REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 grudnia 2020, 18:38 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Rok 2020 jest ostatnim rokiem, w którym chętni do wymiany pieca mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wymianę urządzenia na nową, ekologiczną wersję. 

  Warszawa zamierza zlikwidować większość tzw. kopciuchów, dlatego dla mieszkańców, którzy posiadają stare i nieekologiczne piece powstał program dopłat do ich wymiany. Skorzystało z niego ponad 1,6 tys. osób. 

  - Wiemy, że jest to inwestycja, dlatego dofinansowujemy instalację ekologicznych źródeł ogrzewania. Teraz mieszkańcy mogą uzyskać nawet do 100 procent pokrycia kosztów wymiany - mówi Justyna Glusman, dyrektor koordynator ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

  Rok 2020 jest ostatnim rokiem, gdy przewidziane są najbardziej atrakcyjne kwoty dotacji – dofinansowanie może pokryć nawet 100 proc. kosztów inwestycji (od 12 tys. do 200 tys. zł). Później, w 2021 r., kwota dotacji będzie zmniejszona do 90 proc. kosztów inwestycji, a w roku 2022 r. – do 70 proc. Dlatego warto skorzystać i jeszcze w tym roku złożyć wniosek.

  Na miejskich stronach "Zielona Warszawa" znajduje się przydatny kalkulator do obliczenia wysokości dotacji.

  Dotacje bez wychodzenia z domu

  Wnioski o dotację można składać przez internet - formularze dostępne są na tej stronie (otworzy się wniosek w pdf). Cały proces formalności odbywa się zdalnie. Wnioski na wymianę kotłów, palenisk na paliwo stałe albo olej opałowy można przesłać do miejskiego Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej na trzy sposoby:

  • mailowo - wypełniony formularz należy zeskanować i przesłać na adresbopipk@um.warszawa.pl,
  • telefonicznie - dzwoniąc pod numer 22 325 96 06 w godz. 8:00-16:00. Dyżurujący specjaliści odpowiedzą na pytania i wypełnią papierowy wniosek na podstawie danych, które zostaną podyktowane. Wniosek będzie można uzupełnić i podpisać w późniejszym terminie.
  • korespondencyjnie - można przesłać wypełniony wniosek w wersji papierowej na adres: Urząd m.st. Warszawa, Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa.

  Jak zapowiada ratusz, wszystkie wątpliwości mogą zostać wyjaśnione telefonicznie lub mailowo, więc jeśli coś źle wypełnimy lub czego nie uzupełnimy, nasza prośba nie zostanie odrzucona, będzie przez urzędników rozpatrywana.

  Na co można dostać pieniądze?

  Warszawiacy mogą otrzymać dotację na wymianę tzw. kopciucha i  instalację pompy ciepła, przyłączenie do sieci ciepłowniczej, montaż pieca gazowego lub ogrzewania elektrycznego.

  Dodatkowo mieszkańcy, którzy zdecydują się na likwidację kopciucha, mogą również otrzymać środki na odnawialne źródła energii, np. kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe, współpracujące z nowym ekologicznym źródłem ogrzewania. Dofinansowanie pokrywa także wykonanie lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej.

  Dokumenty można składać do końca 2022 roku. Jednak to uruchomienie procedury do końca grudnia 2020 roku gwarantuje nam 100 proc. dopłaty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mam rację ? 4 2 miesiące temuocena: 17% 

   Gdzie w Warszawie te kopciuchy? Gdzie? Tyle pieniędzy wydaje urząd miasta na ten marketing - wymień kopciucha. Przecież miasto dysponuje informacją konkretnie , do kogo wysłać tą informację, a nie w centrum miasta takie nietrafione informacje. Nie ten adres !!! NIE MA W WARSZAWIE KOPCIUCHÓW !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 2 miesiące temu

   Przejedź się zimą w dzielnice domów jednorodzinnych to się przekonasz czy są kopciuchy. Widać dokładne lokalizacje źródeł zanieczyszczeń na mapach Kanarka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miki 2 2 miesiące temu

   Człowieku niezorientowany! Ul. Marszałkowska kilka kamienic ,palą w piecach. Dolny Mokotów w większości kotłownie na paliwa stałe! Wawer to samo! ITD....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Skorzystało 1600 osób. To pokazuje skalę porażki programu. Ale nawet gdy wymieni się 100% kopciuchów w Warszawie to i tak duszą nas sąsiadujące gminy, tak jak w Krakowie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3718 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021