REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2019, 10:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Ruszył kolejny sezon bezpłatnego czipowania psów i kotów oraz darmowej sterylizacji i kastracji. Swoje zwierzę na zabieg można przyprowadzić do 3 punktów weterynaryjnych na Ursynowie. Akcja potrwa do 13 grudnia. 

  Akcja obejmująca sterylizację, kastrację i czipowanie zwierząt na terenie Warszawy w ramach realizacji „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2019 roku” potrwa do 13 grudnia lub do wyczerpania środków finansowych.

  – Kontynuujemy program walki z bezdomnością psów i kotów. Każdy warszawiak, który zaczipuje pupila, ma większą pewność, że czworonóg się nie zgubi. Dlatego też zachęcamy do korzystania z bezpłatnej akcji znakowania zwierząt – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy. – Nasze działania przynoszą wymierne efekty. W Schronisku Na Paluchu mamy rekordowo małą liczbę psów i kotów – dodaje.

  Mieszkańcy mogą przyprowadzić psa lub kota na zabieg darmowej sterylizacji i kastracji w 29 klinikach weterynaryjnych w całej Warszawie. Trzy punkty znajdują się na Ursynowie, są to:

  • Przychodnia PSIKOT przy ul. Na Uboczu 6 - tel. 500 543 146 - godziny otwarcia: poniedziałek-piątek:09.00-19.00, sobota: 09.00-13.00
  • Przychodnia Dr Wet przy ul. Pustułeczki 30 lok. U5 - tel. (22) 643 25 07 - godziny otwarcia: poniedziałek-piątek:10.00-20.00, sobota:10.00-13.00
  • Przychodnia Przy Bażantarni przy ul. Stryjeńskich 10 lok. C - tel. (22) 448 19 14 - godziny otwarcia: poniedziałek-piątek:08.00-21.00, sobota:09.00-15.00, niedziela:10.00-13.00

  Miasto pokrywa całkowity koszt wizyty kwalifikującej, narkozy, zabiegu sterylizacji bądź kastracji, pooperacyjnej opieki oraz kontroli i zdjęcia szwów. Podczas pierwszej wizyty właściciel zwierzaka okazuje dowód tożsamości, Kartę warszawiaka z ważnym e-hologramem, książeczkę zdrowia czworonoga z potwierdzonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie oraz numerem czipa. Domowy pupil musi mieć ukończone 6 miesięcy życia.

  Zabieg sterylizacji lub kastracji polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic. Zabieg jest bardziej bezpieczny dla zwierząt, niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które często mają niepożądane działania uboczne.

  Zabieg niesie za sobą szereg korzyści, m.in. zmniejsza się niekontrolowana agresja, nie dochodzi do ucieczek – zwłaszcza w okresie rui i do nieplanowanych ciąż. Sterylizacja także zmniejsza lub eliminuje ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego oraz nowotworów sutków i prostaty.

  Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki/rui, od ostatniego szczepienia powinny upłynąć przynajmniej 2 tygodnie. Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – można podawać mu tylko wodę do picia.

  Z kolei proces czipowania trwa tylko kilka sekund. Weterynarz wszczepia podskórnie mikroprocesor wielkości ziarenka ryżu. Czip nie przeszkadza w codziennym życiu zwierzęcia ani nie powoduje reakcji alergicznych. Właściciel pupila wypełnia na miejscu wniosek, okazuje dowód tożsamości i książeczkę zdrowia psa lub kota. Zwierzę musi mieć ukończone 12 tygodni życia i być zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dane adresowe wpisywane są do międzynarodowej bazy SAFE-ANIMAL. Tylko w zeszłym roku w ramach akcji bezpłatnego znakowania w stolicy zaczipowano 4200 czworonogów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2469 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO