REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Park przy Bażantarni kojarzy się z niespełnionymi obietnicami. Kawiarnia, fontanna, stała toaleta... To wszystko miało tu powstać już kilka lat temu, ale nie powstało. Kilka dni temu miasto uruchomiło mobilny monitoring, ale stało się to dopiero po dramatycznym wydarzeniu - próbie gwałtu na dziewczynce. Zapytaliśmy mieszkańców, czego brakuje im parku Przy Bażantarni. Okazuje się, że spełnienia najbardziej podstawowych potrzeb...

  Plany rozbudowy parku przy Bażantarni sięgają zamierzchłych czasów. Przyznać trzeba, że wiele z nich udało się zrealizować. W 2008 roku powstały boiska, a potem plac zabaw, zagospodarowano centralną część parku, położono więcej alejek i w końcu zbudowano skatepark. Gdyby nie te obiekty, możliwe, że park stanowiłby porośniętą mchem zaniedbaną plamę na mapie Ursynowa.

  Czy zachodnia część parku ma już wszystko co potrzeba? Zapytaliśmy mieszkańców czego jeszcze życzyliby sobie w parku i jakie są podstawowe bolączki związane z tym miejscem.

  Problemy fizjologiczne

  Numer jeden przy każdej rozmowie o parku to prośba o stałe toalety. Aktualnie stoją dwie toi-toie, ale często jedna z nich "wypada z obiegu". Nie jest to też komfort taki, jak w toalecie z bieżącą wodą.

  - Bądźmy szczerzy, dzielnica nie wybuduje tu toalet, bo broni się toi-toiami. Dla mężczyzn nie są może tak problematyczne, ale toaleta z prawdziwego zdarzenia pomogłaby zdecydowanie kobietom i dzieciom. Sam mam małe dziecko i nie mam go jak przewinąć w parku, który nastawiony jest właśnie na dzieci – potwierdza to bardzo ładny plac zabaw - mówi Piotr, który do parku przychodzi z całą rodziną rodziną.

  I nie tylko jemu brak toalet przeszkadza. Każda napotkana przez nas osoba wymienia je jako najważniejszą rzecz. 

  Fontanna

  Mieszkańcy chętnie powitaliby fontannę. Teoretycznie idealnym na nią miejscem jest środek parku.

  - Właściwie każdy park ma fontannę, a ten nie jej nie ma. Pomijając walory estetyczne, zdecydowanie pomagałaby przeżyć upały. Biorąc pod uwagę liczbę dzieci, fontanna byłaby równie atrakcyjna jak plac zabaw - sugeruje Malwina, mieszkanka Natolina.

  Jedzenie

  Ostatnim numerem na podium najbardziej pożądanych obiektów jest... kawiarnia. Wielokrotnie była obiecywana, ale jak dotąd jej nie ma.

  Jedyną opcją dla głodnych lub spragnionych jest stojąca przy jednym z wyjść z parku budka z goframi i lodami, ale przecież to nie to samo co kawa i coś na ciepło. Gastronomia, nawet bez alkoholu, byłaby mile widziana w Parku Przy Bażantarni.

  - Jedyna opcja to kawiarnie ulokowane z pobliżu. Ale przyjemnie byłoby wypić kawkę w samym parku - mówi pani Aldona.

  Z życzeń mieszkańców najbliższa spełnieniu była toaleta, ale odkąd za inwestycje na terenach zielonych odpowiada Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a nie dzielnica, radni nie mogą się doprosić o postawienie stałego wc. Od wielu lat urzędnicy miejscy odpowiadają, że "nie ma na to pieniędzy".

  W ostatnich dniach miasto uruchomiło mobilny monitoring w parku, ale stało się to dopiero po próbie gwałtu na 13-letniej dziewczynce, która właśnie w parku Przy Bażantarni była zaczepiana przez nastoletnich sprawców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 137

  • 61
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 23
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Adam P 22 miesiąc temuocena: 50% 

   Na Kabatach ostatnio coraz niebezpieczniej sie robi. W zeszłym tygodniu byłem świadkiem pobicia w parku przy bazantarni, a zeszlej nocy 3 naćpanych dresów mnie okradło... Ursynów przerasta Pragę!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Dacia_duster 21 miesiąc temuocena: 50% 

   Brakuje siłowni plenerowej kalistenicznej. pzdr

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~KA 20 miesiąc temuocena: 80% 

   Zdecydowanie fatalny system oświetlanie. Dziś wieczorem przechodząc przez park naliczyłam 9 niedziałających latarni => brak bezpieczeństwa .!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~Wilhelmina 19 miesiąc temuocena: 33% 

   "Próba gwałtu"? Chyba dziewczynka została zgwałcona. Brakuje więcej tych leżanek, faktycznie fontanny i czegoś do przekąszenia, typu frytki czy hot dog

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby
  • ~Frania 18 miesiąc temuocena: 67% 

   Miały być nowe szafki na książki, obeszłam cały park i nie znalazłam. Brakuje porządnego WC, kawiarni i fontanny. Poza tym park jest kolorowy i przyjazny dla wszystkich.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Somsiad 17 miesiąc temuocena: 82% 

   Brakuje stałych patroli SM z bloczkiem mandatowym. Po to by od razu karać tabuny rowerzystów którzy w nosie mają to że to park z placem zabaw o dokazującymi dzieciakami. Z każdej strony parku jest ścieżka rowerowa a mimo tego rowerzyści jeżdżą między dziećmi i spacerowiczami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby
  • ~Paulo 16 miesiąc temuocena: 83% 

   Wielokrotnie byłem świadkiem takiej sceny. A jeszcze jak się zwróci uwagę, że w parku jet zakaz jazdy na rowerze, to jeszcze człowiekowi fucka pokażą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby
  • ~ats 15 miesiąc temuocena: 60% 

   Tak to jest w Warszawie- włodarze wyhodowali sobie sporą grupkę świętych krów, które w nosie mają jakiekolwiek przepisy, na zasadzie "bo im się wszystko należy"- od pozłacanych ścieżek "bo inaczej będę jechał ulicą jak mi się ddr nie spodoba", na "z drogi puszkarze i piesi, bo pan jedzie", kończąc.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 14 miesiąc temuocena: 75% 

   Brakuje kilkudziesięciu metrów chodnika po wschodniej stronie parku aby dzieci nie musiały brodzić w kałużach i błocie w drodze do największej warszawskiej szkoły.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby
  • ~Tadeusz 13 miesiąc temuocena: 96% 

   Młodociani chuligani w Parku przy Bażantarni od lat czują się bezkarni, bo brakuje tam patroli policji i straży miejskiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby
  • ~Wawa 12 miesiąc temuocena: 50% 

   Wystarczy 3 chłopa i będzie mały fajny trening z jednostrzałowcani

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~Hmmm 11 miesiąc temuocena: 91% 

   Czekamy na komentatora Booma i jego sztandarowy wpis o braku toalet:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby
  • ~alisterkabat 10 miesiąc temuocena: 42% 

   Ktoś prosi o kawiarnię? Przypadek? Nie sądzę... WC - tak, patrole wieczorem - tak. Chociaż raz dla efektu :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby
  • ~Brakuje CISZY (hałaśliwe dzieci) 9 miesiąc temuocena: 60% 

   Czego brakuje w Parku przy Bażantarni? Spokoju. Za dużo tu hałasujących dzieci i krzyczących na nie rodziców. Park z definicji ma być miejscem WYPOCZYNKU, tymczasem trudno tam znaleźć ciche miejsce, w którym w spokoju można by poczytać książkę czy po prostu podziwiać otaczającą przyrodę. A przecież kilkadziesiąt procent społeczeństwa stanowią osoby 60+ i z każdym rokiem będzie ich coraz więcej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 30 wpisy tej osoby
  • ~Hmmm 8 miesiąc temuocena: 73% 

   Podpisuje się obiema rękami. Poziom decybeli w tym parku uniemożliwia wypoczynek. Niech przynajmniej dzika część pozostanie sferą ciszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 37 14 wpisy tej osoby
  • ~obserwator 7 miesiąc temuocena: 52% 

   Tak, to jest miejsce wypoczynku. Wypoczynek dzieci to czesto bieganie i krzyczenie. Naprawdę jest tam na tyle dużo miejsca, że można znaleźć ławkę nieco dalej od placu zabaw.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby
  • ~Albo - albo 6 miesiąc temuocena: 50% 

   do Obserwatora: Proszę się zdecydować - albo "bieganie i krzyczenie", albo "miejsce wypoczynku", bo jednego z drugim pogodzić się nie da.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby
  • ~obserwator 5 miesiąc temuocena: 53% 

   To są dzieci. Mają tam plac zabaw więc oczywista sprawa to to, że jest tam głośno.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby
  • ~paulo 4 miesiąc temuocena: 73% 

   ~Brakuje CISZY (hałaśliwe dzieci), lepiej uważaj co piszesz.... ;-) Zaraz na ciebie wsiądzie tłum rodziców, zwolenników bezstresowago wychowania. Tak, jak wsiadł na zwolenników restauracji "children free zone", he he he! ;-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby
  • ~Żródło codziennego stresu 3 miesiąc temuocena: 50% 

   To właśnie tak zwane "bezstresowe dzieci" i ich "bezstresowi rodzice" wywołują stres u pozostałej, spokojnej części społeczeństwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby
  • ~ats 2 miesiąc temuocena: 83% 

   ufff, dobrze że można sobie wybrać do której grupy się jeszcze należy na Ursynowie - albo "rozwrzeszczanych bachorów, które nie dają nowobogackim spać", albo do "starych dziadersów, którym wszystko przeszkadza i pragną grobowej ciszy, bo której niechybnie zmierzają", hah. Szkoda że nie ma miejsca dla normalnych ludzi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • ~KIK 1 miesiąc temuocena: 94% 

   Bezsensowny system oświetlenia (gasnący i zapalający się czasowo) na ścieżce pomiędzy Jeżewskiego a Bażantarni. Dla osób wolno idących praktycznie idzie się w ciemnościach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4443 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022