REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 grudnia 2018, 07:15 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Jedni uważają, że to już najwyższa pora, drudzy czekają do ostatniej chwili i polują na okazję. Niektórzy mają ulubionych sprzedawców, inni stawiają na markety. Jedno jest pewne: sztuczna czy naturalna, mała czy duża – choinka w polskim domu musi być!

  Już od ponad tygodnia w wielu miejscach Ursynowa można kupić świąteczne drzewko. Sprzedawcy rozstawiają się w newralgicznych punktach dzielnicy. Wyładowują towar, a sami robią sobie zaplecze w przyczepach kempingowych.

  Dostawców choinek spotkamy na parkingach przed większością dużych sklepów, na bazarkach i przed kościołami. Ceny zazwyczaj mają wyższe niż te marketowe, ale można się potargować. – Udało mi się stargować 30 zł, po dyszce na karpika i na każdą córkę – śmieje się pan Marek, który kupił prawie dwumetrową jodłę.

  Część mieszkańców korzysta z opcji „choinka z dostawą do domu”, ale większość lubi celebrować wyprawę i wybieranie choinki osobiście. Według niektórych ceny są w tym roku wyższe, choć ciężko to dokładnie oszacować, bo przedział jest naprawdę duży.

  Sprawdziliśmy ceny najpopularniejszych drzewek o wys. 150-200 cm. W ursynowskim OBI za jodłę kaukaską zapłacimy od 35 zł, za świerk tradycyjny od 33 zł, a za srebrzysty od 45 zł. Dla porównania za choinki zamawiane z darmową dostawą do domu zapłacimy odpowiednio od 140 zł za jodłę kaukaską i od 100 zł za świerk srebrzysty.

  U ulicznych sprzedawców ceny plasują się na poziomie: jodła kaukaska ok. 150 zł, świerk tradycyjny 60 zł, świerk srebrzysty ok. 120 zł. – To ulubiona choinka mieszkańców Ursynowa – śmieje się sprzedawca handlujący pod Megasamem i znający tutejszy rynek.

  Wybór drzew jest jeszcze duży, ale z dnia na dzień będzie malał, podobnie jak ceny, które w przeddzień świąt także zdecydowanie spadną.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fazi 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Żadnego cennika, cena z czapy po zlustrowaniu klienta. Radzę ubrać najgorsze łachy, buty, kurtkę i dopiero wtedy iść kupować. Sprawdzone parę razy i działa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 2 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Połowa z tych sprzedających na bazarach przy metrze itp nie ma zezwoleń a ceny hmmmmmmmmmm kosmos :) jeden z kilku ma zezwolenie a sprzedaje 10-sięciu :) dobry biznes sobie folwark zrobił.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał.......,,, 1 5 miesięcy temuocena: 93% 

   Dziękujemy za informację. Urząd Skarbowy podjął czynności w terenie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2523 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019