REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zastanawiasz się czy nurkowanie wciąga? Zdecydowanie tak! Rekreacyjne zwiedzanie podwodnego świata to jedna z najbardziej fascynujących pasji, którą można realizować w różnych miejscach naszego globu, m.in. odkrywając tajemnice wód mórz i oceanów podczas wakacji.

  Zanim jednak rzucimy się na głęboką wodę, nauczymy się nurkowania pod okiem doświadczonych instruktorów i przekonajmy się jak nurkować bezpiecznie. Deepspot opracował program Pierwsze nurkowanie Scuba diving właśnie z myślą o osobach, które jeszcze nigdy nie nurkowały lub nigdy nie nurkowały z akwalungiem. To najlepszy sposób na sprawdzenie tego rodzaju aktywności w absolutnie pewnych i kontrolowanych warunkach. Oto szczegóły!

  Try Scuba diving, czyli nurkowanie dla początkujących

  Pierwsze nurkowanie Scuba diving to najbezpieczniejszy sposób na sprawdzenie się pod wodą. W Deepspot masz gwarancję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nic Cię nie zaskoczy. Do Twojej dyspozycji będzie najwyższej jakości sprzęt oraz wysoko wykwalifikowany, doświadczony instruktor, który pomoże Ci postawić pierwsze kroki pod wodą oraz będzie czuwał nad Twoim samopoczuciem i bezpieczeństwem przez cały czas trwania zanurzenia. 

  Zajęcia Try scuba dzielą się na część teoretyczną (bez niej ani rusz!), w ramach której poznasz wszystkie najważniejsze zasady nurkowania oraz część praktyczną, która oznacza kilkadziesiąt minut pod wodą, na maksymalnej głębokości 5 metrów (wystarczy, na początek!).

  Nurkowanie w teorii

  Część teoretyczna przed pierwszym zejściem pod wodę w Deepspot to czas na:

  • omówienie technik nurkowania 
  • omówienie wszystkich reguł bezpieczeństwa
  • poznanie sprzętu - zasad montażu, obsługi i kontrolowania aparatury przed zejściem pod wodę i w trakcie nurkowania, przeprowadzanie odczytów ciśnieniomierza i wyrównywanie ciśnienia
  • poznanie technik oddychania pod wodą i technik poruszania się pod wodą - ćwiczenia wykonane na sucho pozwolą spokojnie oswoić się z aparaturą i przydadzą się już za chwilę, pod wodą
  • poznanie zasad sprawdzania balastu i jego zrzucania
  • omówienie najważniejszych ręcznych znaków. 

  Nurkowanie w praktyce 

  Część praktyczna to pierwsze zejście pod wodę i wzięcie pierwszego oddechu pod wodą. Zdecydowana większość nurków, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zgodne twierdzi, że doświadczenie tego pierwszego oddechu pozostaje w pamięci na całe życie. W ramach programu Pierwsze nurkowanie Scuba diving wykonuje się tzw. pierwszy krok w kierunku uprawiania Scuba divingu - pod stałą i bezpośrednią opieką instruktora zejdziesz na maksymalnie 5 metrów pod wodę, ale to zdecydowanie wystarczy, by przekonać się czy nurkowanie to zajęcie właśnie dla Ciebie! W obiekcie Deepspot pod wodą czekają na Ciebie m.in. wrak łódki i jaskinia!

  Całe zajęcia trwają 90 minut. Na miejsce należy przybyć godzinę wcześniej i zgłosić się do recepcji Deepspot. 15 minut przed zaplanowanym rozpoczęciem zajęć to idealny czas na skorzystanie z prysznica, zrelaksowanie się i wyciszenie, które pozwolą mentalnie przygotować się do niezwykłej przygody. 

  Bezpieczeństwo podczas nurkowania w Deepspot

  By móc cieszyć się nurkowaniem i odkrywać przyjemność z eksplorowania podwodnego świata - należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym sporcie.

  Obowiązkiem osoby nurkującej po raz pierwszy jest rzetelne przedstawienie swojego stanu zdrowia i kondycji fizycznej, bez zatajania jakichkolwiek faktów, które mogłyby stanowić przeciwwskazanie do nurkowania. Osoby nurkujące kolejny raz lub nurkujące regularnie powinny uważnie monitorować swój stan zdrowia i dbać o kondycję, żeby wykluczyć pojawienie się przeciwwskazań, które nie istniały podczas pierwszego zanurzenia. Niedopuszczalne jest nurkowanie pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych, a także nurkowanie bez zachowania odpowiedniej staranności (przede wszystkim w kwestii przygotowania się i sprzętu do nurkowani) oraz nurkowanie niezgodne ze wskazówkami instruktora. 

  Zasady bezpieczeństwa w Scuba divingu i freedivingu

  Najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla osób nurkujących w Deepspot:

  • osoba nurkująca nie boi się wody i umie pływać, 
  • osoba nurkująca ma dobre samopoczucie i jest zdrowa (nie stwierdza się żadnych przeciwwskazań do nurkowania),
  • osoba nurkująca zapoznała się z regulaminem i stosuje się do wszystkich zasad obowiązujących na terenie Deepspot,
  • osoba nurkująca nurkuje z instruktorem, zgodnie ze wskazówkami / instrukcjami przez niego udzielanymi. 

  Jedną z podstawowych zasad nurkowania jest nurkowanie w systemie buddy / nurkowanie w systemie partnerskim. Dla osoby początkującej partnerem jest oczywiście instruktor, na późniejszych etapach przygody z tym sportem i zdobyciu odpowiednich uprawnień / licencji - nurkować powinno się z partnerem, pozostając w stale bliskiej odległości od siebie i utrzymując ze sobą kontakt wzrokowy. 

  Przeciwwskazania do nurkowania 

  Przeciwskazaniem do nurkowania są: 

  • aktywna infekcja górnych dróg oddechowych, grypa, przeziębienie,
  • aktywna infekcja ucha / uszu, poważne choroby ucha / uszu i/lub operacje w obrębie układu słuchu,
  • aktywne infekcje zatok, poważne lub przewlekłe problemy / schorzenia zatok,
  • choroby układu oddechowego, m.in.: astma, rozedma płuc, gruźlica,
  • choroby układu krwionośnego / układu krążenia i serca,
  • operacje serca, płuc, kręgosłupa - w ciągu 12 miesięcy poprzedzających nurkowanie (po tym okresie niezbędne jest skonsultowanie z lekarzem możliwości nurkowania),
  • cukrzyca, 
  • epilepsja,
  • przepuklina,
  • zaburzenia zachowania, napady paniki, lęki i fobie (m.in. klaustrofobia), zaburzenia i choroby psychiczne,
  • przebyte przypadki nagłej utraty przytomności i omdleń. 

  W razie jakichkolwiek wątpliwości niezbędne jest skonsultowanie się z lekarzem. W indywidualnych przypadkach lekarz może wystawić orzeczenie, które dopuszcza daną osobę do nurkowania, mimo stwierdzenia któregoś z w/w przeciwwskazań (w orzeczeniu mogą być wymienione konkretne wskazówki lub ograniczenia, których należy bezwzględnie przestrzegać). 

  Bezpieczeństwo nurkowania zależy przede wszystkim od nas i naszego odpowiedzialnego podejścia do tego sportu, jego wymagań i ograniczeń! Gotowy na podwodną przygodę? 

  Artykuł załadowany: 0.2407 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021