REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2020, 10:42 komentarzy 46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZDM)

  - Czy zapowiadana zielona fala w alei KEN w ogóle działa? - pytają kierowcy po oddaniu do użytku sześciu nowych sygnalizacji świetlnych na przejściach przez główną ulicę Ursynowa. 

  Popołudnie, dzień roboczy. Korki w alei KEN wydają się jeszcze większe niż bywało w ubiegłym roku. Wszystko stoi, tylko co jakiś czas parę samochodów przejedzie na zielonym. Reszta stop. Gdzie ta zielona fala zapowiadana w alei KEN przez miejskich drogowców? Przypomnijmy, Zarząd Dróg Miejskich obiecywał, że gdy kierowcy będą się stosowali do ograniczenia prędkości w mieście, czyli jechali do 50 km/h, spotka ich nagroda - przejeżdżanie na kolejnych światłach, praktycznie bez zatrzymywania.

  - To nie działa - mówi pan Piotr, z którym rozmawiamy przy stacji Metra Ursynów. - Dołożenie nowych świateł spowodowało, że to, co wcześniej jeszcze "jako-tako" funkcjonowało, teraz kompletnie nie istnieje! Nie jestem przeciwnikiem sygnalizacji, ale coś poszło nie tak. No chyba, że jeszcze się "ureguluje" - mówi ursynowski kierowca.

  "Zmiany świateł są bardzo długie"

  Kierujący narzekają nie tylko na znaczne spowolnienie ruchu (co może jest nawet celowo zaplanowane przez drogowców, by było bezpieczniej), ale na problemy ze skrętami. 

  - Zmiany świateł są bardzo długie. Uprzywilejowane są kierunki bardzo mało używane. Po mistrzowsku paraliżują ruch kołowy - komentuje jeden z kierowców na naszym forum. Inny dodaje: - Pieszych nie widać, ale samochody stoją na czerwonym.

  Jest problem z koordynacją nowych świateł ze starymi, które są w odległości 100-250 metrów. Przykład? Rejon stacji metra Ursynów.

  - Brak koordynacji oraz kierowcy tradycyjnie wysadzający pasażerów na przystanku bez zatoczki przy Bartóka i robi się korek gigant na wyjeździe z Ursynowa - mówi jeden z kierowców.

  "Każda droga ma swoją przepustowość"

  Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich informuje, że synchronizacja starych świateł z nowymi została wykonana i jest uruchomiona. Koordynacja zapewniona jest przez światłowód położony wzdłuż alei KEN, w obu kierunkach. Sygnalizacjami steruje specjalny algotyrm zatwierdzany przez ekspertów od ruchu drogowego z Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m. st. Warszawy.

  Dlaczego więc tzw. zielona fala w alei KEN działa, ale kierowcy jej nie odczuwają, czyli... nie działa? Drogowcy tłumaczą to trudnościami w dobraniu odpowiednich algorytmów na ulicach o ruchu dwukierunkowych.

  - W każdym przypadku bardzo trudnym, a bardzo często niemożliwym, jest zapewnienie przejazdu przez wszystkie skrzyżowania wzajemnie skoordynowane wszystkim pojazdom z kolumny - mówi Karolina Gałecka z ZDM. - Każda droga oraz skrzyżowanie ma też swoją określoną przepustowość. W przypadku jej przekroczenia koordynacja może być zaburzona - dodaje.

  Sygnalizacja pod obserwacją

  W alei KEN urządzenia sterujące zostały oddane do użytku niedawno, więc - jak zawsze na początku - drogowcy obserwują jej działanie, i w razie potrzeb wprowadzają poprawki, np. w algorytmach sterujących światłami.

  - W każdym przypadku, gdy otrzymujemy zgłoszenia o nieprawidłowym działaniu koordynacji, wydajemy polecenie firmom zajmującym się konserwacją sygnalizacji, aby sprawdziły poprawność działania tych urządzeń i podjęli działania w celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania koordynacji - wyjaśnia rzeczniczka ZDM.

  Ale jest jeden problem. Nawet genialni inżynierowie ruchu nie wymyślą sposobu na korki i zatamowanie ruchu, gdy w szczycie komunikacyjnym wszyscy wyjeżdżają do pracy lub z niej wyjeżdżają. Samochodów jest wówczas po prostu za dużo. Pozostaje liczyć, że miejscy drogowcy przyjrzą się punktowym problemom w alei KEN wskazywanym przez kierowców i przynajmniej złagodzą ich uciążliwość.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  46Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 46 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Jest czerwona fala? Jest. Zatem działa prawidłowo, czyli zgodnie z zamysłem Burmistrza.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 45 ponad rok temuocena: 50% 

   Srazi łącznik ciesz się że w ogóle powstał bo miało go nie być o ile jesteś stąd, grypę można i w biurze złapać.Mieszkasz w mieście jest dużo ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 44 ponad rok temuocena: 100% 

   I wszyscy sie w metrze nie zmieszcza. Juz teraz ta nitka ma 90% przepustowosci - to dane portalu transport.publiczny. Nie wspominajac o tym, ze z ursynowa jest jedna nitka tylko na polnoc, a nie kazdy pracuje w centrum. I ja w biurze nie mam dziesieciu twarzy tuz przy swojej i nikt mi w twarz nie smarcze ani nie zipie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 43 ponad rok temu

   Chodzi o to że nie wszyscy się już mieszczą i w metrze i w prywatnych samochodach - nie wierzę że lubisz stać w korku,jest klops i wzajemna życzliwość zlagodzi trudy dojazdów. Aha przynajmniej co do kierowców jest zasada- mi place nie jadę s w wawie co drugi to gapowicz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 42 ponad rok temu

   A znasz kogos, kto lubi w korkach stac? Na pewno zwezenia ulic nie sluza, nie tylko kierowcom ale i pasazerom komunikacji miejskiej. Swiatla mi nie przeszkadzaja, ale brak koordynacji juz tak.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 41 ponad rok temuocena: 73% 

   Przestańcie beczeć, że jechać się nie da, że coś tam, coś tam. Kupiłeś furę w ponad 2 milionowym mieście, to albo zaciskasz pośladki i stoisz w korku albo idziesz z buta, korzystasz z komunikacji miejskiej. Też mam auto, ale nie beczę tutaj, że nie da się jeździć itp. Takie są "uroki" mieszkania w aglomeracji. Jak do niektórych nie dotarło, to niech wracają na wieś i tam pomykają po okolicy podniecając się swoja zabawką.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kempa do wylotu 40 ponad rok temuocena: 63% 

   A wystarczy zadać sobie trud i zmierzyc ilosc czasu ktora stoisz na swiatlach. Ja to zrobilem. Wczoraj w NIEDZIELE W GODZINACH BEZ RUCHU na odcinku pierwszych 1200 m od miejsca zamieszkania na kabatach stalem na swiatlach 3min 15 sek. Dalej do dolinki wyszlo w sumie 5 min 30 sek. Dalej jechałem do skrzyzowania Jerozolimskich i Niemcewicza i z tych 5:30 czas stania zwiększył sie jedynie do 6 min (dodatkowe 30 sek). Czyli ponad połowę czasu stałem na światłach na odcinku pierwszych 1200m i właściwie cały czas stania dotyczył naszej dzielnicy. W tym miejscu podziekowania dla naszego durnego burmistrza kempy za takie dbanie o mieszkancow dzielnicy kosztem przyjezdnych z konstancina, piaseczna ich blizszych oraz dalszych okolic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 39 ponad rok temuocena: 100% 

   Moge stac i pol godziny zamiast przejechac w piec minut. W koncu to tylko 25 minut wiecej pyrkania ci pod oknem. Wiec sie potem nie sraj, ze auta cie trują, skoro sam tego chciałeś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 38 ponad rok temuocena: 50% 

   Niech se pyrka pod oknem lpg

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 37 ponad rok temuocena: 100% 

   Zgodnie z prawem nagłówków Betteridge’a, na każdy nagłówek kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć "nie". Tak więc, "Czy koordynacja świateł w alei KEN w ogóle działa?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lewostronny 36 ponad rok temuocena: 77% 

   Jak tam dzisiaj?dkugo się stoi patrzac w kufer innego auta? W metrze szybciutko i fajne dziewczyny jada;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To 35 ponad rok temuocena: 54% 

   Ojcowie wasi furmankami po Warszawie jezdzili. A teraz to kazdy samochod chce miec. Lata szalu na samochod chyba minely, ale Polska jest przesunieta w czasie, to ludzie pragna aut. Auto, tv, smartfon, wakacje, ciuchy, restsuracja. Byc czy miec.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 34 ponad rok temuocena: 71% 

   Może i jeździli, ale po Warszawie. No a twoi gdzie? Za ziemie które sprzedałeś po ojcu kupiłeś mieszkanie w mieście i teraz oczekujesz że całe miasto podporządkujesz swoim wsiowym przyzwyczajeniom? Nie podoba się to wracaj na ojcowiznę w spokój i naturę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lewostronny 33 ponad rok temuocena: 75% 

   Na Ursynowie to się w doopach poprzewracało - metro co minuty dwie a każdy by chciał zabawka dla dużych chłopców czyli samochodzikiem do Warszawy dojechać i płacze że korki:) Aha twardo słabe auta- lewym pasem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 32 ponad rok temuocena: 100% 

   Woow, cala jedna linia metra z ogonkiem na 510 km2 i 2 mln ludzi. A jak tam na laczniku na swietkorzyskiej? No i milego lapania grypy w zapchanej komunikacji. Te laski to wyrywasz na tekst: "chodz mała, przejedziemy sie zapchanym metrem".?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 31 ponad rok temuocena: 50% 

   A srazi ja nie zapraszam lasek na orzejazdzkiy tyłko na kawę/drinka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 30 ponad rok temuocena: 100% 

   Ja alkoholu nie pije. Ale nie zabraniam innym go pic, zmuszajac ich do picia zdrowej wody.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zielona Fala 29 ponad rok temuocena: 81% 

   Za dużo słoików w siedmioosobowych suwach

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~felga 28 ponad rok temuocena: 40% 

   Zielonej fali nie chcemy i wszystko zrobimy żeby KEN nie był drogą ekspresową. Ursynów to sypialnia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 27 ponad rok temuocena: 38% 

   mmm... sypialnia to bardzo miłe miejsce, szczególnie jak mam w niej jakąś gadzinę :)))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • volta2 26 ponad rok temuocena: 71% 

   w godzinach szczytu najgorzej jest tam, gdzie leclerc, z kenu nie da się jechać, bo lewoskręt jest za krótki, wilanowiaki przecież muszą dojechać na mokradła. w prawo nie da się jechać, bo idą piesi, a prosto kenem się nie da, bo ci od lewoskrętu... 3 pasy na skrzyżowaniu i każdy stoi. niedasie no i skręt z pr w lewo, jak nie było świateł, to była masakra, wyjeżdżali na siłę, nie mogąc włączyć sie do ruchu po chamsku blokują pas kenu do jazdy na południe. nie wiem jak jest po dodatniu świateł, jeśli wyjeżdża jeden to może choć kenu nie blokuje, ogólnie p&r w takim miejscu z takimi wjazdami to porażka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~greta t. 25 ponad rok temuocena: 25% 

   Salomonowe rozwiazanie: wlaczyc migajace zolte swiata w sygnalozatorach na przejsciach dla pieszych. Efekt: sygnalizacja jest i pracuje - wszelcy teczowi mysliciele powinni byc zadowoleni, a do tego ruch sie odkorkuje - zadowolona bedzie normalna reszta.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tnbm 24 ponad rok temuocena: 71% 

   Największy absurd jest przy próbie wyjazdu z P+R Metro Ursynów - super że zrobili sygnalizację, super że miasto promuje przesiadanie się z samochodu do komunikacji miejskiej, tylko że to... nie działa, bo światła spowodowowaly że zaraz za szlabanem jest korek i w godzinach popołudniowych w jednym cyklu świateł z P+R wyjeżdża max jedno auto... Brawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 23 ponad rok temuocena: 78% 

   Działa, jak się jedzie 80km/h

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 22 ponad rok temuocena: 39% 

   Oczywiście, że działa. Tak kamanda sabotażystów Burmistrza zaplanowała - jest czerwona fala, nie tylko KEN, cała dzielnica. Burmistrz zna się na dywersyjnej robocie, wydłużył cykle i dołożył pauzy miedzę zmianą (zabawny efekt - skrzyżowanie pełne samochodów i wszystkie stoją, to ta czerwona tama). PO ostatniej likwidacji setek miejsc parkingowych (np. Rentgenolodzy) wygenerował ekstra, bezsensowny ruch samochodów i dokorkował Ursynów. Ale chyba neurobiałki szczęśliwe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor 21 ponad rok temuocena: 51% 

   Proszę przesiąść się do metra.Ewentualnie car-pooling.Nastepny proszę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 20 ponad rok temuocena: 38% 

   Jak każdy przesiądzie się do metra, to miasto straci dochody od indywidualnych kierowców, więc żeby wyjść na swoje, "urealni" ceny biletów ZTM i wtedy inaczej zaśpiewasz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor 19 ponad rok temuocena: 59% 

   Kierowca nie musi mnie truc żeby był jakiś wpływ do budżetu- co do wyższej ceny za bilet- poczekamy zobaczymy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 36 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 18 ponad rok temuocena: 41% 

   Doktorku, świat bez samochodów to i tak jedynie teoria, godna dorastającej panienki z bogatego domu :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktór 17 ponad rok temuocena: 75% 

   Gadzie a car- pooling?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor 16 ponad rok temuocena: 80% 

   Ale czy ja Ci zabraniam stać w korku? Co artykuł o samochodach w korku na ursynowie (sic) to słychać płacz biednych kierowców jacy to oni poszkodowani że nie moga sie wszyscy o tej samej porze wydostać z sypialni do Warszawy...A to obwodnica, a to światła, a to gumowe gacie, a to suw z siedmioma siedzeniami(moze to autobus)?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 15 ponad rok temu

   O, kolejny wspolwlasciciel firmy carsharingowej. Rowery prywatne tez nie sa potrzebne, wystarczy veturillo, albo metro..

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 14 ponad rok temuocena: 50% 

   Oj srazi srazi twój kult motoryzacji został brutalnie zweryfikowany przez innych jak ty którzy muszą wszędzie samochodem ...a tu klops- niedasie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srazi 13 ponad rok temuocena: 100% 

   Kult samochodu, ja prdl. Akurat szanowny panie rowerzysto moja zona i dzieci jezdza metrem do centrum, wiec szybka, sprawna, przyjazna, komfortowa komunikacja miejska lezy mi bardzo na sercu, ja zreszta tez metrem jezdzilem, gdy pracowalem w centrum. Z pewnoscia nie osiagnie sie tego, jesli bedziesz wpychal wszystkich do jednej nitki metra.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 12 ponad rok temuocena: 53% 

   Nie działa. z prostej przyczyny-świateł jest za mało. ZDM nie jest w stanie skoordynować świateł umieszczonych co 30 m - powinny być co 15 (co wkrótce nastąpi).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OOl 11 ponad rok temuocena: 76% 

   Moim zdaniem powinny być tylko na początku (przy Dolinie Służewieckiej) i na końcu (przy Tesco). I cały czas czerwone, w ten sposób zaoszczędzi się trochę na żarówkach do świateł żółtych i zielonych. I oczywiście ZDM będzie obserwować, żeby dokonać korekt

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marvin 10 ponad rok temuocena: 72% 

   Kiepskie ustawienie świateł doskonale widać jak się jedzie Wąwozową w stronę Rosoła aby skręcić w prawo w Relaksową i dalej w Korbońskiego. 80-90% aut jadących na południe Relaksową skręca w lewo w Korbońskiego, niemniej ustawienie świateł kompletnie to ignorują. Auta stoją bez sensu na czerwonym, bo nikt nie idzie i nie jedzie w innych kierunkach a mieszkańcy okoliczni mają hałas i smród. I tak już rok z kawałkiem leci.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktór 9 ponad rok temuocena: 32% 

   Ale to nie Ken

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 ponad rok temuocena: 83% 

   Ale o KENie wiemy że jest spartaczony, przedmówca wskazuje że takich problemów jest więcej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mnietek 7 ponad rok temuocena: 86% 

   Zgadza się, jest priorytet do jazdy Relaksową prosto...jedyną szansą jest nękanie Zarządu jakiegoś tam od sterowania światłami do zmiany pierwszeństwa jazdy (znaki i światła) z Relaksowej w Korbońskiego. Wtedy automatycznie wydłużą priorytet w Korbońskiego. A jeśli tak będzie dalej to dużo kierowców będzie jeździć starym przejazdem przez Stare Kabaty, bo jest po prostu szybciej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 6 ponad rok temuocena: 94% 

   Odpowiadam: NIE. I na ewentualne kolejne pytania też odpowiadam: NIEDASIE.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor 5 ponad rok temuocena: 47% 

   Dokładnie- jak ktoś chce komfort niech pracuje zdalnie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 4 ponad rok temuocena: 50% 

   "niech pracuje zdalnie" u fryzjera...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doktor 3 ponad rok temuocena: 75% 

   O Wielki pan fryzjer musi samochodem ohoho a ja skromny doktor metrem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 2 ponad rok temuocena: 0% 

   Praca zdalna to niby dobra rzecz, no ale nie w każdym zawodzie, często jak nawet by się dało bo praca typowo biurowa, to wielu pracowników nie ma samodyscypliny, więc pracodawcy niechętnie na to pozwalają.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 1 ponad rok temuocena: 100% 

   A o czymś takim jak sarkazm Pan skromny doktor słyszał.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3395 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021