REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Nowe pokolenie wkrótce wkroczy na rynek pracy, o dziwo, okazuje się, że generacja Z wcale nie jest podekscytowana tą perspektywą.

  Patrząc na opinie pracowników o pracodawcach wystawiane przez pokolenie milenijne można wyczuć atmosferę rozczarowania, młodym ludziom obiecywano, że wyższa edukacja będzie gwarantem stabilności zawodowej  oraz zapewni im przyzwoite życie.

  Naturalnie rzeczywistość zweryfikowała to założenie. Rynek pracy okazał się znacznie mniej pobłażliwy. W efekcie coraz więcej osób zaczyna kwestionować zasadność systemu, który sprawił, że perspektywa zdobycia dobrego zawodu z każdym rokiem wydaje się coraz bardziej odległa.

  Mimo trudności, na chwilę obecną wszyscy musimy jednak nauczyć się nawigować rynek pracy, tak, aby nie dać się oszukać oraz wyjść przy tym na plus bez względu na opinie o pracy.

  Niestety większość z nas nie brała udziału w warsztatach z przeglądania ofert pracy. Okazuje się, że kluczem jest odpowiednie podejście, strategia, która pozwoli nam jak najbardziej zwiększyć nasze szanse na zdobycie wymarzonego zawodu.

  Ostatecznie jednak największą przeszkodą na drodze ku wymarzonej posadzie jest kilka błędów, popełnianych przez większość z nas, na które zwrócimy uwagę w tym artykule.

  W czym problem?

  1. Ilość wysłanych CV
  2. Profesjonalne podejście
  3. Praca ponad kwalifikacje
  4. Brak motywacji

  Szczególnie w wypadku ludzi młodych, ich edukacja w żadnym stopniu nie przewiduje przystosowania do funkcjonowania w obrębie rynku pracy. Tyczy się to również okresu akademickiego.

  Potrzebna jest przede wszystkim aktywność! Zważając na bezlitośnie konkurencyjną naturę rynku. Trzeba dołożyć wszelkich możliwych starań aby nasza aplikacja została wyróżniona spośród rzeszy konkurentów. Oznacza to, że jako aplikant musimy statystycznie zwiększyć nasze szanse jak tylko się da.

  Pierwszym krokiem ku temu jest wysłanie naszego życiorysu do największej możliwej ilości pracodawców. Z pewnością część z nich zostanie odrzucona jednak, te które zostaną przyjęte, naturalnie poza możliwością zdobycia pracy dadzą nam również większą szansę na wybór, przybliżając nas upragnionej posady.

  Osoby, które dopiero co wchodzą na rynek pracy będą miały również problem z przestawieniem się na profesjonalną manierę. Z pewnością dla młodych osób jest to obcy świat, którego zazwyczaj uczy się dopiero w miejscu pracy. Chodzi tu o kulturę i pewne wzorce zachowań i relacji, które panują wśród pracowników.

  Jednocześnie profesjonalna zachowanie, ubiór i mowa są często kategorią według, której jesteśmy oceniani w procesie rekrutacji. Dlatego potencjalny aplikant powinien przygotować się również w tym kierunku.

  Dodatkową kwestią jest to, że większość pracodawców często wymaga od aplikanta wieloletniego doświadczenia w danym obszarze, paradoksalnie, aby zdobyć takie doświadczenie, również jest ono wymagane. Stąd też powszechna praktyka zgłaszania się do pracy ponad swoje kompetencje.

  Największym problem osób ubiegających się o pracę jest ostatecznie brak motywacji. Rynek opiera się na zasadzie zaciekłej konkurencji i jeśli w poszukiwanie pracy włożymy mniej wysiłku od innych to naturalnie ubiegną nas w staraniach. Dlatego zaangażowanie to podstawa!

  Podsumowanie

  Ostatecznie jednak nie powinniśmy się obawiać, jeżeli nie będziemy porywać się z motyką na słońce i zachowamy cierpliwość, rynek pracy może okazać się dla nas bardziej przychylny niż się pozornie wydaje. Dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z życiem zawodowym, dobrym startem może być zatrudnienie się na dowolnej posadzie. Opinie o pracodawcach takich jak Biedronka lub Lidl są przeważająco pozytywne.

  Artykuł załadowany: 0.2002 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020