REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2021, 19:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Daniel Krason/Shutterstock.com)

  Gdy planujemy zakup drukarki mającej możliwość druku w kolorze automatycznie marzy się nam wydruk zdjęć. Wizja samodzielnego wydruku zdjęć z wakacji zamiast wizyty u fotografa wydaje się bardzo atrakcyjna. Jednak pojawiają się stosowne wątpliwości. Czy jakość druku w domowej drukarce atramentowej jest wystarczająca? Czy taki pomysł jest ekonomiczny czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest udanie się do fotografa? Pokrótce na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

  Czy jakość druku oferowana przez domowe drukarki atramentowe jest zadowalająca? 

  W przypadku drukarek laserowych druk w kolorze jest dostępny jedynie w przypadku urządzeń z wyższej półki. Natomiast w przypadku drukarek atramentowych druk w kolorze jest standardem nawet w najtańszych urządzeniach. To tego znaczna część modeli umożliwia druk na papierze fotograficznym (oczywiście przy wykorzystaniu odpowiednich tuszy np. Canon Pixma TS3350 tusze). To sprawia, że naturalnie pojawiają się pytania o to czy drukowanie zdjęć za pomocą drukarki atramentowej jest dobrym pomysłem. Tutaj niestety odpowiedź nie jest taka jednoznaczna, gdyż niektóre drukarki rzeczywiście oferują zadowalającą jakość druku, która może konkurować z jakością jakiej uświadczymy w salonie fotograficznym. Natomiast inne mogą oferować jakość znacząco odbiegającą od tego co chcielibyśmy uzyskać. Dlatego należy pamiętać, że kluczem jest wybór odpowiedniego modelu drukarki. Nie każda drukarka, która jest reklamowana jako urządzenie do wydruku fotografii oferuje zadowalającą jakość druku. Naszym zdaniem poszukując odpowiedniego urządzenia warto sugerować się recenzjami z Internetu (lub samemu przetestować kilka modeli) zanim zdecydujemy się na ten jeden, który będzie miał służyć przez wiele lat. 

  Czy drukowanie fotografii za pomocą drukarki atramentowej jest opłacalne? 

  To czy druk fotografii za pomocą drukarki atramentowej będzie opłacalnym rozwiązaniem w dużej mierze zależy od tego jaki jest koszt zakupu tuszu (np. tusz do drukarki Canon TS3100) oraz jaka jest jego wydajność. Zazwyczaj kupując drukarkę można znaleźć informacje o jej wydajności (liczonej jako ilość wydrukowanych stron za pomocą jednego tuszu) w specyfikacji urządzenia. Oczywiście poza informacją dotyczącą wydajności zdecydowanie warto sprawdzić także ceny tuszu (zarówno oryginalnych jak i zmienników). 

  Niektóre tusze do drukarek atramentowych są dostępne w bardzo niskich cenach (np. Canon Pixma TS3350 tusze). Natomiast inne mogą kosztować dosłownie tyle samo co zakup urządzenia. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na temat wymiany części eksploatacyjnych jeszcze przed zakupem urządzenia.

  Artykuł załadowany: 0.2519 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021