REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Tytuł jest prowokacyjny, bo pewnie nie cały a tylko część. Ale pytanie uzasadnione, bo deweloperzy wciskają nowe bloki w każdy atrakcyjny i wolny teren na Ursynowie. Dlaczego miasto na to pozwala? Jak mieszkańcy mogą przeciwdziałać intensywnemu zabudowywaniu dzielnicy? O tym dziś na kolejnym spotkaniu grupy "Obywatele Ursynowa" w realu.

  Władze miasta bardzo powoli uchwalają plany zagospodarowania przestrzennego a przecież na terenach bez takiego planu, łatwiej o powstanie nowej zabudowy, która nie pasuje do otoczenia, nadmiernie ingeruje w życie sąsiadów i zabiera miejsce na usługi naprawdę potrzebne mieszkańcom. 

  Takich przykładów na Ursynowie jest bez liku. Wspomnieć należy choćby budowę "Zakątka Cybisa", dla której pozwolenie miasto wydało, w bardzo dziwnych okolicznościach, tuż przed uchwaleniem gotowego już planu miejscowego. W planie była zieleń, ostatecznie są przewymiarowane bloki, których budowa ciągnie się od wielu lat.

  Czy podobny los czeka Plac Wielkiej Przygody na Stokłosach? Co z przedpolem Lasu Kabackiego, na którym wkrótce wyrosną nowe bloki? Czy mieszkańcy mają jakikolwiek wpływ na politykę miasta wobec deweloperów?

  O tym właśnie rozmawiać będą dziś ursynowscy społecznicy, politycy i przedstawiciele organizacji pozarządowych na III Forum Obywateli Ursynowa. 

  - Chcemy poinformować mieszkańców o procesie uchwalania planów miejscowych. Pokazać jak wygląda to krok po kroku. Wielu z nich nie ma pojęcia, że ma wpływ na to co zostanie w takim planie zapisane - mówi Tomasz Wałkuski, jeden z organizatorów Forum.

  Temat zostanie ukazany na przykładach - będą to punkty zapalne na mapie Ursynowa - Plac Wielkiej Przygody, przedpola Lasu Kabackiego, tzw. Psia Górka czy ul. Belgradzka.

  Ekspertami zaproszonymi do udziału w Forum Obywateli Ursynowa są: Ludwika Ignatowicz ze Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Środowiska Mieszkalnego "ODBLOKUJ" oraz Monika Komorowska z miejskiej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

  Spotkanie odbędzie się w sali nr 136 ursynowskiego ratusza o godz. 18:00. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ekolog 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Obecnie to już niema praktycznie czego bronić. Zniszczenia skrawków zieleni dokonano już jakieś dwadzieścia lat temu.Teraz jeszcze zafundują POW, czyli fabrykę smogu i Ursynów zmieni się w betonowo asfaltowo smogową dżunglę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vcxz 9 ponad rok temuocena: 50% 

   PLAC WIELKIEJ PRZYGODY JEST NASZYM ŻYCIEM NASZYM PRAWEM DO JESTESTWA NASZĄ DROGĘ DO SZCZĘSIA PRZEDZEJ UMRZEMY NIŻ DAMY SOBIE GO ODRBRAĆ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 8 ponad rok temuocena: 100% 

   PROWIZJE - to słowo wyjaśnia większość skandali jakie dzieją się w wawie. A za te prowizje założono już sporo starych hrabiowskich rodzin...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~se-la 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Deweloper zrobi co chce, jak Włodarzewska SA na Cybisa - Dunikowskiego. Budują już 3 lata ogromny blok na 300 mieszkań, ciasno upchany w zabudowę, choć możliwości finansowe mieli mniejsze i dzisiaj budowa utyka. - A dwie panie naczelnik w Biurze Architektury i Planowanie przestrzennego pracując w sąsiednich pokojach wydały sprzeczne decyzje w 2011 roku, jedna wydała zgodę na budowę koszmarnego bloku Włodarzewskiej SA, a druga zrobiła plan zagospodarowania przestrzennego. Pan dyrektor nic o tym pewnie nie wiedział. A dzisiaj wszyscy maja kłopot - największy mieszkańcy, tak obecni bo żyją w bałaganie, jak i przyszli bo nie mają mieszkań, a jak już je dostaną to 400 dodatkowych aut nie będzie miało gdzie jeździć. I to zgotował ludziom warszawski ratusz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ela 6 ponad rok temuocena: 100% 

   A co robiła PO przez tyle lat swoich rządów? Dlaczego nie ma planów zagospodarowania przestrzennego? Od tego trzeba było zacząć . Wtedy nie byłoby dzikiej zabudowy a mieszkańcy mieliby jasność w temacie zabudowy ich okolicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ira 5 ponad rok temuocena: 25% 

   A co robił burmistrz Ursynowa,niejaki Guział,on nie był z PO ???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~borsuk 4 ponad rok temuocena: 67% 

   Chyba sobie kpisz, Guział to śmiertelny wróg PO, a to platforma rządzi miastem od ponad dekady.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 ponad rok temuocena: 92% 

   Zostanie. Bo developerzy - jak dealerzy - nie mają moralności., ale mają charakter. A władzom brakuje i jednego i drugiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 2 ponad rok temuocena: 89% 

   Władze są odpowiednio "motywowane" przez deweloperów, więc zgodzą się na wszystko.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 1 ponad rok temuocena: 80% 

   @kocur: BINGO ! I wszystko staje się jasne :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4548 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021