REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2019, 11:06

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Może się zdarzyć, że nasze problemy finansowe wymykają nam się spod kontroli. Mamy długi i chcemy je spłacić, ale nie możemy jednorazowo wyłożyć niezbędnej do uregulowania zobowiązania kwoty. Jakie jest wyjścia z tej sytuacji? Postarajmy się o rozłożenie pożyczki na raty!

  Dług rozłożony na raty? To możliwe!

  Jak się okazuje, większość firm pozabankowych proponuje swoim klientom takie rozwiązanie. Nie powinniśmy więc tworzyć najgorszych scenariuszy, myśląc, że nikt nie przystanie na naszą prośbę o przesunięcie w czasie spłaty pożyczki. Wiadomo, że pożyczki na raty też trzeba spłacać, ale dzięki temu, że jest to rozłożone w dłuższym okresie, mamy szansę, by na bieżąco oddawać należność. Nie zapominajmy jednocześnie, że nie ma nic za darmo, a więc taka usługa kosztuje, to ile i jaki zostanie ustalony termin spłaty, zależy już od konkretnej firmy. 

  Mimo że nie wszystkie podmioty mają na swoich stronach czy w regulaminach czytelną informację o tym, że są dostępne takie pożyczki ratalne, to zawsze warto o to zapytać, rozwiewając wątpliwości. Miejmy na uwadze, że firmy pożyczkowe starają się odzyskać własne pieniądze, ale nie zawsze są skore do sięgania po najcięższe działa - windykację, dlatego też istnieje duża szansa, że przystaną na naszą prośbę, ustalając z nami plan spłaty zobowiązania.

  Pożyczka na raty - dlaczego to korzystne rozwiązanie?

  • Po pierwsze to, o czym wspomnieliśmy już wcześniej, ale co warto powtórzyć - firmy pożyczkowe są przygotowane na każdy wariant, gdyż mają różne produkty finansowe, co sprawia, że są też otwarci na rozłożenie pożyczki na raty. Same nawet zachęcają klientów, by nie czekali na to, aż minie termin spłaty pożyczki, z czego wynikną niepotrzebne komplikacje. Wychodzą z propozycją, ażeby ustalić nowe warunki spłaty, najczęściej właśnie możliwości zwrotu długu w ratach.
  • Jeśli zaś przekroczymy termin spłaty, to nie oznacza, że od razu jesteśmy na straconej pozycji. Jak się okazuje, pożyczkodawcy często biorą pod uwagę, iż opóźnienie może być bardzo duże, często sięgające kilku tygodni czy miesięcy. Nie są jednak w tej sytuacji podejmowane najbardziej drastyczne kroki, lecz podtrzymywany jest dialog, aby możliwie jak najlepiej pomóc pożyczkobiorcy wyjść z tej sytuacji. Niestety, przekroczenie terminu niechybnie wiąże się z naliczeniem przez firmę pożyczkową odsetek karnych, a często i opłat za monity.
  • Jak łatwo zauważyć, to rozwiązanie ma dużo wad, między innymi związanych z dodatkowymi karnymi odsetkami, ale i tak jest dużo lepsze niż przyszłe konsekwencje, związane z interwencją komornika. Jeśli więc dogadamy się z pożyczkodawcą i będziemy regularnie spłacać pożyczkę w ratach, unikniemy najgorszego, co może nas wpędzić w dramatyczną spiralę długów. Żeby tego uniknąć, pamiętajmy, by za wszelką cenę porozumieć się z firmą pożyczkową, ustalając z nią spłatę zobowiązania. 

  Tak, zdecydowanie, pożyczki ratalne stanowią skuteczny sposób na to, by wyjść z długów. Dużo jednak zależy od nas samych i od tego, jakie warunki ustalimy z firmą pożyczkową, u której mamy dług. To w naszym interesie jest, żeby działać, bo kryzys czekający nas później, na pewno nie jest ani przyjemny, ani łatwy do zażegnania.

  Artykuł załadowany: 0.2348 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020