REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2020, 14:46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Czym różni się małżeńskie łoże od pojedynczego łóżka? Przeznaczeniem i wielkością, ma się rozumieć. To, że sypia w nim nie jeden człowiek, a dwoje ludzi, stawia jednak dodatkowe wymagania. Ludzie mają różne temperamenty, także w nocy: jedni sypiają spokojnie, po kilka godzin w jednej pozycji, inni się wiercą, niekiedy gwałtownie. Taki wiercipięta może być w łóżku uciążliwy.

  Materace dla dwojga

  Jest na to jednak skutecznie rozwiązanie. Chodzi o materace kieszeniowe – nowoczesną odmianę sprężynowych. Zbudowane są z dużej, a niekiedy bardzo dużej liczby niewielkich sprężyn umieszczanych w koszulkach z tkaniny i niepołączonych ze sobą wzajemnie. Dzięki takiej konstrukcji nacisk w jednym miejscu nie pociąga za sobą ruchów innych sprężyn. Z jednej strony sprawia to, że materac doskonale dopasowuje się do leżącego na nim człowieka, z drugiej – że drugi człowiek w ogóle nie odczuwa zmian jego pozycji. Jedno z małżonków może więc przewracać się często z boku na bok, nie wybudzając tego drugiego.

  Jest to bezsporny, ale niejedyny atut materacy kieszeniowych. Sprężyny nie wydają żadnych dźwięków. Warstwa materaca, która je zawiera, przykryta jest warstwą pianki. Nie ma więc możliwości, aby którakolwiek ze sprężyn wydostała się na zewnątrz lub uwierała śpiącego.

  Materace sprężynowe bardzo często są dwustronne. Oznacza to, że można je co jakiś czas, np. co kilka miesięcy, obracać dołem do góry i o 180 stopni w poziomie. Dobrze służy to zwiększaniu trwałości wyrobu.

  Największą czułość na nacisk mają materace sprężynowe typu multipocket – jest w nich więcej sprężyn niż w wersjach standardowych.

  Wiele zależy od wyboru

  Po materac sprężynowy (lub inny) warto wybrać się – także we dwoje – do bogato zaopatrzonego sklepu internetowego sennamaterace.pl. Lepiej zarezerwować na to nieco czasu, bo wybór jest duży, a każdy materac szczegółowo opisany.

  Najistotniejszym parametrem materacy jest ich twardość. Wyraża się ją parametrem H – od H1 do H4. Chodzi nie tylko o indywidualne preferencje użytkownika, ale przede wszystkim o jego masę ciała. Osoby szczupłe wybierają materace miękkie i średnie, czyli H1 i H2. Kto waży więcej niż 80 kg, powinien wybrać model z twardością H3, a dla osób ważących od 100 kg w górę optymalne są materace H4. Chodzi o to, by nie zapadały się pod leżącym człowiekiem ani nie ulegały trwałym odkształceniom.

  Oszczędność jest cnotą, ale przy zakupie materaca nie cena powinna decydować o wyborze, lecz parametry i oczywiście producent. W Polsce przodującym dostawcą materacy najwyższej jakości jest szwedzka firma Hilding, istniejąca od 1939 roku i sprzedająca swoje wyroby na całym świecie. Potwierdzeniem jakości jest w jej wypadku aż 15-letnia gwarancja producenta. W wyborze pomocny będzie tekst „Materace do domu – na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?”.

  Najlepsze materace składają się z siedmiu lub dziewięciu stref twardości. Chodzi tu o zapewnienie równomiernego, a więc miejscowo zróżnicowanego podparcia każdej partii ciała – tej lżejszej i tej cięższej. Grubość materaca nie powinna być mniejsza niż 20 cm. Warto brać pod uwagę, że materace sprężynowe są dość ciężkie.

  Liczy się również wentylacja: gdy powietrze swobodnie przemieszcza się wewnątrz materaca, nie zagnieżdżą się w nim roztocza niebezpieczne dla alergików. Wilgoć także nie ma szans.

  Trzeba też pamiętać o pokrowcu, który chroni materac przed zabrudzeniami. Tu istotna uwaga: jeśli w małżeńskim łożu pojawiają się dzieci, a którekolwiek z nich ma skłonność do moczenia się w nocy, trzeba zadbać o wodoodporną nakładkę. To samo trzeba zrobić, jeśli w domu są zwierzęta, które mogą wskoczyć na łóżko i oddać tam mocz.

  Artykuł załadowany: 0.2452 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021