REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2020, 14:49

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Słuch jest bardzo ważnym zmysłem, o który powinniśmy dbać. Związane z nim zaburzenia, takie jak niedosłuch, są diagnozowane u coraz większej liczby osób, również bardzo młodych. Nierzadko jest to związane z długotrwałym noszeniem słuchawek i ustawianiem maksymalnego poziomu głośności dźwięków. Czy modele bezprzewodowe także mogą przyczynić się do uszkodzenia słuchu?

  Rodzaj słuchawek a bezpieczeństwo użytkowania

  To, czy używanie słuchawek bezprzewodowych będzie bezpieczne dla naszego zdrowia, w dużej mierze uzależnione jest od ich budowy. Podobnie jak w przypadku sprzętów przewodowych, do wyboru mamy modele nauszne, wokółuszne, jak również dokanałowe i douszne. Uważa się, że słuchawki zaliczane do dwóch pierwszych grup są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Wynika to głównie z tego, że nie wkłada się ich głęboko do kanału słuchowego. Użytkownicy dousznych i dokanałowych modeli nierzadko narzekają na wzmożoną produkcję woskowiny, co wymaga stosowania odpowiednich preparatów, które ułatwią jej usunięcie.

  Warto mieć na uwadze, że słuchawki dzielimy na kilka rodzajów także ze względu na typ konstrukcji: otwarte, zamknięte i półotwarte. Te pierwsze nie izolują nas od dobiegającego z zewnątrz hałasu, więc jeśli chcemy skupić się na muzyce, musimy zwiększyć poziom głośności dźwięków. Często przekracza on zalecaną wartość, czyli 85 dB (to granica, od której zaczynamy zwracać uwagę na hałas).

  Zasady bezpiecznego używania słuchawek

  Bezprzewodowe słuchawki wcale nie muszą negatywnie wpływać na słuch, pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku istotnych zasad. Po pierwsze, zawsze musimy zwracać uwagę na ustawiony poziom głośności dźwięków. Nie może to być maksimum. Jeżeli mamy problem z odizolowaniem się od hałasu z zewnątrz, warto zastanowić się nad wymianą sprzętu na inny, przykładowo douszne słuchawki Bluetooth. Po drugie, podczas słuchania muzyki powinniśmy od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. W ten sposób uda nam się wrócić do naszego naturalnego otoczenia dźwiękowego. Po trzecie, przy podłączaniu słuchawek należy ustawić poziom głośności na 0, żeby uniknąć nieprzyjemnego uderzenia dźwięków. Wtedy łatwiej nam będzie ustawić właściwe natężenie muzyki, zależnie od miejsca, w jakim przebywamy.

  Czy bezprzewodowe słuchawki mogą wywoływać poważne choroby?

  Kiedy na rynku pojawiły się bezprzewodowe słuchawki, łączące się z urządzeniami za pośrednictwem modułu Bluetooth, podczerwieni czy innych technologii, wiele osób uznało to za duże udogodnienie. Tego typu sprzęty pozwalają na komfortowe słuchanie muzyki, gdyż nie mają przewodu ograniczającego swobodę ruchów. Jednak pojawiły się również obawy, czy rzeczywiście są one bezpieczne. Czasem słyszy się, że słuchawki bezprzewodowe mogą prowadzić do poważnych chorób, nawet nowotworów. Jak przekonuje Światowa Organizacja Zdrowia, do tej pory nie udało się znaleźć dowodów na to, że ekspozycja na elektromagnetyczne promieniowanie o niskim natężeniu (jakie generują takie sprzęty) ma negatywny wpływ na zdrowie. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kupić bezprzewodowe słuchawki i używać ich w rozsądny sposób. To zmniejszy do minimum ryzyko uszkodzenia słuchu.

  Artykuł załadowany: 0.2578 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020