REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2019, 11:55

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Świeżo zrobiony tatuaż wymaga szczególnego traktowania. Czego zatem nie robić tuż po wykonaniu wzoru?

  Przed wiekami służyły one do ochrony przed złymi mocami. Nieco później wykorzystywano je do oznaczania więźniów oraz prostytutek, natomiast obecnie stanowią jedną z najbardziej pożądanych ozdób. O czym mowa? Oczywiście o tatuażach! I choć może się wydawać, że posiadanie opisywanej ozdoby ogranicza się wyłącznie do jej wykonania, to jednak w praktyce droga od zrobienia tatuażu do uzyskania pożądanego efektu jest zdecydowanie dłuższa. Jak zatem dbać o nowy tatuaż?

  Świeży tatuaż wymaga szczególnego traktowania. To niezwykle ważne, ponieważ niezastosowanie się do zaleceń tatuatora może – w skrajnych przypadkach – skutkować poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. A jeśli już o tatuatorach mowa to warto dodać, iż w celu wykonania wymarzonego wzoru należy udać się do w pełni profesjonalnego studia, takiego jak np. Iroink (www.iroink.pl). Pod żadnym pozorem nie decydujmy się na skorzystanie z usług salonu, który nie przestrzega standardów sterylności. Unikać należy również tzw. „domowych tatuatorów” gdyż działalność takich osób może być sporym zagrożeniem dla naszego zdrowia, nie mówiąc już o kwestiach estetycznych. No dobrze, wiemy już na co zwracać uwagę podczas wyboru studia tatuażu. A czego nie robić tuż po wykonaniu wzoru?

  Drapanie się

  Świeżo wykonany tatuaż może – choć wcale nie musi – swędzieć. Należy jednak powstrzymać się przed drapaniem gdyż takowe może doprowadzić do powstania infekcji. Pod żadnym pozorem nie należy również zdrapywać strupków powstałych w procesie gojenia wzoru.

  Opalanie lub/i wizyta w solarium

  Zarówno opalanie, jak i wizyta w solarium są wysoce niewskazane przez pierwszy miesiąc po wykonaniu tatuażu. Działanie promieniowania UV można porównać do działania lasera, który przyczynia się do utraty kolorów oraz ostrości wzoru. Ale to nie wszystko. Jak się bowiem okazuje nadmierne przegrzanie skóry skutkuje zwiększoną cyrkulacją krwi, w efekcie czego dochodzi do powstania mikroruchów cząsteczek tuszu pod skórą.

  Kąpiele

  Spora ilość osób jest zdania, że woda może mieć negatywny wpływ na świeżo wykonany tatuaż. Ile w tym prawdy? W rzeczywistości wspomniane stwierdzenie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Wręcz przeciwnie! Świeży tatuaż nie tylko można, ale wręcz należy myć. Niemniej jednak czynność tę powinniśmy wykonywać niezwykle ostrożnie, przy użyciu przeznaczonych do tego produktów. Niewskazane są natomiast długie kąpiele. Poza tym w okresie gojenia tatuażu bezwzględnie zrezygnujmy z korzystania z naturalnych akwenów wodnych oraz publicznych kąpielisk czy też basenów. Należy bowiem pamiętać, iż świeży tatuaż jest otwartą raną niezwykle podatną na działanie bakterii. Takowych nie brakuje natomiast w wymienionych powyżej miejscach.

  Picie alkoholu

  Jeśli sądzisz, że zaraz po zrobieniu tatuażu udasz się ze znajomymi do ulubionego pubu w celu „oblania” wymarzonego wzoru to… lepiej zmień plany. Spożywanie alkoholu nie jest bowiem wskazane ani przed, ani po, ani też w trakcie gojenia się tatuażu. Dlaczego? Ponieważ alkohol rozszerza naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi i może powodować wyciekanie osocza wraz z tuszem. Poza tym spowalnia on proces regeneracji skóry. Jeśli więc chcesz cieszyć się pięknym wzorem pozbawionym jakichkolwiek prześwitów czy też nieestetycznych plan, to zrezygnuj z alkoholu na czas gojenia się tatuażu.

  Artykuł załadowany: 0.2067 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020