REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kiedy sprzedaje się samochód, sporym wyzwaniem jest odpowiednie jego wycenienie. Odpowiednie, czyli takie, żeby z jednej strony uzyskać za pojazd satysfakcjonującą kwotę, z drugiej natomiast, żeby nie odstraszyć potencjalnych nabywców. Jak to zrobić, aby wyjść na swoje i czy można sobie ułatwić sprawę korzystając z internetu? Przyjrzyjmy się problemowi!

  Podejście wstępne – przegląd ogłoszeń

  Na samym początku zawsze warto przyglądnąć się ogłoszeniom dostępnym na platformach ogłoszeniowych. W połączeniu ze zdjęciami i opisami parametrów poszczególnych aut z pewnością dadzą one pewne rozeznanie w kwestii trendów cenowych i tego, na co zwraca się obecnie uwagę – przynajmniej według innych sprzedawców.

  Całkiem możliwe, ze właśnie dzięki takiemu przeglądowi dojdziesz do wniosku, że warto dokonać renowacji jakiegoś elementu samochodu właśnie pod kątem podwyższenia wartości jego sprzedaży. Z drugiej strony pamiętaj, że oferty te obrazują oczekiwania sprzedawców i niekoniecznie przekładają się na realną wartość i chęć zakupu przez kupujących, a to, ze dane ogłoszenie znikło wcale nie oznacza, że faktycznie doszło do zmiany właściciela. A jeśli doszło – nie oznacza, ze nie było przy tym negocjacji cenowych.

  Proste wyceny przez internet – czy wystarczą?

  W sieci funkcjonują usługi wyceny samochodu online. Z pewnością pomagają one w uzyskaniu lepszej informacji na temat ceny, której faktycznie możemy się spodziewać. Tym bardziej, ze większość takich usług oferowana jest przez firmy, które faktycznie prowadzą skup samochodów, a samą kalkulację traktują jako wstęp do potencjalnego zawarcia transakcji.

  Wypełniając tego rodzaju formularze, należy za wczasu przygotować wszystkie dane pojazdu i możliwie dokładnie opisać jego stan, wygląd oraz wyposażenie. Zdecydowanie należy także dodać zdjęcia – i to najlepiej kilka. Oczywiście fotografie powinny obejmować zarówno zewnętrzny wygląd auta, jak i jego wnętrze – to bowiem pozwoli uniknąć ewentualnych późniejszych niejasności.

  Musisz się jednak liczyć z tym, że nawet gdy wycena auta przez internet prowadzona jest przez specjalistów na co dzień zajmujących się skupem samochodów, nadal nie będzie ona wyznacznikiem ceny ostatecznej. Ta zawsze pojawi się dopiero po faktycznym obejrzeniu pojazdu na żywo i po odbyciu jazdy próbnej.

  Zawsze bądź gotów na negocjacje

  Sprzedając samochód zawsze pamiętaj, ze druga storna stara się uzyskać cenę korzystną dla siebie. Dlatego też zawsze możesz spróbować negocjacji – jednak by te były udane, zadbaj, aby i po Twojej stornie były jakieś atuty. Przed wyceną doprowadź auto do jak najlepszego porządku, Ponadto postaraj się sprawdzić cenniki stosowane przez ubezpieczycieli oraz zawodowych rzeczoznawców. Posiadanie tego rodzaju wiedzy z pewnością postawi Cię na lepszej pozycji negocjacyjnej.

  Staraj się tez wybierać taki skup samochodów, który znajduje się stosunkowo blisko Ciebie (np. jeśli jesteś z warszawy możesz wybrać skup z Bemowa Białołęki). Dzięki temu dojeżdżając do skupu nie masz na sobie presji związanej z poczuciem, że inwestujesz sporo czasu, a to pozwala prowadzić rozmowy swobodniej.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3389 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019