REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lutego 2020, 13:37 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Ferie trwają w najlepsze, a na Ursynowie kolejny rok mija bez dzielnicowego lodowiska. Temat co sezon wraca jak bumerang, na rozmowach o miejskiej ślizgawce się kończy. Choć są i tacy, którzy uważają: chcesz jeździć – płać!

  Brak miejskiego lodowiska doskwiera nie tylko rodzicom dzieci, ale także młodzieży i dorosłym, którzy lubią jeździć na łyżwach. W tym roku dodatkowym rozczarowaniem może być brak bezpłatnego dostępu podczas ferii do jedynego lodowiska na terenie naszej dzielnicy – prywatnego „Figlowiska”. 

  Brak funduszy

  Rodzice ursynowskich uczniów dopytują dlaczego w tym roku zrezygnowano z zapewnienia dzieciom bezpłatnego dostępu do ursynowskiej ślizgawki w czasie ferii. W ciągu minionych kilku lat zdążyli już się przyzwyczaić do takiego udogodnienia.

  - Zima jaka jest, każdy widzi, lodowisko jest dla dzieci namiastką tych prawdziwych ferii. Szkoda, że w tym roku trzeba zapłacić za jednorazowe wyjście z dzieckiem po 20 zł od osoby – pisze pani Maria.

  Dzielnica tłumaczy, że ma to związek z decyzjami rządu i sejmu, które obniżką podatku oraz ograniczeniem subwencji oświatowej uszczupliły w 2020 roku budżet Warszawy, a tym samym poszczególnych dzielnic. Na Ursynowie na organizację imprez sportowych jest 382 tys. złotych, a to o ponad 110 tys. mniej niż w ubiegłym roku.

  Tymczasem bogatsze gminy, takie jak niedaleka Lesznowola, mogą sobie pozwolić na zafundowanie podczas ferii bezpłatnej zabawy na lodzie dla dzieci i młodzieży posiadających kartę mieszkańca gminy lub lesznowolską Kartę Dużej Rodziny.

  Ratunek: budżet obywatelski

  O tym, że na Ursynowie jest potrzeba stworzenia miejskiego lodowiska, mówi się od lat. Ale zawsze coś staje na przeszkodzie – jak nie brak lokalizacji, to brak pieniędzy. Problem może rozwiązać głosowanie w budżecie obywatelskim.

  W edycji na rok 2021 zgłoszono bowiem aż cztery projekty dotyczące ślizgawek – trzy z nich dotyczą działki przy Kajakowej, a jedna lokalizacji na Natolinie. Obecnie trwa weryfikacja tych pomysłów. Istnieje obawa, że jeśli przejdą wszystkie, głosy rozłożą się równomiernie i żadna z nich nie wygra.

  Ale nie brakuje też głosów mówiących, że nie ma potrzeby sponsorowania kolejnej rozrywki z kieszeni podatników. – Jest 500+, niech sobie rodzice wygospodarują kasę na wyjście z „bąbelkami”, a nie dopominają się o kolejną darmową rozrywkę – mówi Ernest z Imielina.

  A Wy uważacie, że miejskie lodowisko to zbytek łaski czy dobra rozrywka dla wszystkich mieszkańców? Zapraszamy do komentowania i oddania głosu w naszej ankiecie!

  Czy na Ursynowie potrzebne jest bezpłatne lodowisko?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rumcajs 7 miesiąc temuocena: 0% 

   Ja poprosze jeszcze darmowa strzelnice i tor do jazdy offroadowej. Tez sie przyda.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 6 miesiąc temuocena: 83% 

   Na lodowisko nie ma pieniędzy a na bieganie po ulicach się znalazły?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RITA 5 miesiąc temuocena: 38% 

   Nie rozumiem, po co za darmo? Może ktoś dać argumenty?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inwestor 4 miesiąc temuocena: 0% 

   Nie ma sensownych. Za to jest cala masa bezsensownych, mniej lub bardziej zblizonych do nauk tow. Lenina.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 3 miesiąc temuocena: 91% 

   Lenarczyk obiecał lodowisko koło Domu Kultury przy Kajakowej? I co? Nie ma! Tyle są warte obietnice Lenarczyka.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 2 miesiąc temuocena: 81% 

   Darmowe lodowisko byłoby znakomitym batem na spryciarzy takich jak ci od Figlowiska, którzy za bodaj dwugodzinny bilet śpiewają sobie dwie dychy, bo z braku jakiejkolwiek konkurencji po prostu mogą to robić. Gdyby za darmo można się było poślizgać gdzieś bliżej zamiast jeździć na Stare Miasto albo pod PKiN, to i ludziom od Figlowiska zmiękłaby rura. Na razie za co najwyżej przeciętną jakość liczą sobie jakieś koszmarne pieniądze. Osiem dych za godzinny wypad na coś, co koło jakości "Narodowego" nawet nie stało? Sorry. Nie wiem, jak jest na Stegnach, ale tam z kolei dojazd nie jest najlepszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~siedemnastoletni łobuz 1 miesiąc temuocena: 83% 

   Na Ursynowie brakuje lodowiska, basenu olimpijskiego, boiska piłkarskiego, a i jakis obiekt kulturalny na świeżym powietrzu tez by się przydał. Ale nie liczcie na poststalinowskich aparatczykow rządzacych dzielnicą, bo oni juz 5 parków obiecali...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3475 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020