REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 22:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pranie dywanów to jedna z częściej wyszukiwanych usług w dużych miastach, zwłaszcza jeśli zbliża się wiosna, święta wielkanocne lub Boże Narodzenie. Każdy, kto ma w domu dywan i nie ma placu, aby wyczyścić go samodzielnie lub po prostu nie ma czasu, woli oddać dywan do profesjonalnej pralni, gdzie z pewnością zajmą się nim odpowiednio. Jednak jak długo trwa takie czyszczenie? Jakie etapy prania przechodzi dywan?

  Kiedy warto zdecydować się na pranie dywanu?

  Z pewnością mnóstwo osób zadaje sobie pytanie, kiedy postawić na pranie dywanów. Otóż ten element wyposażenia wnętrza powinien być czyszczony regularnie, ponieważ zbiera się w nim sporo kurzu, zanieczyszczeń czy rozwijają się roztocza. Warto zdecydować się na jego czyszczenie minimum 2 razy do roku. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym miejscem będzie odpowiednia pralnia chemiczna, która doskonale zna się na tym, jak postępować w przypadku dywanów, a ponadto rewelacyjnie radzi sobie z brudem. Doświadczenie, specjalistyczny sprzęt oraz dobrze dobrane środki pozwolą na uzyskanie czystego, odświeżonego dywanu, który będzie przypominał ten kupiony przed laty.

  Jakie etapy czyszczenia przechodzi dywan?

  Czyszczenie dywanów https://exclean.pl/pranie-dywanow-wykladzin-warszawa/ dzielone jest na etapy. Pralnie na samym początku poddają dywany trzepaniu. Ta czynność sprawia, że jesteśmy w stanie pozbyć się dużej części sypkiego brudu już na samym początku. Chodzi tutaj głównie o ziarenka piasku, kamyczki i inne bardzo malutkie zanieczyszczenia. Nowoczesna technologia pozwala na to, by trzepanie odbywało się przy sporej częstotliwości - chodzi tu o częstotliwość czterdziestu tysięcy uderzeń na minutę. Sprawia to, że czas trzepania maksymalnie się skraca. Drugi etap to odplamianie. W przypadku tej czynności pralnie stosują specjalistyczne środki, których zadaniem jest wywabianie uciążliwych plam, które pojawiły się na dywanie w trakcie jego użytkowania. Etap trzeci to rozpylenie środka zmiękczającego. Jeszcze bardziej rozpuści on zanieczyszczenia i brud, który wsiąknął na dobre w materiał. Końcówka czyszczenia to zastosowanie środków impregnujących, a także fantastycznych aromatów zapachowych, które po połączeniu dają niesamowite efekty. Całość ulega osuszeniu w wirówce.

  Rzeczywiste koszty pralni dywanów - na co się przygotować?

  Z pewnością spora część zainteresowanych zapyta, na jaki koszt trzeba się w tym przypadku przygotować. Usługi prania dywanów są droższe, w porównaniu z domowymi środkami, jednak możemy tutaj zaoszczędzić sobie sporo czasu, nerwów, sił, co dla wielu osób jest naprawdę bezcenne. Profesjonalna pralnia dywanów to koszt mniej więcej 15-20 zł za jeden metr kwadratowy wyczyszczonego dywanu. Dla jednych jest to dużo, dla innych nie będzie to miało zbyt dużego znaczenia, jeśli mają na głowie sporo innych obowiązków oraz pracy. Ponadto żaden domowy sposób nie uczyni tego, co można uzyskać w pralni chemicznej. A przecież ważne jest, by dywan był maksymalnie czysty, zwłaszcza jeśli w domu są alergicy czy dzieci.

  Artykuł załadowany: 0.4058 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022