REKLAMAA1 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2020, 08:59 komentarzy 4

  (SK)

  Kolejny wieczór pod znakiem poezji śpiewanej na Ursynowie. Ale jaki! Na Olkówku wystąpiła grupa Czerwony Tulipan umiejętnie łącząca satyrę i poezję śpiewaną.

  Sobotni występ był drugim z trzech koncertów otwierających sezon kulturalny 2020/2021. W piątek przed ursynowianami wystąpił zespół Wolna Grupa Bukowina, a dzień później - na łączce Olkówka - przyszedł czas na nieco bardziej rozrywkowy Czerwony Tulipan. 

  Artyści z Olsztyna zaskakują świeżością, nowymi skeczami i ostrą satyrą na rzeczywistość. Mieszają to z lirycznymi kawałkami o miłości czy wolności. Do tego miksu dorzucają jeszcze popisowe solówki gitarowe oraz przerywniki z prozą, która albo rozśmiesza do łez, albo zmusza do myślenia. Tematy są i te lekkie, przyziemne, jak i te poważniejsze. Całość składa się na udane widowisko. I z takim mieliśmy do czynienia w sobotę na Ursynowie.

  - Rewelacyjny koncert! Mnie najbardziej podobała się przeróbka Leonarda Cohena, po prostu boska! - mówi nam już po występie pani Janina. Tulipanowa wersja "Dance me to the end of love" rzeczywiście bardzo przypadła do gustu słuchaczom, owacjom nie było końca.

  Grupa zaprezentowała też inne swoje przeboje. Była "Jedyne co mam", "Olsztyn kocham" czy ballada "Sarajewo". Z numeru na numer zespół prezentował się coraz lepiej, wciągając w zabawę publiczność. Niesamowite wrażenie zrobiła solówka wirtuoza gitary Andrzeja Czamary, nagrodzona gromkimi brawami. Salwy śmiechu wybuchały podczas recytacji wiersza Tuwima "Lokomotywa" w języku czeskim. Zaduma malowała się na twarzach, gdy artyści zaśpiewali przejmującą "Kołysankę o wolności".

  Organizatorzy kulturalnego rozpoczęcia sezonu w tym roku wyjątkowo trafili z doborem artystów. Taki repertuar podoba się na inteligenckim Ursynowie - młodym, a co dopiero starszym. Po piątkowej Wolnej Grupie Bukowina, która bisowała aż trzy razy, sobotni koncert zapewniał nieco inne doznania, ale stał na najwyższym poziomie artystycznym. Aż strach pomyśleć, co będzie w niedzielę, gdy na scenie przy ratuszu pojawi się fenomen ostatnich lat - grupa "Kwiat jabłoni".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Program dno.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~der 3 2 miesiące temuocena: 0% 

   Koncerty były ciekawe. Trole się odezwały. Tu nie ma dla was karmy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~g57 2 2 miesiące temuocena: 75% 

   ....po raz 156 na Ursynowie. W ramach cyklu"dziady dziadom".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dokładnie Tak, żądam rapera Kubańczyka i Popka. To młoda dzielnica !!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4037 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021