REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (apteki.pl)

  Choć obecnie mamy dostęp do bardzo wielu różnego rodzaju leków, w przypadku bólu, gorączki czy niedoborów witaminowych zwykle sięgamy po te same, sprawdzone preparaty. Poniżej prezentujemy cztery najpopularniejsze leki na schorzenia różnego typu.

  1. Euthyrox – lek dla osób z niedoczynnością tarczycy 

  Choroby tarczycy stały się już niemal chorobami cywilizacyjnymi - co roku diagnozowane są bowiem u coraz większej ilości pacjentów. Wśród typowych chorób tarczycy wyróżnia się jej niedoczynność oraz nadczynność. W przypadku niedoczynności tarczycy lekarze zwykle zalecają stosowanie leku o nazwie Euthyrox. Jego substancja czynna ma uzupełniać niedobory hormonów tarczycy. Lek ten dostępny jest wyłącznie na receptę, którą zwykle przepisuje lekarz endokrynolog. 

  2. Leki przeciwwirusowe przeciwzapalne 

  Chorób wywołanych przez wirusy nie leczy się antybiotykami, w przeciwieństwie do chorób, które mają podłoże bakteryjne. Schorzenia na tle wirusowym mogą dotyczyć różnych części ciała czy nawet całych układów. Wśród nich bardzo popularna jest opryszczka wirusowa, która najczęściej leczona jest preparatem Heviran. Lek ten może być wydawany bez recepty w dawce 200 mg, natomiast recepta jest potrzebna, gdy chcemy go zakupić w dawce 400 mg, a nawet 800 mg. Jeśli wirus atakuje zatoki lub drogi oddechowe, pacjenci najczęściej sięgają po Neosine.  

  3. Leki przeciwzapalne 

  W przypadku różnego typu stanów zapalnych, nawet tych miejscowych, najchętniej sięgamy po Ketonal. Kiedyś był on wydawany wyłącznie na receptę, dziś zaś możemy zakupić tabletki 50 mg bez recepty. Przeciwzapalnie i przeciwbólowo działa również bardzo popularny Ibuprom. Wśród leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym wciąż liderem pozostaje Apap, którego substancją czynną jest paracetamol. Niemniej jednak nie zaleca się jego stosowania w przypadku, gdy w organizmie występuje stan zapalny, gdyż lek ten jest niemalże pozbawiony działania przeciwzapalnego. 

  4. Zastrzyk witaminowy 

  To, czy w ogóle przyjmować witaminy i różnego typu minerały, jest kwestią bardzo indywidualną i decyzja powinna być każdorazowo podjęta po konsultacji z lekarzem. Najczęściej jednak sięgamy po zestawy witaminowe, w których znajduje się: 

  • witamina D, 
  • witaminy z grupy B, 
  • witamina C, 
  • witamina A. 

  Dodatkowo dobrze, jeżeli dany preparat zawiera różnego typu mikro i makroelementy, na przykład: 

  • cynk, 
  • magnez, 
  • wapń, 
  • potas. 

  Liderem na rynku preparatów witaminowych pozostaje Acti Vita-Miner, który dostępny jest również w wersji dla seniorów. Kobiety zaś chętnie sięgają po Falvit, który możemy nabyć także w wersji dla ciężarnych i kobiet w okresie menopauzy.  

  5. Magnez nie tylko na skurcze 

  Magnez pełni wiele bardzo istotnych funkcji w naszym organizmie, jednak większość osób prowadzących aktywny tryb życia cierpi na jego niedobór. Objawia się on nie tylko nocnymi skurczami, ale również gorszym samopoczuciem czy nawet kołataniem serca.  

  Artykuł załadowany: 0.3031 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021