REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ciasne miejsca parkingowe czy trudne w manewrowaniu i zawracaniu uliczki oraz chwila nieuwagi lub po prostu zła widoczność, może skończyć się uszkodzeniem samochodu. Rozwiązaniem, które w łatwy sposób pozwala uniknąć zderzenia z przeszkodą, są czujniki parkowania. W najnowszych samochodach są one często montowane już fabrycznie. A w starszych możemy bez problemu zamontować je samodzielnie lub z pomocą mechanika. Jakie czujniki parkowania mamy do wyboru i jak wygląda ich montaż?

  Jakie czujniki parkowania wybrać?

  Wybór czujników parkowania powinien być przemyślany, ponieważ różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim sposobem działania i montażu. Ogólnie czujniki parkowania możemy podzielić na:

  • czujniki parkowania przewodowe – czujniki montowane w zderzaku
  • czujniki parkowania magnetyczne – czujniki przyklejane do zderzaka
  • bezprzewodowe czujniki parkowania – czujniki montowane np. do tablicy rejestracyjnej
  • czujniki parkowania z kamerą – czujniki montowane w zderzaku plus kamera tylna

  Powyższe czujniki parkowania różnią się od siebie nie tylko ceną, sposobem montażu czy sposobem detekcji przeszkody, ale także zasięgiem.

  Warto zatem przed zakupem czujników parkowania zapoznać się ze wszystkimi parametrami zestawu, w tym: z zakresem detekcji przeszkody, średnicą czujnika i rodzajem zasilania oraz zakresem temperatury jego pracy. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że zestawy czujników parkowania mogę obejmować np. tylko detektory tylne (4 szt.) lub czujniki parkowania przód i tył, co pozwala na detekcję przeszkody zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu.

  Montaż czujników parkowania

  Bardzo często na to, jakie czujniki parkowania wybierzemy, wpływa sposób ich montażu. Najprościej i najszybciej zamontujemy czujniki parkowania magnetyczne i czujniki parkowania bezprzewodowe. W pozostałych przypadkach montaż czujników może wiązać się z koniecznością wywiercenia dziur w zderzaku. Oczywiście czujniki parkowania trzeba również podłączyć do zasilania samochodowego.

  W zestawie są dostępne wszystkie niezbędne elementy, takie jak centralka, brzęczyk, przewody oraz akcesoria montażowe, a nawet otwornica do wywiercenia odpowiednich otworów w zderzaku. Oprócz tego znajduje się tam również instrukcja montażu. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach na do samodzielny montaż czujników parkowania, to możemy zgłosić się do warsztatu samochodowego.

  Koszt instalacji czujników parkowania oscyluje w granicach 200-300 zł. A biorąc pod uwagę, że parkowanie samochodu z czujnikiem może uchronić nas przed o wiele droższymi kosztami naprawy, to jest to raczej opłacalna inwestycja. Ceny samych czujników zaczynają się już w granicach 50 zł, natomiast te lepiej wyposażone np. w kamerę tylną to koszt około 270 zł.

  Artykuł załadowany: 0.2454 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021