REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Pojemniki takie jak te do lutego znikną

  Pojemniki takie jak te do lutego znikną (SK)

  Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na odbiór odpadów. A to oznacza, że na Ursynowie pojawią się nowe kolorowe pojemniki. Firma Sita ma je wstawić najpóźniej do lutego przyszłego roku.

  Na Ursynowie wywozem śmieci zajmie się firma Sita. Ta sama, która odbierała już odpady na niektórych osiedlach. Na nowoobsługiwanych terenach, firma szykuje się do wymiany pojemników na te kolorowe. Wkrótce mieszkańcy zobaczą w swoich przydomowych altankach nowe kontenery. - Do czarnego mają trafiać śmieci zmieszane. Na odpady segregowane będzie czerwony pojemnik, natomiast na szkło zielony – opowiada Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

  Pojemniki muszą się pojawić, zgodnie z umową, najpóźniej do 1 lutego przyszłego roku.

  W kamienicach i blokach odpady zmieszane będą wywożone co najmniej raz na dwa tygodnie. Po suche śmieci, czyli plastik i papier, śmieciarka Sity przyjedzie minimum raz w tygodniu. Po szkło - raz w miesiącu.

  Podobne zasady będą dotyczyć domów jednorodzinnych. Śmieci zmieszane wywożone będą raz na dwa tygodnie. Odpady segregowane i szkło przynajmniej raz na cztery tygodnie.

  Czy to nie za rzadko? Jak nas zapewniono w stołecznym ratuszu problemu z zalegającymi śmieciami nie będzie – Śmieci mają być odbierane w miarę potrzeb. Jeżeli trzeba będzie częściej wysłać śmieciarki, firma to zrobi – stwierdza Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza. 

   

  Koszty odbioru śmieci w blokach i kamienicach

  liczba osób 

  w mieszkaniu

  śmieci 

  segregowane

  śmieci 

  niesegregowane

  1 10 zł 12 zł
  2 19 zł 23 zł
  3 28 zł 34 zł
  4 i więcej 27 zł 54 zł

   

  Koszty odbioru śmieci w domach jednorodzinnych

  liczba osób 

  w domu

  śmieci segregowane

  śmieci niesegregowane

  1 30 zł 36 zł
  2 45 zł 54 zł
  3 i więcej 60 zł 72 zł


  Przetarg ma już pół roku opóźnienia

  Nowe zasady odbierania śmieci powinny działać w Warszawie już od lipca. Pierwszy przetarg został unieważniony. Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że miasto faworyzowało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

  Z obecnym przetargiem stołeczny ratusz też miał problemy. Rozstrzygnął go tylko dla ośmiu dzielnic. Poza Ursynowem wybrano firmy na Pradze Północ i Południu, Śródmieściu, Rembertowie, Wesołej, Wawrze oraz Wilanowie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1565 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO