REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Będzie plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Stokłosy

  Będzie plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Stokłosy (Apacz)

  Nadal nie wiadomo jak zakończy się sprawa zabudowania przez dewelopera Placu Wielkiej Przygody. Co prawda miasto właśnie przystępuje do sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego dla północnej części osiedla Stokłosy, ale wciąż pojawia się wiele znaków zapytania.

  O potrzebie uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego dla Stokłosów zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że znalazł się właściciel działki - zwanej przez mieszkańców Placem Wielkiej Przygody.

  Teren został przez właściciela odzyskany, a mieszkańcy zaczęli żyć w strachu. Okazało się bowiem, że znalazło się kilku deweloperów, którzy chcą zabudować ten teren. Radny Paweł Lenarczyk wystąpił wówczas z wnioskiem o utworzenie mikro planu dla tego miejsca. Wśród mieszkańców zbierał podpisy, które miały przyspieszyć procedury. Lenarczyk chciał  pokazać miejskim radnym i samej prezydent Warszawy, że sprawa jest naprawdę bardzo pilna

  Działania podjęte przez Pawła Lenarczyka okazały się skuteczne – plan dla północnej części Stokłosów zostanie sporządzony. Niestety trzeba czekać. Sporządzenie takiego planu trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

  Plan zagospodarowania przestrzennego, który miałby obejmować teren w obrębie ulic Bartoka – al. KEN, Jastrzębowskiego, Zamiany najwcześniej zacznie obowiązywać za rok. Do tego czasu, deweloper, który już w ubiegłym roku wystąpił o wydanie decyzji warunków zabudowy na obszarze Placu Wielkiej Przygody, może zdążyć je uzyskać. Później wystarczy, aby inwestor otrzymał pozwolenie na budowę i… może rozpoczynać prace. Przed oknami mieszkańców ulic Zamiany i Stokłosy może wyrosnąć kilkupiętrowy budynek mieszkalny z lokalami usługowymi i garażami podziemnymi.

  Czy są więc jakieś szanse na uniknięcie tak niechcianej przez okolicznych mieszkańców budowy?

  Jedyna nadzieja w nieistniejącej drodze dojazdowej do planowanej inwestycji. Zdaniem mieszkańców oraz prezesa spółdzielni Stokłosy, Sławomira Żuka, nie ma możliwości budowy drogi o szerokości  5 metrów prowadzącej od strony ulicy Jastrzębowskiego. To jedyny element całej układanki, który może zablokować budowę. Czy tak się stanie? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Być może inwestor upora się z rozwiązaniem problemu. Wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie by ruszyć z budową.

  Realnie oceniając sytuację deweloper może być szybszy od miejskich radnych i zacznie budować blok, zanim zacznie obowiązywać plan zagospodarowania przestrzennego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krisq 3 ponad rok temu

   Plac Wielkich Łapówek. Miała być przygoda, a jest szkoła i będzie następny blok

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Krzysztof Bendkowski 2 ponad rok temuocena: 80% 

   Minus za dogęszczanie :) Niech sobie to robią, ale na Kabatach :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ferra 1 ponad rok temuocena: 40% 

   Dogeszczac trzeba, bo Warszawa jest strasznie rozlana, ale brawa za to ze plan zagospodarowania przestrzennego bedzie najpierw, a nie "po" ! Pewno zbiore minusty za "trzeba dogeszczac" ;)))

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4625 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022