REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 czerwca 2019, 09:15 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Przez minione dwa tygodnie wejście do Lasu Kabackiego od strony ul. Nowoursynowskiej nie zachwycało. Przepełniony kosz na śmieci raził w oczy i w nozdrza. Jeden z mieszkańców postanowił do skutku interweniować w tej sprawie...

  Pan Krzysztof przez ostatnie tygodnie monitorował stan przepełnionego kosza ustawionego przy wejściu do Lasu Kabackiego przy ul. Nowoursynowskiej. Mieszkaniec zwrócił uwagę urzędu na problem, jaki pojawił się w tej okolicy m.in. uwieczniając kosz na zdjęciach i wysyłając pisma.

  Po jego interwencji urząd dzielnicy dopilnował, aby 3 czerwca opróżniono pojemnik, jednak dla niego to za mało.

  - Nie zmienia to faktu, że jeden, w dodatku tak mały, kosz w miejscu tak uczęszczanym, jak główne wejście do Rezerwatu Las Kabacki od strony Ursynowa (ul. Nowoursynowska), to nieporozumienie – pisze pan Krzysztof.

  - W tym miejscu w sezonie spacerowo-rowerowym powinien stać kontener lub liczba koszy winna być zwielokrotniona. No i opróżniane powinny być one nie rzadziej, niż po każdym weekendzie. Ostatnio kosz czekał na opróżnienie przez 3 kolejne weekendy – dodaje.

  Urząd dzielnicy wydaje się być otwarty na takie uwagi mieszkańców, bo deklaruje, że w możliwie najbliższym czasie ratusz ustawi w tej okolicy dwa dodatkowe kosze - przestawione z innej lokalizacji.

  - Nie stawiamy kontenerów na odpady na terenach administrowanych przez dzielnicęjedynie kosze uliczne – tłumaczy Barbara Mąkosa-Stępkowska z urzędu dzielnicy.

  Widząc podobne sytuacje, warto nie przechodzić obojętnie. Dobrym rozwiązaniem jest zgłaszanie problemu do Wydziału Obsługi Mieszkańców – tak jak zrobił to pan Krzysztof - lub do miejskiego centrum kontaktu pod nr 19115.

  Można pomyśleć także nad składaniem projektów do budżetu obywatelskiego, który daje możliwość np. zwiększenia liczby koszy w danej okolicy, o ile jest ona własnością miasta. W tym roku projekty można składać do 10 czerwca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gostek45632 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Gdzie są zakłady oczyszczania miasta? Po prostu zabrać im wydane zezwolenie i obciążyć jeszcze karą za wywóz to może nauczy ich porządku!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 3 4 miesiące temuocena: 80% 

   Moim zdaniem jak kto przyszedł wypić piwo do lasu, to zabiera butelkę ze sobą i wrzuca pod domem do kontenera na szkło. Pusta jest lżejsza. Podobnie (zabrać ze sobą z powrotem + wyrzucić w odpowiednim miejscu) można - należy! - postąpić z każdym innym odpadem wytworzonym w czasie wycieczki do lasu. A nie zostawiać go w rezerwacie (!) lub na jego obrzeżach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adamek 2 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jedyne rozwiązanie to zasiedlenie lasu kabackiego niedźwiedziami grizzly.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kok 1 4 miesiące temuocena: 82% 

   "nikt nam nie powiedział że jest problem"... Nie widziały go służby, które te kosze opróżniają. Nie widziała straż miejska ani policja. Służby leśne także. Niewidzialne problemy powinni zgłaszać mieszkańcy...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2712 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019