REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdy kto marzy o własnym domu lub też poczynił już pierwsze przygotowania w tej kwestii, zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zadanie. Czeka go bowiem dużo przygotowywań, szukania informacji i podejmowanie wiele ważnych decyzji, których konsekwencje będzie ponosił przez następne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat mieszkania w danym miejscu.

  Jak słusznie zauważają eksperci z firmy Drewdom, cały projekt końcowy domu powinien być maksymalnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszych i naszej rodziny – tylko wtedy będzie nam się w nim wygodnie mieszkało i żyło na co dzień. Nie bez znaczenia są również koszty, wiadomo, że w przypadku tak ogromnej inwestycji niktnie chce ponosić zbyt dużych, dodatkowych oraz tym bardziej niespodziewanych kosztów. Warto wiedzieć, że coraz chętniej wybieraną alternatywą dla klasycznych nieruchomości murowanych jest budowa domów drewnianych w różnych wariantach, o których decyduje już sam inwestor. Zatem czy będzie to korzystna inwestycja na przyszłość? Czym różni się budowa domu szkieletowego od budowy domu kanadyjskiego?

  Budowa domów drewnianych – najważniejsze informacje

  Firma Drewdom, która od prawie trzydziestu lat profesjonalnie zajmuje się budową domów drewnianych słusznie zauważa, że takie rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane przez Polaków przede wszystkim na zdecydowanie mniejsze koszty całej inwestycji w stosunku do domów murowanych. Jak wiadomo przy tak dużej finansowej inwestycji liczy się każdy grosz, a budowa domów drewnianych jest naprawdę dużo mniejszym wydatkiem, ponieważ w jej trakcie wykorzystuje się drewnianą konstrukcję, która dodatkowo skraca cały proces. 

  Budowa domów drewnianych oznacza również taką samą trwałość, wytrzymałość oraz solidność konstrukcji, tak więc mniejszy wydatek wcale nie oznacza gorszej jakości czy gorszej odporności konstrukcji. Kompromis w tym zakresie w ogóle nie jest potrzebny, jeśli zdecydujemy się na tak korzystną inwestycję, jaką jest budowa domów drewnianych.

  Budowa domu szkieletowego a budowa domu kanadyjskiego

  Warto także wyjaśnić, czym charakteryzuje się budowa domu szkieletowego. Konstrukcja takiej nieruchomości zostaje wykonana z drewna, jednak jej elewacja może być wykonana zarówno z drewna, jak i tynku. W drugim przypadku będzie ona więc wyglądała jak klasyczny dom murowany, zachowując nie tylko jego najlepsze właściwości, ale także sporo pieniędzy w budżecie inwestora. Natomiast jeśli zdecydujemy się na drewno, to w zasadzie mamy do czynienia z budową domu kanadyjskiego. Oba rozwiązania są więc równie korzystne ze względu na trwałość i koszt takiej inwestycji, zostawiając możliwość personalizacji projektu zgodnie z potrzebami i wizją inwestora.

  Jak zgodnie twierdzą eksperci z firmy Drewdom, którzy posiadają prawie trzydzieści lat doświadczenia w planowaniu i wykonywaniu tego typu inwestycji, ze względu na te same korzyści przy zdecydowanie mniejszych kosztach, budowa domu szkieletowego w Polsce będzie coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.

  Przeczytaj również: Etapy budowy domu szkieletowego

  Artykuł załadowany: 0.1967 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020