REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Nowa instalacja gazowa przy ul. Hawajskiej 15

  Nowa instalacja gazowa przy ul. Hawajskiej 15 (nadesłane)

  REKLAMA

  Czy nowa instalacja gazowa w starym bloku musi szpecić klatki schodowe? Plątanina rur wygląda jak kosmiczna instalacja, a w dodatku każdy ma do niej dostęp. Mieszkańcom bloku przy Hawajskiej 15  nie podoba się nowe rozwiązanie. Spółdzielnia twierdzi, że to konieczne i podyktowane przepisami. 

  Prace przy ul. Hawajskiej 15 trwają od końca wakacji. Obejmują wymianę starej instalacji i założenie gazomierzy indywidualnych dla każdego mieszkania. Do tej pory lokatorzy korzystali z jednego, wspólnego urządzenia. Teraz, dzięki pojedynczym umowom, każdy zapłaci dokładnie za to, co zużył. I to jest na plus.

  Nowa instalacja budzi jednak zastrzeżenia mieszkańców. Rury poprowadzono na zewnątrz, a ich gęsta pajęczyna pojawiła się nie tylko na klatkach, ale i na zewnętrznej elewacji budynku. Wygląda koszmarnie!

  - Myślę, że nie wygląda to zbyt ładnie. Zastanawia mnie też bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Zawory odcinające gaz są na zewnątrz, każdy ma do nich dostęp. Nawet przypadkowe odcięcie gazu jest więc możliwe, co przy kuchniach starego typu może skutkować jego ulatnianiem - mówi Michał Kwolek, którego rodzice mieszkają przy ul. Hawajskiej 15.

  Spółdzielnia "Imielin" tłumaczy, z czego wynikają zmiany. Wbrew obawom mieszkańców chodzi właśnie o poprawę bezpieczeństwa i ułatwienie przyszłych prac konserwacyjnych.

  - Przepisy nakazują, aby wyprowadzić piony gazowe poza lokale. Gazomierze muszą być na korytarzach ze względu na bezpieczeństwo. Dzięki temu instalacja będzie w pełni dostępna podczas kontroli - zabudowana w mieszkaniach sprawiała trudności - tłumaczy Andrzej Zięcina z SMB "Imielin".

  A że nie wygląda ładnie? Cóż... Bloki z wielkiej płyty mają swoje ograniczenia. Instalację wymienić trzeba, a kucie ścian nie wchodzi w grę. Rury w szachtach wenątrz mieszkania - zgodnie z rozporządzeniem rządowym z 12 kweitnia 2002 roku - to już niedozwolona praktyka. Skazani jesteśmy więc na bardziej lub mniej estetyczne instalacje naścienne. Swoje wymagania ma również zakład gazowniczy, który chce mieć możliwość sprawdzenia stanu liczników bez wchodzenie do mieszkania, a w przypadku zaległości - odcięcia dopływu gazu.

  Spółdzielnia "Imielin" zapewnia, że nowa instalacja przy Hawajskiej będzie odpowiednio przygotowana - zawory zostaną zabezpieczone przed niepożądanymi ingerencjami. Prace zakończą się jeszcze przed świętami, ostatnim etapem będzie montaż nowych liczników.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~muminek 12 2 miesiące temuocena: 80% 

   Chyba ich porąabało ! Ludzie nie dajmy się zwariować ! Takie rurki na zewnatrz nie są bezpieczne ! Są ogólnodostępne ! To jest takie samo robienie z ludzi balona , jak ekrany przeciwhałasowe wszędzie , nawet w lasach i przy przestrzeniach wolnych od jakiejkolwiek zabudowy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nastoklosachradzimafiapisowska 11 2 miesiące temuocena: 50% 

   A na STOKŁOSACH? A u nas to sie radni nadzoru ze swoim prezesem boją zrobić cokolwiek. We wszystkich blokach i instalacja wymaga wymiany ale dział techniczny nie istnieje wiec nie ma komu się tym zająć. Dojdzie do tragedii i na Żuka tego nie zwalicie już niemoty fajtułapy i cwaniaczki spod budki z piwem. Ktoś za to beknie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKANDALISTA 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   WON CZERWONA ZARAZO!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 9 2 miesiące temuocena: 0% 

   Ten Michał K. to jakiś pacan. Jak zakrecenie gazu może powodować jego ulatnianie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niepa can 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   zakręcasz, gaz w kuchence gaśnie. Odkręcasz - gaz w kuchence się ulatnia bo kurek jest odkręcony. Stare kuchenki nie mają zabezpieczeń że jak gaz się nie pali to odcina dopływ.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nieznajomy 7 2 miesiące temuocena: 0% 

   Ja to nie rozumiem wogule ludzi. Chcą by było pięknie i bezpiecznie. Najlepiej niewidoczne. A tak wogule to radiowo. A jak coś się stanie to winny jest gazownik, administracja i wszyscy inni tylko nie użytkownik A po co ten remont wogule. Przecież stara tyle lat była I dobrze było. Do czasu jak się coś nie stanie. A wtedy szukanie winnego. Przecież mogli to wymienić I tak w koło.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OO 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Masakra i ochyda instalacja gazowa powinna isc w szachcie zwentylowanym i zdylatowanym od konstrukcji a nie na klatce

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olo 5 2 miesiące temuocena: 0% 

   Jak się nie podoba to jest jeszcze prąd

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślak 4 2 miesiące temuocena: 83% 

   Na Hawajskiej jeszcze nie jest tak tragicznie ale proszę zerknąć na Roalda Amundsena. Tam klatki z nowymi rurami gazowymi wyglądają jak klatki w starych kamienicach w okolicy ulicy Kijowskiej w latach 90. Syf na ścianach i smród. Po montażu rur cała klatka była w pyle prawie dwa tygodnie bo nikt nie był w stanie po wymianie posprzątać. Oczywiście ostatni etap czyli montaż liczników jest dla mafi spółdzielczej najważniejszym elementem układanki. Już widzę jak rachunki będą puchnąć, jak czynsz i reszta co roku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Japa 3 2 miesiące temuocena: 0% 

   Idiota !!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokator 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Konieczne to na pewno tak, ale należałoby to jakoś obudować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GP - mariusz 1 2 miesiące temuocena: 0% 

   Zanim zaczniecie pisać swoje dyrdymały. Zapoznajcie się z ustawą Prawo Budowlane oraz z przepisami o sytuowaniu budynku i ich przeznaczeniu. I mieście pretensje do tych co te przepisy spłodził i a nie do spółdzielni. Nieznajomosc prawa szkoda. Pozdrawiam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0725 sekundy
  REKLAMA