REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeżeli kierowca posiadający tylko podstawowe ubezpieczenie OC spowoduje wypadek, nie otrzyma odszkodowania. Ten przywilej ma tylko poszkodowany. Inaczej jest w sytuacji, gdy sprawca wypadku ma wykupione ubezpieczenie AC. Ale co, jeśli wypadek był spowodowany złamaniem przepisów i przekroczenie prędkości?

  Kiedy wypłaca się odszkodowanie z AC?

  Ubezpieczenie AC chroni kierowcę w sytuacjach, gdy szkoda była spowodowana z jego winy lub nastąpiła w wyniku nieprzewidzianych okoliczności (np. przez wybiegnięcie zwierzęcia na drogę). Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę, że sprawca, który spowodował kolizję mógł zachowywać się niewłaściwe na drodze. Warto to podkreślić, że wypadki na drodze z reguły są spowodowane przekroczeniem prędkości.  I co wtedy z odszkodowaniem z AC? Należy się czy nie?

  Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania z AC?

  Autocasco gwarantuję pokrycie określonych szkód w razie, gdy właściciel pojazdu je spowodował. To jest jasne. Nie oznacza to, że odszkodowanie należy się w każdej sytuacji. Po pierwsze, trzeba wiedzieć, jakie zasady warunki i zasady wypłaty odszkodowania są przewidziane w podpisanej umowie. Na ogół firmy ubezpieczeniowe ustalają, że nie wypłacą odszkodowania, gdy do szkody doszło w wybranych okolicznościach. Są to tzw. wyłączenia z odpowiedzialności. - mówi Tomasz Szymański z porównywarki OC AC https://porownywarka-oc-ac.pl/.

  Z pewnością nie można liczyć na AC, gdy kierowca był pijany, uciekł z miejsca zdarzenia, wypadek miał związek z działaniem przestępczym lub kierowca w inny sposób naruszył warunki umowy. Podobnie będzie, gdy wyjdzie na jaw, że kierowca podał firmie ubezpieczeniowej fałszywe informacje będące podstawą wyliczenia składki. Zgodnie z warunkami większości standardowych umów, ubezpieczony samochód nie może być wykorzystywany do odpłatnego przewozu osób i mienia, a także nie można nim transportować niebezpiecznych czy łatwopalnych ładunków.

  Wypadek spowodowany nadmierną prędkością – co z odszkodowaniem AC?

  Jeżeli wypadek powstał w wyniku przekroczenia prędkości, nie należy obawiać się utraty prawa do ubezpieczenia z AC. Większość towarzystw wypłaci odszkodowanie, ale pod warunkiem, że prędkość została przekroczona w niewielkim stopniu, np. 15 km/h. W sytuacji, gdy kierowca stwarzał duże zagrożenie, ponieważ np. w terenie zabudowanym jechał z prędkością 150 km/h, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. W niektórych sytuacjach, karą może być zmniejszenie wysokości odszkodowania.

  Wysokość i zasady wypłaty odszkodowania zależą od umowy

  Wszystko co opisaliśmy, jest jedynie ogólną teorią, gdyż warunki wypłaty odszkodowania w razie przekroczenia prędkości są wyszczególnione w umowie polisy. Każdy ubezpieczyciel do pewnego stopnia może wprowadzić własne ogólne warunki ubezpieczenia. Na ogół umowy polis różnych towarzystw są do siebie dość podobne. Ale nie takie same, dlatego zawsze czytajmy umowy.

  Wysokość składki AC zależy zarówno od zakresu ochrony, jak i towarzystwa. Często zdarza się, że dwie firmy oferują takie same warunki, ale proponują zupełnie inne ceny składek. Dlatego warto wcześniej zrobić porównanie i dowiedzieć, się która firma w danym momencie oferuje najkorzystniejsze warunki w najlepszej cenie. Pomoże Ci w tym kalkulator ubezpieczeń https://porownywarka-oc-ac.pl/kalkulator-oc/.

  Nawet gdy wiesz, że przysługuje Ci odszkodowanie w razie przekroczenia prędkości, nie staraj się tego nadużywać. Nadmierna prędkość na drodze stanowi poważne zagrożenie na drodze dla Ciebie i innych.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3009 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019