REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2019, 11:55 komentarzy 2
  Ponad 20 osób ćwiczyło podczas pierwszego w tym roku spotkania z jogą

  Ponad 20 osób ćwiczyło podczas pierwszego w tym roku spotkania z jogą (KT)

  Sąsiedzkie spotkania z jogą wróciły na Ursynów. W sobotę w parku Przy Bażantarni z rozciągających ćwiczeń i elementów medytacji skorzystało ponad 20 osób. - Jest świeże powietrze, piękna pogoda, trzeba rozruszać ciało, a później zrelaksować się, leżąc na trawie - zachęcała organizatorka bezpłatnych zajęć.

  Wystarczy mata i wygodny, sportowy strój. Oczywiście trzeba też wstać w weekendowy poranek, bo joga najlepiej nastraja, kiedy ciało i umysł są świeże i wypoczęte. Do pełnej gotowości potrzeba już tylko pogody - jeśli nie jest zimno i nie pada - można zaczynać.

  - Już trzeci rok spotykamy się w parku i ćwiczymy jogę. Wzięło się to stąd, że również w tym miejscu prowadzę parkrun. Stwierdziłam, że po bieganiu dobrze jest poćwiczyć, porozciągać się. Na początku przychodzili więc biegacze i znajomi, teraz sezonowo zapraszamy wszystkich - mówi Basia Muzyka, która jest pomysłodawczynią sąsiedzkich spotkań z jogą.

  Joga to element systemu filozoficznego. Ćwiczący dbają nie tylko o ciało, tutaj równie ważny jest umysł i poszukiwanie harmonii. Setki lat ewolucji i adaptacja w świecie zachodnim doprowadziły do wielu zmian w porównaniu z pierwotną ideologią. Nadal jednak joga uznawana jest za dobrodziejstwo współczesności, bez którego popadlibyśmy w niechybne szaleństwo.

  DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ ZDJĘĆ

  - Joga daje nam bardzo wiele. Rozciąganie, wzmacnianie ciała, nauka balansu - to wszystko przeciwdziała schorzeniom, które dotykają nas coraz częściej. Pod koniec zajęć oddajemy się relaksacji, która jest równie ważna - dodaje Basia Muzyka.

  Pierwsze zajęcia trzeciego cyklu odbyły się w sobotę. W parku Przy Bażantarni pojawiły się 24 osoby, które w pełnym słońcu oddały się aktywnej pasji.

  - Wspaniale. Nikt nie pogania, ćwiczę swoim tempem, mogę odpocząć, myśli gdzieś ulatują. Zieleń wokół, zapach taki polny - czuję, że młodnieję! Jeśli tylko zdrowie pozwoli, to będę przychodzić w każdą sobotę - mówi Renata. 

  Kolejne spotkanie z jogą już w niedzielę w tym samym miejscu (start również o godz. 10:00). Powtórka w każdy weekend przez cały sezon letni.

  Sobotnie ćwiczenia zawsze prowadzi Basia Muzyka, w niedziele mieszkańcy spotykać się będą z Martą Manulik, instruktorką, która współorganizuje cykl. Zajęcia mogą zostać odwołane, jeśli pogoda nie dopisze. Warto więc śledzić wydarzenie w mediach społecznościowych. Przyjść może każdy, organizatorki zapewniają, że joga sprawdzi się niezależnie od płci czy wieku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pol 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Super. Zamiast chlać piwsko na kanapie idź poćwiczyć ,albo na spacer do Lasu Kabackiego. Sport to wspaniała sprawa.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znajoma. 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Świeta racja.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2714 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-MIKOŁAJKI-02-12---08-12-2019