REKLAMAA1-FortSluzew-13-02----24-02-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Praktycznie każdą część do swojego auta możesz kupić w dwóch wariantach – droższego oryginału oraz tańszego zamiennika. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze i dlaczego?

  Naprawa auta

  O każdy samochód należy dbać, a jego awaryjność pośrednio jest wypadkową zaangażowania włożonego w pielęgnację auta, prawidłowy styl jazdy oraz wielu innych czynników. Przed każdorazowym przeglądem i w obliczu zbliżającej się naprawy usterki właściciel pojazdu musi zdecydować o wyborze odpowiedniego warsztatu i fachowca.

  Niemal zawsze dostępne są także dwa rodzaje części: oryginalne, sygnowane znakiem renomowanego producenta i tańsze zamienniki, teoretycznie różniące się niewiele od pierwowzoru. Często jest tak,  że kierowcy wybierają te drugie w nadziei na oszczędności. Czy jednak rzeczywiście jest to optymalny wybór?

  Oryginały a zamienniki

  W przypadku porównania obu grup przede wszystkim powinno unikać się generalizacji. Tak naprawdę, nigdy nie możesz mieć stuprocentowej pewności - zarówno części firmowe mogą okazać się wadliwe, jak i nieoryginalne zamienniki to czasem części wysokiej jakości.

  Mimo to, ze względów bezpieczeństwa, na zamienniki lepiej decydować się w przypadku mniej istotnych części, których ewentualna awaria nie będzie zbyt dotkliwa. Co prawda zwykle w takim przypadku oszczędność wynikająca z różnicy w cenie jest stosunkowo mała, jednak nie każdy zakup musi być dokonywany „po kosztach”.

  Zdecydowanie zaleca się stosowanie oryginalnych części w przypadku napraw kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania samochodu oraz w sytuacjach, gdy ewentualna awaria elementu mogłaby doprowadzić do sporych zniszczeń. Dlatego też w miarę możliwości przy usterkach sprzęgła, skrzyni biegów czy silnika stosuj markowe podzespoły. Zazwyczaj posiadają one gwarancję i są wykonane z trwalszych materiałów, co pozwala na dłuższe  użytkowanie i zapewnia mniejszą awaryjność.

  Jak znaleźć dobre części?

  Sklepów i punktów oferujących różnego rodzaju podzespoły do samochodu jest wiele . Znajdziesz je zarówno w Internecie, jak i zapewne w pobliżu swojego miejsce zamieszkania. Czasem może Ci się udać natrafić na różnego rodzaju promocje czy wyprzedaże, dzięki czemu markową część zakupisz w nieco niższej cenie.

  Przed dokonaniem transakcji postaraj się dotrzeć do opinii na temat danego sklepu lub sprzedawcy. Nierzadko poprzedni klienci opisują swoje wrażenia związane z zakupem lub jakością otrzymanego towaru, uwzględniają również poziom obsługi klienta. Wszystkie te informacje mogą okazać się cenne i przydatne dla Ciebie jako konsumenta.

  Swojego rodzaju sprawdzianem jakości sprzedawcy jest również posiadanie przez niego kasy fiskalnej, a co za tym idzie – możliwość wystawienia paragonu fiskalnego za dokonany zakup. Ten niewielki i często niedoceniany dokument jest oficjalnym i pełnoprawnym poświadczeniem sfinalizowania transakcji, dzięki czemu obie strony mogą np. dokonać legalnego rozliczenia z urzędem skarbowym.

  Co więcej, zwykły paragon za zakup części samochodowych może sprawić , że staniesz się właścicielem nowego Opla Astry albo notebooka! W jaki sposób? Wystarczy wziąć udział w organizowanej przez Ministerstwo Finansów Narodowej Loterii Paragonowej. W tym celu powinieneś zarejestrować swój paragon na stronie konkursowej i czekać na losowanie, które odbywa się raz w miesiącu. Loteria jest częścią szeroko zakrojonej kampanii informującej o znaczeniu legalnej przedsiębiorczości oraz korzyściach płynących z jej prowadzenia.

  Masz wątpliwości? Rozwiej je!

  Pamiętaj, jeżeli masz wątpliwości co do ostatecznej decyzji, jakie części wybrać, nie dokonuj wyboru pod wpływem emocji. Nie wahaj się poradzić kolegi znającego się na samochodach lub znajomego mechanika. Osoba doświadczona będzie w stanie przedstawić wszystkie argumenty za i przeciw różnym  rozwiązaniom oraz wskazać możliwe konsekwencje obranego działania. Informacji możesz szukać także na licznych forach internetowych, chociaż  do niektórych pisanych tam opinii warto  podchodzić z odrobiną rezerwy.

  (materiał promocyjny)

  Artykuł załadowany: 0.1525 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO