REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (fotolia.com/malkovkosta)

  Dlaczego jedne opony są droższe od innych? Czy płacę za markę? Czy wyższa klasa to wyższy współczynnik bezpieczeństwa? Te i inne pytania są najczęściej stawiane przez kierowców, którzy stoją przed dylematem zmiany opon lub zakupu nowego kompletu sezonowego.

  Podział produktów na klasy jest znany w każdym sektorze. Produkty z wyższej półki wydają się bardziej luksusowe, trudniej dostępne, a przede wszystkim lepsze. Jednakże nie każdy klient wykorzysta potencjał klasy premium. Różnica w cenach między ogumieniem wynika przede wszystkim z użytych technologii przy produkcji konkretnego typu opon.

  Klasa premium, czyli jaka?

  Klasa premium jest zarezerwowana dla właścicieli aut z najwyższej półki, o wysokich osiągach. Ciężkie i dynamiczne auto wymaga specjalnie przystosowanego ogumienia, aby jazda była bezpieczna. Dla zachowania komfortu, opony powinny być w pełni zintegrowane ze stylem jazdy i warunkami, w jakich najczęściej porusza się auto. Właśnie dlatego opony wyższej klasy są przeznaczone dla bardziej wymagających kierowców i ich samochodów. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców stworzyli ogumienie, które pozwala na najlepsze osiągi nawet w wyjątkowo ekstremalnych warunkach. Opony premium zapewniają także większą efektywność podczas gwałtownych manewrów.

  Dobra klasa średnia

  Klasa średnia to równie dobre opony, ale nie są one już tak innowacyjne. Zazwyczaj to co pojawiło się kilka sezonów temu w sektorze premium, przejmuje klasa średnia. Z uwagi na popularność ogumienia klasy średniej bardzo często jest ono poddawane niezależnym testom realizowanym przez czasopisma motoryzacyjne. Opony tego segmentu są uniwersalne i spełnią wymagania kierowców poruszających się samochodami typowo miejskimi, jak i tymi klasy premium.

  Użyteczna klasa ekonomiczna

  Klasa ekonomiczna to ostatni segment, który skupia się przede wszystkim na użyteczności. Mimo sprawdzonych technologii i wykorzystywania dobrej jakości mieszanek, ogumienie to wypada znacznie niżej w testach i z pewnością nie spełni oczekiwań wymagających klientów. Kierowcy, którzy pokonują małe dystanse w przeciętnych warunkach atmosferycznych, będą jednak usatysfakcjonowani wyborem ogumienia klasy ekonomicznej.

  Zanim dokonasz wyboru warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy moje auto potrzebuje opon, które są przystosowane do dynamicznej jazdy? Jeśli na co dzień jeździsz małą osobówką o przeciętnej prędkości po miejskich drogach, a ilość przebytych kilometrów w skali roku nie jest imponująca, to opony o podwyższonej klasie mogą okazać się inwestycją bezzasadną.

  W sklepie internetowym plusgum znajdziesz opony różnych klas ze szczegółowymi parametrami deklarowanymi przez producenta.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1238 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018