolił z projektowania placu (cisza, drogi panie, cisza jest ludziom potrzebna przy rozmowie)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby
  • ~Marcin 57 ponad rok temuocena: 53% 

   Ojej ojej ilu oburzonych mieszkańców Kabat. Szkoda, że nie byliście tak oburzeni a wręcz przeciwnie odnosiliście się z pogardą i wysoką zarozumiałością do ludzi protestujących przeciwko molochom jakie powstawały w zamkniętych przestrzeniach jak Leclerc czy centrum handlowe Auchan i jego usługowe okolice (kiedyś pod inna nazwa). Tam też nawet byliście jako mieszkańcy Kabat krzycząc głośno do protestujących co osobiście pamiętam "ze gdzieś supermarkety na Ursynowie musza być" i "takie są koszty życia w wielkim mieście". No więc drodzy mieszkańcy Kabat...TAKIE SĄ KOSZTY ŻYCIA W MIEŚCIE. Ha tfu. Mam nadzieję, że mam postawią tam tyle co niemiara.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby
  • ~Urs 56 ponad rok temuocena: 78% 

   ~Marcin napisał: "Mam nadzieję, że mam postawią tam tyle co niemiara". Czy to jakiś sfrustrowany mieszkaniec Śródmieścia?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 55 ponad rok temuocena: 74% 

   Leclerc???!!! Przecież on stoi na Ursynowie od bodajże 1996? Były jakieś protesty?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby
  • ~NieTrollujcie 54 ponad rok temuocena: 22% 

   Marcin - nie jest ich dużo! Polecam posprawdzać pod komentarzem i kliknąć opcję WPISY TEJ OSOBY. Zobaczysz w ramce komentarze zgłoszone z jednego komputera. I nagle widać, że niektórzy przeciwnicy się roztroili albo nawet są w i 5 osobach. A ludźmi z rozdwojeniem jaźni nie wypada się przejmować w dyskusji gdyż nie wiedzą co mówią. I tyle! A projekt bardzo ładny, wraz z rewitalizowaną ulicą Wąwozową stworzy ładne, reprezentacyjne miejsce. Dobrze, że Ursynow coraz bardziej nam pięknieje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby
  • volta2 53 ponad rok temuocena: 85% 

   Marcinie, ja nie pamiętam, by były protesty w sprawie leclerca, ta martwa sciana hali wzdłuż kenu razi bardzo, wystarczyło nieco przeszklić, wstawić witryny na wystawy, gdzie nie gdzie zrobić wnęki, by było miejsce na ogródek i z betonowego chodnika zrobiłby się ciekawszy pasaż(coś jak przy multikinie, gdzie jest miejsce i na parasole, i na ogródki). ta bryła to przykład jak nie budować, niemniej jednak - nie kojarzę protestów, próby konsultacji itd. kabaty są rzeczywiście nieźle zorganizowane i ogarnięte, mają moce przerobowe i siły intelektualne, no i chęć działania(ale jak się buli 20% więcej za mieszkanie niż gdzie indziej, to jest to zrozumiałe). ciekawe, czy inicjatywa kabaty ma otworzoną jakąś zbiórkę na potrzeby walki z inwestorem, myślę, że kabaciarze by się zrzucili jakby było trzeba.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby
  • ~sąsiad27 52 ponad rok temuocena: 83% 

   Niektórzy tutaj mówią, że wizualizacje są ładne i chcą takiej realizacji. Szkoda tylko, że nie zdają sobie sprawy, że inwestor nie poinformował, że najwięcej drzew zasadził na terenie miejskim, który będzie przeznaczony na parking i zajezdnię autobusową (tj obecnie), czyli na terenie do którego nie ma żadnych praw! Taka MAŁA manipulacja...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby
  • ~Po co ta skarpa? 51 ponad rok temuocena: 85% 

   Po co w ogóle ta skarpa? Usypując skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH. To pokazuje jakie są prawdziwe cele tego dewelopera.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby
  • ~ZwyklyObywatel 50 ponad rok temuocena: 76% 

   Jestem ZA: likwidacją blaszaka Tesco; ideą różnorodnej zabudowy; włączeniem tego terenu w jakiś naprawdę dobry koncept z Lasem Kabackim w tle. Jestem PRZECIW: regionalnej skali inwestycji; paraliżowi komunikacyjnemu; proporcji zabudowy do (faktycznej, a nie pozornej jak w obecnej propozycji) wielkości terenu zielonego. A wyrażanie swojej opinii/zdania i nie zawsze zgadzanie się ze zdaniem innych (tu: inwestora/autora projektu) nie jest przejawem krytykanctwa ale - "krytycznego myślenia". Polecam niektórym z poniżej podpisanych zapoznać się z tym pojęciem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby
  • ~Barbara 49 ponad rok temuocena: 88% 

   Szkoda, że zapis spotkania konsultacyjnego z Echo jest bez czatu. Bo wczoraj na czacie mieszkańcy zgłaszali bardzo trafne i mądre uwagi. I warto je pokazać.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby
  • ~alisterkabat 48 ponad rok temuocena: 83% 

   A to tylko kłopoty oznacza dla inwestora, więc pytanie - czemu nie widzimy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby
  • ~Jimmy 47 ponad rok temuocena: 19% 

   @alisterkabat wszystkie pytania z czatu zostały zadane ustnie. Niektórzy mieli problemy ze sformułowaniem pytania, ale to już inna sprawa. Na kilka pytań projektant nie odpowiedział, ale zobowiązał się zebrać dane, o które pytano i wrócić do tematu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 22 wpisy tej osoby
  • ~Barbara 46 ponad rok temuocena: 82% 

   Dodam jeszcze, że i tak obecnie na rogu Wąwozowej i KEN mamy często przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza. A taki moloch zwiększy o wiele bardziej ilość spalin.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 8 wpisy tej osoby
  • ~Barbara 45 ponad rok temuocena: 75% 

   Jako mieszkanka bloku przy Tesco obawiam się tej skali inwestycji, a głównie dużej liczby wentylatorów na dachach i związanego z tym hałasu i drgań. Życzyłabym sobie mniejszej skali inwestycji. Ponadto trzeba pamiętać o Lesie Kabackim. To jest przecież rezerwat. I jakiś szacunek należy mu się. I ochrona tych pięknych miejsc jest potrzebna. Im większe zabetonowanie okolic lasu, tym gorsza gospodarka wodna okolicznych terenów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 11 wpisy tej osoby
  • ~Creedo 44 ponad rok temuocena: 60% 

   Serio.... serio... może wybierz się kiedyś do warszawy tej części bardziej zurbanizowanej... jest tam tona przestrzeni podziemnej a wentylatory nie hałasują... Sugestia taka mała ... skoro miejskie otoczenie ludziom nie pasuje to może spróbować szczęścia za warszawą :D są urocze wsie gdzie odnajdziesz swoją ciszę i spokój choć może wtedy pies będzie za głośno czekał czy kury będą za głośno gdakać a wiat będzie za silno wiał :}

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~Randy 43 ponad rok temuocena: 41% 

   Na miejscu Tesco wybudujmy kiosk. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby
  • ~YUT 42 ponad rok temuocena: 90% 

   ~Randy Po co ta ironia? Nie chcemy kiosku, ani tym bardziej betonowego kloca o wysokości 34 metrów, stojącego na tzw. skarpie, w której ukryto kolejne 3 kondygnacje (na parkingi i magazyny). Nie przejdzie ani kiosk ani betonowy kloc, bo tu po prostu nie jest ich miejsce.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby
  • ~mqc 41 ponad rok temuocena: 56% 

   a gdzie są radni którzy tak chętnie planują widoki mieszkańcom na bazar? Brak analogicznej aktywności żeby inna grupa miała widoki na kompleks handlowo - mieszkalny? Może są równi i równiejsi i zaraz mieszkańców z Kabat zaczną bronić przed komercyjnym sąsiadem , a równolegle mieszkańcom z okolic Natpollu będą wpychać pod okna brudne namioty i sznur samochodów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby
  • ~Wektor22 40 ponad rok temuocena: 73% 

   UKRYWANIE KUBATURY i 3 pięter pod ziemią i nie wliczanie tego do wskaźnika gęstości zabudowy, który rzekomo się obniżył - to zwykła nieuczciwość!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 15 wpisy tej osoby
  • ~Oburzony 39 ponad rok temuocena: 84% 

   taka mała kolejna manipulacja inwestora. Przecież jest z tego znany.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby
  • ~Creedo 38 ponad rok temuocena: 67% 

   Dokładnie!!!!!!!! Parkingi podziemne to czyste zło... niech ludzie parkują na chodnikach przecież one od tego są!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Wektor22 37 ponad rok temuocena: 75% 

   "O" dyskusji! "INNI WIEDZĄ ZAWSZE LEPIEJ" - taka mentalność gubi Polaków od zawsze. Bo jak Polak nie łyka tego, co mu na tacy podadzą, bo jak próbuje szukać najlepszej i najmądrzejszej opcji, pytać, wyjaśniać, oczekiwać korekty kursu - to od razu jest spychany na margines: wroga i ludożercy - tak jest i z TESCO i ze szczepionkami i kwestiami LGBT. Próbuje się zdusić wszelką merytoryczną debatę! Nikt tu nie chce blaszka TESCO, mieszkańcy sami wnosili o przedłużenie konsultacji i sami, pierwsi skontaktowali się z inwestorem, zadali mu merytoryczne pytania na piśmie! SKALA TEJ INWESTYCJI maksymalizuje zyski inwestora kosztem mieszkańców, lasu i i tak już wiecznie zakorkowanych ulic na Kabatach!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby
  • ~Z Kabat 36 ponad rok temuocena: 81% 

   ~NieTrollujcie NAPISAŁ: "Trzeba liczyć się z dużym ruchem.... Po takiej rewitalizacji ceny m2 w okolicy wzrosną". Czyli jak RUCH SAMOCHODOWY w okolicy Lasu Kabackiego WZROŚNIE, to mieszkania na spokojnych dotąd Kabatach ZYSKAJĄ na wartości. Przecież to bzdura!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 8 wpisy tej osoby
  • ~Kabaty40 35 ponad rok temuocena: 40% 

   A ja wyobraź sobie mieszkam na Kabatach z widokiem na Tesco. I zdecydowanie jestem za rewitalizacją. Nie boje się większego ruchu, chcę fajnego placu miejskiego z zabudową. Sąsiedzi inwestycji Spire tez pewnie byli przeciw. Powstały biurowce ale obok i między nimi fajny skwer z roślinami i fontanna dla wszystkich. To jest miasto!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 34 wpisy tej osoby
  • ~WARSAW SPIRE II na Kabatach 34 ponad rok temuocena: 70% 

   do "~Kabaty40" Świetny pomysł. Może faktycznie na Kabatach warto postawić drugi wieżowiec "Warsaw Spire". Ma 180 metrów wysokości i będzie rzucał cień aż do Belgradzkiej. To się nazywa PRAWDZIWE MIASTO!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 14 wpisy tej osoby
  • ~Kabaty40 33 ponad rok temuocena: 35% 

   Spire był tylko przykładem protestu, realizacji i ciejawego terenu zielonego - otwórz się trochę szerzej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 24 wpisy tej osoby
  • ~Park, a nie biurowiec 32 ponad rok temuocena: 84% 

   do "~Kabaty40" Proponuję jako obrazowy przykład podać Central Park. Oaza zieleni w centrum wielomilionowego miasta. Jako wzór do planowania inwestycji pod Lasem Kabackim to central Park jest lepszym wzorcem niż jakiś banalny biurowiec.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby
  • ~NieTrollujcie 31 ponad rok temuocena: 47% 

   A ja jestem BARDZO ZA REALIZACJĄ i TRZYMAM KCIUKI! Widzę też, że już antypostępowe trolle się zleciały - niby przeciwnicy o nickach "Proszę pisać na temat", "Manipulacja ze skarpą", "Z Kabat", "Zaniepokojony", "Ursynowianin", "Kabatczyk" to jedna i ta sama osoba, mająca to samo IP (polecam wybrać pod komentarzem opcję "wpisy tej osoby" a sami to zobaczycie). Zabieg ma na celu wywołanie sztucznej dyskusji i pokazanie jak to dużo niby jest przeciwników rewitalizacji i zabudowy tego miejsca. W rzeczywistości to jedna zamiast 6 osób. Większość jest za przebudową, która uczyni to miejsce wreszcie ładnym, centralnym placem Kabat. To miasto, a więc trzeba liczyć się z dużym ruchem itp. - nie udawajcie zdziwionych. Po takiej rewitalizacji ceny m2 w okolicy wzrosną. Dziwię się też redakcji, że nie usuwa komentarzy tych roli, którzy trollują nawet z jednego, tego samego IP.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 40 wpisy tej osoby
  • ~alisterkabat 30 ponad rok temuocena: 72% 

   - Nie Trollujcie A może Ty reprezentujesz interesy developera? Nie należy kneblować dyskusji na forum, bo po to ono jest. Co do meritum: jest marketingowy rozmach, piękne wizki, ale zbyt duża, przytłaczająca bryła od ulicy Wąwozowej, wciąż wiele niewiadomych i uchylanie się od konkretnych odpowiedzi przez Echo I. Docisnąć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 14 wpisy tej osoby
  • ~Z Kabat 29 ponad rok temuocena: 72% 

   do "~NieTrollujcie" Nie ma znaczenia ILE osób zabiera głos w dyskusji. Ważne, żeby wyraźnie pokazać, pokazać próby MANIPULOWANIA DANYMI przez DEWELOPERA, co ewidentnie miało miejsce na wtorkowej prezentacji on-line. Zresztą to wyraźnie opisano w artykule powyżej. Trzymajmy się więc FAKTÓW i nie dajmy się zwieść BAJECZNYM WIZUALIZACJAMI dewelopera!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 12 wpisy tej osoby
  • ~Kabaty40 28 ponad rok temuocena: 44% 

   @ZKabat - a właśnie, że „NieTrollujcie” prawdę napisał. Pisanie z wielu nickow przez jedną osobę to właśnie jest manipulacja. Może jeszcze niech taki troll sam sobie odpowie i dyskutuje sam ze sobą albo raczej wspiera co? To nie jest manipulacja??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby
  • ~M 27 ponad rok temuocena: 0% 

   Popieram Super, że powstanie nowa inwestycja, nie tylko bloki mieszkalne, ale i kino, sklepy + nowe nasadzenia. Na pewno lepsze to niż istniejący blaszak z betonowym parkingiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Z emokah bram 26 ponad rok temuocena: 17% 

   Czarne chmury to dopiero beda jak ktos sie wkur... i podpali te bude. Czego by nie zrobili to i tak Polakowi nie dogodzisz. Najlepiej niech Zreba postawi tam meczet dla wyznawcow allaha, ktorych tak ochoczo jego partia zapraszala do naszego kraju., wtedy wszyscy beda zadowoleni???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 24 wpisy tej osoby
  • ~Proszę pisać na temat! 25 ponad rok temuocena: 83% 

   do "~Z emokah bram" - to komentarz nie na temat. I proszę nie mieszać polityki do problemu zagospodarowania Kabat!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby
  • ~MANIPULACJA ze SKARPĄ 24 ponad rok temuocena: 69% 

   "Wizualizacje przedstawione przez dewelopera spodobały się ponad 70% głosujących w ankiecie Haloursynow". Bo dopiero we wtorkowej dyskusji okazało się PO CO MA BYĆ TA SKARPA. Tworząc skarpę deweloper chce SZTUCZNIE ZANIŻYĆ współczynniki zabudowy. Plan miejscowy dopuszcza wskaźnik 1,5, a Echo deklaruje 1,4. Ale BEZ PODZIEMI, co sugeruje, że skala obiektu będzie DUŻO WIĘKSZA NIŻ NA WIZUALIZACJACH.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 15 wpisy tej osoby
  • ~Z Kabat 23 ponad rok temuocena: 76% 

   Na parkingu przed TESCO jest teraz ok. 500 miejsc parkingowych. Deweloper chce zbudować 1 823 miejsca w centrum i ok. 450 pod budynkiem mieszkalnym. To daje RAZEM 2 300 miejsc. To jest PRAWIE PIĘĆ RAZY WIĘCEJ niż obecnie. Jednocześnie Deweloper twierdzi, że po wybudowaniu tego Centrum RUCH POJAZDÓW SIĘ ZMNIEJSZY. Przecież to ABSURD!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 13 wpisy tej osoby
  • ~Creedo 22 ponad rok temuocena: 0% 

   Jako mieszkaniec budynku gdziekolwiek by nie był położony wole mieć samochód w garażu podziemnym niż zaparkowany na ulicy... Szanowany/a z Kabat gdzie teraz trzymasz samochód. A jeśli nie masz swojego auta to proszę nigdy więcej się nie wypowiadaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby
  • Zły_porucznik 21 ponad rok temuocena: 80% 

   Szanowni Państwo - żadne to wszystko przecież zaskoczenie. Deweloper zawsze ma jeden i tylko jeden interes - swój. I tak też jest i będzie w tym przypadku. Nie należy oczekiwać niczego więcej niż tylko pozorowany dialog z mieszkańcami, który zostanie wykorzystany do celów marketingowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 9 wpisy tej osoby
  • ~Zaniepokojony 20 ponad rok temuocena: 75% 

   Niestety, rzeczywiście możemy liczyć tylko na DIALOG POZOROWANY. Najlepszy przykład: na wczorajszej prezentacji Deweloper zaproponował mieszkańcom odbycie WARSZTATÓW na temat JAKIE ROŚLINY POSADZIĆ NA SKARPIE. Przecież to ewidentne spychanie dyskusji na sprawy błahe, nieistotne z punktu widzenia INTERESU MIESZKAŃCÓW!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby
  • ~Ursynowianin 19 ponad rok temuocena: 76% 

   Dlaczego deweloper nalega na budowę na warunkach obecnego Planu Zagospodarowania, a nie zgodnie z planem, KTÓRY JEST WŁAŚNIE TERAZ KONSULTOWANY z mieszkańcami? Odpowiedź jest oczywista.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby
  • ~Boom 18 ponad rok temuocena: 77% 

   Oczywiście dlatego, że projekt planu jest tylko projektem planu, nie obowiązuje i nie wiadomo kiedy zostanie uchwalony i czy na końcu wojewoda go nie uchyli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby
  • ~Kabatczyk 17 ponad rok temuocena: 74% 

   Deweopler jako pierwszą cechę projektu wymienił jego LOKALNY CHARAKTER. Budynek biurowy o wysokości 34 metrów NIE JEST ELEMENTEM ZGODNYM Z CHARAKTEREM KABAT i najbliższym otoczeniem (Las Kabacki, Aleja Kasztanowa, Rezerwat Natoliński). W interesie MIESZKAŃCÓW nie leży budowa BIUROWCA w tej okolicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 10 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 16 ponad rok temuocena: 58% 

   "Będziemy bardzo nieustępliwi" - tak jasne, Echo postawi co będzie chciało. Już wszystko jest ustalone i szczerze mówiąc, jeżeli zachowają to co na wizualizacji (z czym może być różnie) to nie jest tak źle. Trochę wygląda na to, że mieszkańcy chcieliby tam parku i nic im nie pasuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 15 ponad rok temuocena: 51% 

   mijaja lata i jak widac grupka osob ktorym wszystko przeszkadza potrafi zablokowac dosc skutecznie kazda inwestycje - Robcie tak dalej a developer wystapi z odszkodowaniem i nie pozbieramy sie od pieniedzy jakie bedziemy musieli mu zaplacic za brak mozliwosci korzystania z jego terenu. Mtro przeszkadza, Lotnisko i podchodzace z nad Kabat czasami samoloty takze, Tesco zle - puknijcie sie w glowe - Kupujac mieszkania osiedlajac sie tu widzieliscie jak wyglada okolica.. Developwer jak sie wkurzy ogrodzi teren i dostaniecie wielkie g a nie miejsca parkingowe i tereny zielone. Bedziecie mogli wtedy kierowac swoje zale do miasta/dzielnicy i do protestujacych .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby
  • ~kapralwojtek 14 ponad rok temuocena: 54% 

   Mam szczerą nadzieję, że te protesty upadną. Czas zagospodarować po miejsku ten obskurny wygon. Wiadomo, sąsiedzi woleliby żeby dalej hulał wiatr. Ignorować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 29 wpisy tej osoby
  • ~LOL 13 ponad rok temuocena: 51% 

   Moloch. Mam nadzieję, że nigdy nie powstanie. I nie mieszkam na Kabatach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 29 wpisy tej osoby
  • ~Creedo 12 ponad rok temu

   Moloch.... serio nie widzę w tym nic aż tak wielkiego. Chciałbym żeby niedaleko Imielina czy gdzieś bliżej centrum powstało coś takiego a nie na takim wypizdowiu jak Kabaty

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Ordy 11 ponad rok temuocena: 48% 

   Żałosne są te protesty. Naprawdę kupując mieszkania nie zauważyliście Tesco obok? Przecież kupując mieszkanie mając obok molocha dostaje się dzięki temu odpowiedni rabat w cenie zakupu. Trzeba było kupić mieszkania poza miastem i mieć tam ciszę i spokój. Jak się mieszka w mieście to są obok ulice, ruch, galerie handlowe itd. I trzeba z tym żyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 33 wpisy tej osoby
  • ~LOL 10 ponad rok temuocena: 47% 

   bredzisz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby
  • ~Kronik 9 ponad rok temuocena: 61% 

   Wszystko prawda - oprócz rabatu :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby
  • ~nick_znik 8 ponad rok temuocena: 89% 

   Dokładnie tak. Rabat jest ale też niezła zwyżka za metro.. wszystkie mieszkania blisko metra są dużo droższe.. krótko mówiąc cena, którą płacisz za mieszkanie jest wypadkową wszystkich za i przeciw... A protesty nie są żałosne.. po prostu są i dobrze, że są bo dzięki nim władze, inwestorzy muszą się z nimi liczyć i dążyć do kompromisu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Creedo 7 ponad rok temuocena: 50% 

   Zastanawiam się dlaczego ludzie tak walczą z cywilizacją... brak miejsc prakingowych.... źle. Miejsca parkingowe dla ludzi .... co za zbrodnia jak mogą!!!!! Prawie jak Naziści. ... i chcą to przykryć pod przejrzystym starannie zabudowanym terenem mieszkalnym z miejscem dla biznesu ale kawiarnie i sklepy... ZBRODNIA DZWOŃCIE DO PREZESA ... W mojej skromnej opinii Warszawa jest słabo zurbanizowaną wiochą i pewnie w kolejnych dekadach gęstość zabudowy wzrośnie... tak piszę żeby ktoś za 10 - 20 lat się nie obudził z tekstem.... KTO BY MÓGŁ SIE tego spodziewać

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Bicyce 6 ponad rok temuocena: 86% 

   Pula bezpłatnych miejsc parkingowych. A niby dlaczego nie płatnych?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby
  • ~kabatka 5 ponad rok temuocena: 88% 

   Tym bardziej, że od dłuższego czasu parking przy Tesco zapchany jest przez samochody spoza Warszawy. Były czasy, że człowiek przyjechał na zakupy i nie było miejsc, żeby zaparkować. Niby dlaczego ci dojeżdżający do metra mają mieć darmowy parking kosztem mieszkańców? Nie mówiąc o zapychaniu kabackich i ursynowskich ulic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby
  • ~Tubylec 4 ponad rok temuocena: 73% 

   Czyli najlepiej by było, żeby zostało jak jest. Ruch umiarkowany, brak dogęszczenia. Tylko niestety nierealne. A projekt chyba pięknie wygłąda, ale będzie takie dogęszczenie budynkami i wzrost ruchu, że strach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby
  • ~lanciego 3 ponad rok temuocena: 65% 

   Mi sie podoba. Tylko gdzie jest powierzchnia handlowa oznaczona w mpzp? Nie bedzie normalnych sklepow jak sa w tesco?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4349 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022