REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2018, 16:56 komentarzy 11

  (pixabay.com)

  Takiego przeglądu całej pierwszej linii metra nie było od początku jej istnienia. Przebadany zostanie tunel i stacje, w tym pięć ursynowskich. Zarząd Transportu Miejskiego wybrał już wykonawcę.

  Urządzenia metra są przeglądane na bieżąco, np. pociąg co 20 godzin, a windy co 3 miesiące i tym zajmuje się  Metro Warszawskie. Ale obiekty metra są własnością miasta, dlatego ZTM postanowił zrobić przegląd generalny.

  - Chcemy mieć informacje w pigułce o stanie technicznym wszystkich urządzeń. Chcemy mieć całościowy obraz, wiedzieć jakie w przyszłości są potrzebne remonty czy inwestycje, żeby móc je zaplanować - mówi rzecznik ZTM Tomasz Kunert.

  Za niespełna 1,6 mln złotych wybrana w przetargu firma sprawdzi metro od podłgi do sufitu, dokona wszystkich niezbędnych badań i pomiarów. Pod lupę trafią tunele, gdzie zostaną sprawdzone m.in. tory, szyna z prądem, cała sieć trakcyjna, wentylacja i instalacja sterowania ruchem pociągów. Również stacje zostaną dokładnie prześwietlone. Specjaliści ocenią m.in. stan peronów, klatek schodowych i szybów wind.

  Przegląd generalny I linii metra oraz Stacji Postojowo-Technicznej na Kabatach ma się zacząć w styczniu potrwa aż 17 miesięcy. Po jego zakończeniu wiadomo będzie, gdzie w pierwszej kolejności należy zrobić remont, jaki będzie zakres prac i ich koszt. A remontować pewnie będzie co, bo warszawskie metro działa ponad 23 lata, a jego najstarsze konstrukcje mają już 35 lat.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

  • 42
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 31
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tom 11 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Niech zgadne: po tej taniuskiej kontroli zamkna pierwsza linie metra, a przynajmniej caly Ursynow?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~peter2018 10 7 miesięcy temuocena: 57% 

   oczywiście, ze I linia metra się sypie- od kilku lat jest tak przeciążona, że nawet o g. 10 trudno jest wsiąść. A odkąd do Kabat dojeżdżają autobusy 709, 710 727 i inne zwożąc mieszkańców okolicznych wsi, to już na stacji Natolin nie można się dostać do pociągu. Czy potrzeba nam w Warszawie więcej wieśniaków?!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pensey 9 7 miesięcy temuocena: 33% 

   a Ty kim jesteś? Przepraszam ćwokiem...?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 8 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Peter nie grzeszy taktem, ale fakt jest faktem: po podlaczeniu calej miejskiej komunikacji pod jedna linie metra (+6 stacji PRZYSZELJ drugiej) i to w niemal trzymilionowej aglomeracji zamienilo metro w puszke z sardynkami. W roli sardynek wystepuja, codziennie, pasazerowie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PoPoPo 7 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Na stacji Politechnika pięknie leje się wam ze ściany, tak w części bliżej wyjścia od strony Pl Politechniki, zastanawiam się jak to załatacie (od zewnątrz).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MBe 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A tymczasem jak zwykle przy pierwszym kursie metra (5:00) z Kabat w stronę Młocin wagony są brudne po dniu wczorajszym a nawet przedwczorajszym (dzień po dniu widziałem ten sam śmieć w tym samym miejscu i tym samym wagonie (Alstom 1007). Ponadto w każdym z nich jest przynajmniej jeden bezdomny, roztaczający wokoło siebie swoją woń. Pracowników Straży Metra Warszawskiego jak to zazwyczaj o tej godzinie w ogóle nie było widać. Może około 5:00 mają akurat wszyscy przerwę? Wszystko to jest codziennością, a nie incydentalnymi zdarzeniami. Kompletny brak szacunku dla pasażerów, którzy aby zdążyć do pracy, muszą jechać w brudzie i smrodzie. Na tym polu przydałby się audyt.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwert 5 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Skoro nie podoba się tobie stan tych wagonów nad ranem, pogadaj ze swoimi kolegami aby w nim nie wymiotowali dnia poprzedniego bo chlać im się chciało. Co do bezdomnych pogadać z PiSem, mają kase dla Rydzyka i innego klera, pracę dla swoich członków rodzin, to może i tym bezdomnym coś znajdą, w końcu są katolikami a oni podobno mają "miłosierdzie" w "sercu"

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 4 7 miesięcy temuocena: 11% 

   Jak się przesiadam z II na I linię metra i wysiadam na Polu Mokotowskim, to się czuje jak w schronie przeciwatomowym. Co za ohyda, to samo Politechnika, Racławicka i Wierzbno.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawa 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   no bo to jest schron przeciwatomowy-az do raclawickiej. poczytaj, poznaj historię Warszawy

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Po pierwsze I linia była budowana jako schron przeciwatomowy (do Wierzbna są na stacjach zamontowane drzwi przeciw atomowe i sluzy). Po drugie wymienione stacje mają taki a nie inni wygląd ze względów oszczędnościowych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 1 7 miesięcy temuocena: 77% 

   Wyjątkowo clickbaitowy tytuł.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3881 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019