REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2021, 11:08 komentarzy 9

  (YT/SPInkafilmstudio)

  Kopa Cwila zyskuje na popularności! A wszystko przez najnowszy odcinek popularnego serialu animowanego „Blok Ekipa”. Bohaterowie kreskówki przypominają o starych jak sama górka teoriach spiskowych i zachwycają się widokiem z jej szczytu.

  "Blok Ekipa" to kreskówka dla dorosłych widzów, której odcinki dostępne są w serwisie YouTube. Serial opowiada o przygodach trzech przyjaciół mieszkających na warszawskim Grochowie. W ostatnim odcinku Walo, Wojtas i Spejson, główni bohaterowie serialu, udają się na Ursynów. Natrafili w internecie na teorię, według której pod górką znajduje się schron atomowy, i postanowili ją sprawdzić. By odnaleźć wejście, szukają pomocy u najstarszych mieszkańców Ursynowa, którzy są tutaj "od początku".

  Bohaterowie serialu zachwyceni są również widokiem ze szczytu Kopy. Jak stwierdzili bohaterowie widać z niej „cały Ursynów oprócz Kabatów”. Jednocześnie stwierdzili, że Kabaty to jednak nie Ursynów, gdyż „prawilny Ursynów kończy się na Belgradzkiej”.

  Teoria o schronie atomowym pod Kopą Cwila poruszyła wyobraźnię widzów, gdyż po emisji odcinka internauci ochoczo wyszukują informacje dotyczące wzniesienia. Legenda o schronie powstała jeszcze w trakcie usypywania górki. Można się było do niego rzekomo dostać przez podziemny korytarz z pobliskiego budynku przepompowni.

  Można powiedzieć, że Bartosz Walaszek, twórca Blok Ekipy, rozsławia swoją dzielnicę. Autor Kapitana Bomby i wokalista Braci Figo Fagot mieszka na Ursynowie. Uczęszczał nawet do ursynowskiego liceum im. Lajosa Kossutha.

  Nie jest to pierwszy raz, gdy Ursynów pojawia się w serialu. Już wcześniej w kilku odcinkach trójka przyjaciół z Grochowa trafia do naszej dzielnicy. Łatwo się jednak w niej nie odnajdują, bo „wszystkie bloki są takie same”.

  ZOBACZ: Odcinek "Blok Ekipy" poświęcony Kopie Cwila (dla widzów pow. 16. roku życia)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 312

  • 102
   BARDZO PRZYDATNY
  • 53
   ZASKOCZONY
  • 35
   PRZYDATNY
  • 44
   OBOJĘTNY
  • 35
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 37
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Biomasa 9 miesiąc temu

   Wrubad Galaszek! Największy ursynowski twórca niezależny. Przecież na filmach ZF Skurcz widać stary Ursynów, który ja pamiętam... krótsze metro, chatynka na Relaksowej, dzikie przejście koło spt Kabaty, itd. 20 lat minęło i ile się zmieniło.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klonik234 8 miesiąc temuocena: 100% 

   Z tego co się orientuje to twórca serialu Bartosz Walaszek pochodzi z Ursynowa i dlatego nieraz Ursynów był wpleciony w fabułę kreskówki :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logiczny 7 miesiąc temu

   Przeczytałeś artykuł? :-)))))

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 6 miesiąc temuocena: 31% 

   Super serial o grupie narkomanów, bandytów, zboczeńców. Ten sam portal donosi o tym jak to policja dzielna złapała dillera śmiertelnie niebezpiecznej marihuany chwali sie tym, że w kreskówce której bohaterami są bandyci wystepuje kopa Cwila. Brawo!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel 5 miesiąc temuocena: 40% 

   Przecież to wysypisko śmieci takie jak w Pruszkowie czy na Bemowie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 miesiąc temuocena: 67% 

   W pojęciu ściśle obronnym cywilny schron atomowy pod Kopą Cwila miałby sens. W przypadku eksplozji przewidzianej na Warszawę, czyli 300 kiloton, z optymalnym epicentrum w okolicy ulicy Wałowej, fala termiczna dotarłaby w okolice Stawów Nenufarowych. Przy odrobinie pecha "złożyłyby" się też niektóre okoliczne bloki. Góra gruzu, jaką to wzniesienie jest byłaby w stanie ochronić ukrytych pod nią ludzi w przypadku bliższej eksplozji. Ale jest z tym problem. Raz, musiałyby tam działać i być konserwowane bardzo wydajne filtry powietrze. Poza tym gdzieś musiałoby się znajdować wejście o wysokiej przepustowości, żeby w razie czego tłum nie tratował się przed wejściem. No i ostatnia sprawa, musiałby być olbrzymi. Bo w okolicy nie stacjonują żadne "szychy", więc jeśli byłby "dla ludności", to tak na kilka tysięcy ludzi. Można śmiało założyć, że takiego obiektu pod Cwilem nigdy nie było.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 miesiąc temuocena: 50% 

   Na Ursynowie rolę schronów miało pełnić metro. A jak już jesteśmy przy fikcji to jeden satyryk występujący w stand-upie zażartował, że pod każdym Lidlem jest ukryty jeden czołg :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 2 miesiąc temuocena: 67% 

   @Boom Metro jest za płytkie. Nie ochroniłoby nawet przed konwencjonalnym bombardowaniem. Zresztą to był tylko pic dla gawiedzi. Warszawa i okolice miały dostać trzy uderzenia już w trzecim dniu ewentualnej wojny. Pierwsze na miasto, kolejne na Pruszków i Otwock. A to tylko pierwszy rzut ataku. Tu by była tafla szkła, jednolita, od Gdańska po Tatry. Dawnym korytem Wisły mógłbyś się ślizgać w ołowianym pudle. Zresztą te plany nadal obowiązują, tylko że dawniej chcieli nam to zrobić nasi obecni kumple z Zachodu a teraz nasi dawni kumple ze Wschodu. Tyle w kwestii polskiego kumplowania się :P

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 75% 

   Tak, wiem że za płytkie, ale taka była propaganda. Natomiast uważam, że nie ma absolutnie żadnego zagrożenia ze strony Rosjan. Wojna ideologiczna jest w dzisiejszych czasach zupełnie nieopłacalna.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4216 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021